Photo info A day for giving
Great blue herons building a nest in Wakodahatchee Wetlands, Delray Beach, Florida
© Imagebroker/Alamy

Ikone placu, misterija koja traje...

Započeo NiKooLaa, Mart 28, 2008, 18:51:05

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

NiKooLaa

Mart 28, 2008, 18:51:05 Poslednja Izmena: April 14, 2009, 17:45:54 od NiKooLaa
Ikone koje plaču

Prikazanja Djevice Marije, brojnih svetaca, pa i samoga Boga, stigme na tijelu vjernika i svete relikvije koje plaču i krvare, bile su ne tako rijetke pojave u istoriji ljudskog društva. I danas se, sa različitih strana svijeta, mogu čuti vijesti i vidjeti fotografije o takvim i sličnim pojavama.

Na prostoru bivše Jugoslavije ovakva događanja su se najčešće dešavala u mjestima naseljenim pretežno katoličkim stanovništvom. Mnogi se još sjećaju ukazivanja Gospe iz Međugorja, koje je nadraslo lokalne okvire i malo hercegovačko mjesto učinilo poznatim na svim kontinentima. Ovakva čuda se sve češće dešavaju i u pravoslavnom ambijentu, pa je u nekoliko navrata zabilježeno da su u crkvama u Srbiji i Crnoj Gori, a posebno na Kosovu, potekle suze svetim likovima sa ikona i fresaka.

Analize suza sa ikona
REZULTATI nedavne analize, koju je napravio Centar sudske medicine i kriminalistickih ekspertiza Ministarstva odbrane Rusije šokirao je onaj deo ruske javnosti koji vec dugo prati neuobicajene pojave plakanja ikona. Pet nedelja naucnici su analizirali sadržaj suza ikone Bogorodice Kazanske.
Saradnici ovog centra došli su do zakljucka da u suzama Bogorodice postoje cestice krvi. U drugoj etapi analize ustanovili su da je to ljudska krv. Posle komplikovane analize Sergej Harlamov i njegovi saradnici utvrdili su i to da se radi o ženskoj krvi.
U dokumentu, koji su potpisali eksperti, stoji da je na tri tampona vate koji su bili natopljeni tecnošcu sa ikone pronadena ljudska krv, ženskog pola. U krvi je pronaden antigen A iz cega se može izvuci zakljucak da je žena imala grupu krvi A.
Inicijator te analize, koja je zazvucala kao senzacija, bio je 49-godišnji vojni lekar pukovnik Aleksandar Golovkov. Dok nije video kako ikone placu, lekar Golovkov se nije smatrao vernikom. Kad je video kako sa ikone teku krvave suze u vojnom gradicu Klin, pukovnik Golovkov je odlucio da ponese uzorke te tecnosti na analizu.

Prvo su analizu napravili strucnjaci na akademiji hemijske zaštite u Moskvi. Rezultati su bili napravljeni na najsavršenijim aparatima i šokirali su analiticare. Oni su registrovali 34 elementa belancevina koje ne postoje u prirodi. Nakon toga pukovnik je odlucio da se nastavi analiza u Centru sudske medicine u laboratoriji za geneticku identifikaciju gde su i utvrdili da suze imaju cestice ženske krvi.
Zasada se nisu oglasili drugi ruski naucnici da prokomentarišu otkrica svojih kolega.
Zbog toga što je u Rusiji sve veci broj slucajeva da ikone placu, pre pet godina Ruska pravoslavna crkva je osnovala posebnu petoclanu komisiju ciji je zadatak da pokuša da objasni zašto se dogadaju neuobicajene pojave, kao što je plac ikona ili njihovo obnavljanje posle mnogo godina. Naime, ima primera da skoro izbledele ikone, posle odredenog vremena, opet postaju sasvim jasne i vidljive. U toj grupi za objašnjavanje neuobicajenih pojava su dva fizicara, jedan geolog, jedan biolog i jedan filolog.
Nedavno su clanovi komisije bili u jednoj kuci gde ikone placu.
- Koliko mi znamo, danas u Rusiji postooje tri kuce gde ikone placu. Dakle, ne radi se samo o ikonama koje imaju vlasnici tih kuca vec i one koje donesu drugi. Nedaleko od grada Brjanjsk bili smo prisutni kad se pojavilo ulje na površini ikone. Domacica je na sto prostrla cisti stolnjak, zatim list papira. Na njih su stavljene dovezene ikone. Pop je održao molitvu. Domacini su zamolili da mi gosti, izademo iz kuce, jer nije u redu da budemo prisutni dok se dogada cudo. Vratili smo se posle sat vremena i videli da su sve ikone bile orošene kapima. Dakle ulje se pojavilo na površini ikona. Prošao sam prstom po ikoni da vidim hoce li se ulje pojaviti još jednom. Ono se nije pojavilo. Nisam stekao utisak da su domacini poprskali ikone uljem dok smo mi izašli. Razna ulja koja smo mi uzimali na analizu po sastavu su slicna maslinovom ili suncokretovom ulju - prica akademik Pavel Florenski, clan komisije.
::Za webmastere :: Pravilnik foruma ::Baneri :: Magija
samo-opusteno userbar5
>> Registrujte se kako bi videli sadrzaj celog foruma! Neki delovi foruma nisu vidljivi za goste!<<
[Kako da vidim linkove na forumu??]
nikolanovakovic.net :: ITcyberCOP

