Photo info An oasis in a sea of sand
An old kasbah in the Tafilalet region, Morocco
© José Antonio Moreno/agefotostock

Vase opredeljenje..?

Započeo MarkoKg, Januar 25, 2009, 13:23:26

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Jow4n@

Citat: MarkoKg poslato Februar 04, 2011, 13:14:09
Hm, znaš li ti da Bog prašta? (po hrišćanstvu)
Po toj teoriji svima koji se nisu vladali etički i moralno biće oprošteno. I šta onda, svi idemo u raj?

Bog oprasta onima koji se iskreno pokaju za losa dela. Stoga ne idu svi u raj....

Vernik sam,Hriscanka-Pravoslavka.

Boriz

Broker

Registrovani Linux korisnik #487729

boki96srbija

Dakle da, slazem se sa jow4n@nom, ali pored pokajanja, covek mora da nastavi da zivi u skladu sa biblijom... znaci da postuje bozije zapovesti (kojih kroz bibliju ima vise nego 10) i da zivi u skladu sa jednim hriscaninom... zao mi je da kazem, ali nisam siguran da ce na ovom svetu ni osmina otici u raj... svega mala sacica ljudi (ne mislim 2-3 nego globalno :D )...

Tekila Gerila

Citat: NiKooLaa poslato Jun 04, 2009, 23:23:20
Cini mi se ili ti textovi koje si postavio propovedaju veru bez pomisli na razumno razmisljanje i moguce nedoumice....
Bas sam danas gledao jos jednu emisiju na Diskaveriju o religiji u svetu uopshte...
Prognozira se postepeno nestajanje hriscanstva, a porast ateizma, ako se nastavi ovim tempom...
u svetu je sve vise nevernika, a manje hriscana... takodje veliko interesovanje za delima poput "Da Vincijevog Koda" potvrdjuju zelju ljudi da se negde pronadju i sebi daju neke odgovore...

Заправо ово је ван свих статистичких података, обичан спин, све је више хришћана , број хришћана расте , нарочито у Африци . У Европи је све већи број агностика и ту хришћанство полако губи, али не за рачун атеизма него за рачун ислама.

Атеизам је исто у порасту , просто све је у порасту јер је и популација у свету у порасту.
:)

cuca

Zbunjena

Krstena sam kao odrasla devojka ali nisam zaluđenik. Mislim da u zivotu na kraju svako dobije ono sto je zasluzio i kako je radio. Onaj ko je bio los uglavnom lose i prođe...Istina ne uvek ali uglavnom vazi ona stara " Ko ne plati na mostu plati na cupriji". U Boga i verujem i ne...Verujem u neku silu i mislim da Bog nije bas onakav kakvim ga crkva predstavlja (tj. ja ga ne zamisljam kao coveka) i mislim da je Bog u svakom od nas a na nama je da koristimo njegovu energiju u dobre svrhe i u svoju kao i drustvenu korist. Da li Bog postoji zaista tesko je odgovoriti ali neka sila postoji u nama cuva nas i vodi... To je barem moje misljenje a inace tema je prilicno kompleksna i zavisi kako na nju posmatramo. Da li na Boga gledamo kao pojavu u drustvu ili kao Boga i njegovom psiholoskom znacenju za coveka? Ili pak Boga gledamo iz ugla filozofije?
Kao sto rekoh...krstena sam kao vec odrasla u Pravoslavnoj Crkvi...

CAPAJ

Mislim da na ovakvim mestima netreba polemisati i raspravljati o tome,ja sam ateista i za mene je to nebitna stvar.Ovde smo zbog drugih razloga.