Photo info The other continent down under
Paradise Harbour, Antarctica
© SinghaphanAllB/Getty Images

Kao da je bilo nekad - EKV

Započeo MarkoKg, Jul 27, 2009, 11:47:34

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

MarkoKg

Kao da je bilo nekad

ekv

DOKUMENTARNI film Dušana Vesića ,,EKV - kao da je bilo nekad" (86 minuta), koji ne govori samo o tragičnoj sudbini ove kultne beogradske grupe već i o bizarnoj povezanosti režima bivše SFRJ i rokenrola, a posebno ,,novog talasa", biće prikazan 8. avgusta (21 sat) u ,,Living rumu" beogradskog SKC.
Film o jednoj od najvažnijih, najuticajnijih, najintrigantnijih i najtragičnijih jugoslovenskih rok grupa svih vremena (svi članovi kreativnog jezgra EKV - Milan Mladenović, Bojan Pečar, Ivica Vidović i Margita Stefanović umrli su u periodu 1992 - 2002.) imao je mnogo uspeha, a neočekivano dobar prijem bio je u Hrvatskoj. Prema rečima autora dokumentarca Dušana Vesića, to je uzbudljiva i potresna priča o životu i smrti, stvaranju i zavisnosti, ljubavi i mržnji, usponu i padu, čiji učesnici jasno i eksplicitno govore o artikulisanim putevima droge koji su polazili iz komunističkog vrha tadašnje države, a završavali u stvaralačkom procesu čitave ,,nju vejv" generacije u Beogradu.

Dzejn

*I kao da je bilo nekad...I kao da je bilo tu...Pod velikim svetlim suncem, pod velikim svetlim svodom...Ruchali smo meso, glodali smo kosti dobrih zhivotinja, mi imamo snage, mi imamo snage za josh dan ! Mi menjamo dan za notj, mi menjamo notj za dan...Prolaze brodovi, trube u chast, zvone na uzbunu...Deca uche da plachu, deca uche da poznaju svoj glas...*

MarkoKg

Dzejn

*I kao da je bilo nekad...I kao da je bilo tu...Pod velikim svetlim suncem, pod velikim svetlim svodom...Ruchali smo meso, glodali smo kosti dobrih zhivotinja, mi imamo snage, mi imamo snage za josh dan ! Mi menjamo dan za notj, mi menjamo notj za dan...Prolaze brodovi, trube u chast, zvone na uzbunu...Deca uche da plachu, deca uche da poznaju svoj glas...*

jorleanka

Zalosna Sova