DaNiLo

Ја у ово верујем, толико од мене. . .

NiKooLaa

zanimljiwa pricha, ne znam dal je istinita...
samo-opusteno userbar5
>> Registrujte se kako bi videli sadrzaj celog foruma! Neki delovi foruma nisu vidljivi za goste!<<

DaNiLo

Теби је ово прича?. . .

NiKooLaa

pa wishe objedinjenix pricha...
zanimljiwo mi je to shto su analizirali te suze...
i eto...ima Boga...x)
samo-opusteno userbar5

DaNiLo

NiKooLaa

Vera Nikolić tvrdi da je doživela Božja čuda u manastirima
Sveća se upalila sama
U Ostrogu su se tri kamenčića odvojila od stene, u Koporinu voštanica počela da gori bez prinošenja plamenu

Dok je stajala u redu za paljenje sveća u manastiru Koporin kod Velike Plane, Veroslavi Nikolić iz Udovica jedna od šest sveća upalila se u ruci sama od sebe. Čudo su videle i žene koje su stajale okolo.

- Kupila sam i držala u ruci šest sveća. U levoj ruci mi je bila torbica. Puno naroda se tiskalo oko mene. Bio je praznik Svete Trojice. Kad sam došla na red za paljenje sveća za zdravlje, rukom sam htela da razgrnem pesak u svećnjaku i ostatke voska. U tom trenutku, Branka i LJilja, moje komšinice, počele su da me gurkaju. Jedna nepoznata žena mi reče: „Vidi ženo, sveća ti se sama upalila u ruci. Ovo ću svima da pričam. Pogledam i vidim, jedna sveća u ruci odvojila se od onih pet i sama gori, nisam je prinela plamenu, a nisam bila ni blizu plamenova drugih sveća, nego dosta udaljena. Sve tri smo se odmah prekrstile od čuda, a ta žena me je zamolila da svoju sveću upali plamenom sa moje. Još da napomenem da sam se pre toga poklonila čudotvornim moštima Ssvetog Stefana Lazarevića.

Ali, to nije jedino paranormalno iskustvo koje je nedavno doživela Veroslava.
- Verujem u čudotvornu moć moštiju Svetog Vasilija Ostroškog. U Ostrogu sam bila pre dve godine. Kupila sam svetu vodu Svetog Vasilija i kalendar. Sa prijateljicom sam posle poklonjenja moštima, sišla u donji manastir. Dok smo prilazile izvoru vode, odjednom sam pomislila:“Kako bi bilo lepo da iz ove manastirske stene uzmem tri kamenčića, za sina, ćerku i sebe“. Kažem to mojoj prijateljici Svetlani, a ona mi odgovori: „Nema šanse, stena je granitna“. „Ma ima šanse“ - kažem ja Svetlani - „meni će pomoći moj Sveti Vasilije“. Pružim levu ruku, uzmem od Svetlane mali nož i samo što sam ga prislonila na stenu, čudom iz stene otpadoše tri ista kamenčića. Nisu pali na zemlju, nego na moj dlan. Shvatila sam istog trenutka da je Sveti Vasilije čuo moju molitvu i uslišio je. Ja sam naučila u životu da nikada nikom ne mislim loše već samo dobro i shvatila sam da dobra dela i Bog i svi sveci blagoslove na svoj način i pomažu ljudima.

