Photo info Blurring the lines with wearable art
Infini-D, modeled during the World of WearableArt Awards in 2019 in Wellington, New Zealand
© Hagen Hopkins/Getty Images for World of WearableArt

"Windows Logon Screen" problem

Započeo hare_100, Mart 02, 2011, 19:07:34

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

hare_100

Mart 02, 2011, 19:07:34 Poslednja Izmena: Mart 14, 2011, 20:01:54 od rasha2004
ovako,imam samo jedan account na racunaru ,i na tom accountu nisam postavio pasword,a kada upalim komp trazi mi pass i nemoram unositi sifru jer je nemam a on je trazi...

NiKooLaa

Koji OS?
Kako traži pass ako ga nisi postavio?
Udji u control panel - User Accounts (ili klikni na svoju sliku u startu) i klikni na "Remove password".
::Za webmastere :: Pravilnik foruma ::Baneri :: Magija
samo-opusteno userbar5
>> Registrujte se kako bi videli sadrzaj celog foruma! Neki delovi foruma nisu vidljivi za goste!<<
[Kako da vidim linkove na forumu??]
VAratonac :: ITcyberCOP

hare_100

Mart 02, 2011, 23:45:42 #2 Poslednja Izmena: Mart 02, 2011, 23:48:02 od hare_100
al problem je sto nemam pasworda a on mi ga trazi
i sve sam ti pokusao al nema remove pass jer ga nisam ni postavio

NiKooLaa

Pa koji pass uneseš da bi ušao u account onda?
Opet pitam koji je operativni sistem u pitanju?
::Za webmastere :: Pravilnik foruma ::Baneri :: Magija
samo-opusteno userbar5
>> Registrujte se kako bi videli sadrzaj celog foruma! Neki delovi foruma nisu vidljivi za goste!<<
[Kako da vidim linkove na forumu??]
VAratonac :: ITcyberCOP

hare_100

samo pritisnem enter i udje
a OS je windows XP

slobodan

Evo ovo i mene zanima
Donio sa kompjuter iz kompanije ali trazi da ukucam pasword ima li koji boot program da izbrise pasword ili nanovo instalacija XP

Sh[o]ne

rasha2004

Citat: hare_100 poslato Mart 02, 2011, 19:07:34
ovako,imam samo jedan account na racunaru ,i na tom accountu nisam postavio pasword,a kada upalim komp trazi mi pass i nemoram unositi sifru jer je nemam a on je trazi...

Znači: OS je Windows XP, prilikom podizanja OS pojavi se "windows logon screen"... To bi značilo da se pojavi ili

slika1

ili slika2

zavisno od toga kako je podešeno u sistemu.

Prema tome, windows ti ne traži password! Windows ti traži da odabereš korisnika (usrename) koji će biti ulogovan kada se pokrene Windows.

Šta treba da uradiŠ? Treba da isključiš tu opciju, a to se radi na sledeći način:

Uđi u Start, klikni na Run... u polje Open: kucaj sledeće:
"control userpasswords2" (bez navodnika) i pritisni ENTER.
Nakon toga, otvoriće se jedan prozor i u njemu je verovatno čekirano: "Users must enter user name and password to use this computer". Otkači to (da nema kukicu) i klikni OK. Nakon toga ce ti se otvoriti jjoš jedan prozorčić, u polje User Name: kucaj ime korisnika, znači ono ime na koje si morao kliknuti da udjes prilikom startovanja windows-a, polja Password: i Confirm Password: ostavi prazna...

Pritisni OK i restartuj računar!

chagi

Hiren's boot cd ima opciju Offline NT/2000/XP/Vista/7 Password Changer, koji moze potpuno da ukloni lozinku.