Photo info Golden cliffs of deep space
Cosmic Cliffs in the Carina Nebula
© NASA, ESA, CSA, and STScI

Smrtna kazna? Za ili Protiv?

Započeo NiKooLaa, Februar 19, 2008, 09:45:07

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sonjapu

Mana "smrtne kazne " je sto se ne moze ispraviti u slucaju administrativne greske - ili (npr. politicke) namestaljke.
*Link Removed* | *Link Removed*

dobana

Za i to sa velikim ZA . Iskreno ja sam takav pobornik da bih za pedofile , ubice i silovatelje uvela i po dve smrtne kazne , onako za svaki slucaj , a za roditelje istih bih uvela novcanu globu dok su zivi , pa da vidis kako bi se vaspitavala deca ...

dejakra

Kad uzmem u obzir sledeće, svi argumenti za "smrtnu kaznu" padaju u vodu:

a. Kazna treba da je "pravedna", a pravda je totalno relativan, čak apstraktan pojam. Usput, na snazi je uvek zakon jačega, a tu različito izgleda "pravedna presuda".

b. "Sudstvo" je toliko nesavršeno da nije retkost da se predomisle. U slučaju sečenja udova, smrtnih kazni i slično, nema mogućnosti za ispravku.

--------
Ne sme se zanemariti ni temeljno hrišćansko verovanje o večnosti duše, makar zbog brojnosti - smrt je ništavna spram Pakla.
A šta sa činjenicom da će kažnjenik svakako jednom umreti? I to možda ubrzo? Poginuti?

Sad tek vidim koliko je tema duboka. Zašto sam se uopšte upuštao? Neće se ponoviti.

darkwader

Ja sam protiv zato sto niko od nas nije bezgresan da bi imao pravo da nekome oduzima zivot!

Ventus

Đagi

Ja sam protiv,ali sam za veoma oštriji zakon.Pogotovo za prestupnike koji su počinili silovanje ili pedofile.Njima bih maksimalne kazne.

"Dušanov Zakon" je zakon  :oui

StevenHoking

Protiv toga sam, postoje odgovarajuće kazne ali je smrtna kazna ipak previše, svi smo ljudi i takav sud ne trebamo donositi.

zelenika

U svakom slucaju DA u odnosu na zlocin.

Tatamatidzanov

Sakaćenje? Jes, pa da posle svako ko nešto zajebe ode u invalidsku  :gun

andjela89

Protiv, nema niko pravo da izigrava Boga i određuje o nečijem životu.

jakobbb

protiv jer je neljudski se igrati zivotom tudjim

Drinken night

Protiv,neka dozivotno razmisljaju o svojim greskama...
<a href="http://www.astranekretnine.com" title="izdavanje stanova beograd">izdavanje stanova Beograd</a>, <a href="http://www.astranekretnine.com" title="izdavanje stanova">izdavanje stanova</a>

sanjchy905

Za, da se kazne silovatelji dece(svih uzrasta) i ubice pasa.  :gun   :oui
sanjchy905

madradeus

smrtna kazna je linija manjeg otpora

teletabis