Vera kaže da jedan od tri kamenčića, nosi svuda sa sobom i sigurna je da nju, sina i ćerku, ovi kamenčići iz manastira Ostrog čuvaju od loših događaja.
- Nije se meni samo sveća upalila sama od sebe, već i kandilo-nastavlja priču Veroslava. Svanulo je jutro. Bio je Spasovdan, oko osam sati ujutru. Skuvala sam kafu i počela da je pijem sa sinom. U jednom trenutku zamolila sam sina da uđe u sobu i upali kandilo. Odmah je to uradio i kandilo je gorelo do šest sati uveče. Po običaju ušla sam u sobu da ga ugasim, kao što sam to i do tada radila. Ugasim kandilo, prekrstim se i izađem iz kuće. Nešto me je teralo da posle sat vremena pogledam u staklena vrata i vidim da neki plamičak svetli u sobi. Vratim se i vidim, moje kandilo opet gori, kao da nije bilo ugašeno. Pozovem sina i kažem mu da sam ugasila kandilo i da se ono ponovo upalilo. Gorelo je od sedam sati uveče do sedam sati ujutru. Oboje smo konstatovali da je reč o Božjem čudu.

[Glas]
samo-opusteno userbar5

DaNiLo

Нејежио сам се. Има бога.

DaNiLo

Лаж ке да иконе плачу.

Оне плачу због кондензације, јер се дрво презасити воденом паром, и онда се под одређеним условима почне да лучи тај вишак влаге, или у одређеним случајевима пуштају смолу, а сви који знају било шта о дрвету знају да дрво пушта смолу.

NiKooLaa

ewo josh jednog primera kako ti brzo menjash mishljenje.,..
whatewer... x/
samo-opusteno userbar5

Lili

Citatewo josh jednog primera kako ti brzo menjash mishljenje.,..
whatewer... x/

nemoj tako bre, mora covek da prica ono sta mu njegova sekta propoveda, pa makar bilo i u kontradikciji sa onim sto je ranije on sam rekao... jbga, opasna je to stvar....
"Vi gledate stvari kakve jesu i pitate: Zasto?
Ja sanjam stvari kakve nikad nisu bile i pitam: Zasto ne?"

DaNiLo

А сама анализа крви је доказала да Богородица није оно што кажу да јесте, него је нешто друго, односно из Србије, а сада ћу ја лепо то да вам објасним.

Та крв коју су нашли је Б групе, а пошто је Богородица наводно била јеврејка односно семит, а семити имају углавном Б крвну групу, то свакако или је намештаљка, а ако није то значи да Богородица није оданде одакле мислимо и учимо да јесте.

А то за секте, могу само да се насмејем. Ја сам пре био заслепљен, а сада полако то слепило скидам. Сетите се како сам и шта сам говорио на прошлом форуму, и колико сам садржајно био сиромашан.

Lili

svasta! Pa krvne grupe nemaju nikakve veze sa tim....
moja nerodjena sestra ima B krvnu grupu, kao i moj drug...a nisu jevreji... a jos jedna moja ortakinja, ciji je otac bas iz Sirije, ima O+ krvnu grupu...

a sta, sad ti ne verujes u Boga, zato sto nije imao o+ krvnu grupu?  :lol
"Vi gledate stvari kakve jesu i pitate: Zasto?
Ja sanjam stvari kakve nikad nisu bile i pitam: Zasto ne?"

DaNiLo

Сада је то друга прича, јер је била присутна природна селекција од Христа па надаље, а тај период од 2008 година је био довољан да се направи хаос. Богородица ако је била чиста јеврејка, односно семит, како библија каже морала је имати ту групу коју је имала, али пошто није имала, или неко лаже, или је то још један доказ у низу да је Богородица српског порекла.

NiKooLaa

ne znajem shta da ti kazem...
mislim da je ta twoja teorija suwishe glupa da bi bila istinita...
ali ako ti se swidja weruj u to kad wetj werujesh u swe shto ti oni tamo kazhu...
samo-opusteno userbar5