samo-opusteno Filozofija, Sociologija i Nauka
Pages: 123456
Odg: Smrtna kazna? Za ili Protiv? By: PlaviSlon Date: Novembar 02, 2010, 14:08:26
za

Odg: Smrtna kazna? Za ili Protiv? By: Jow4n@ Date: Novembar 04, 2010, 15:15:30
ima toliko zlocina koji su odvratni i ti ljudi zasluzuju sve najgore(ubice, pedofili,silovatelji...),al' ja sam ipak protiv.kao sto neko rece nema gore kazne od dozivotnog sedenja u cetri zida.
Odg: Smrtna kazna? Za ili Protiv? By: Alle Date: Novembar 04, 2010, 17:15:08
Ma bre..Sve bi ja to na kolac! :D
Odg: Smrtna kazna? Za ili Protiv? By: aLexA* Date: Novembar 07, 2010, 13:20:00
ja bi za pokusaj ubistva dao 20 godina, a za ubistvo smrt  :rock on

ZA
Odg: Smrtna kazna? Za ili Protiv? By: !mila! Date: Novembar 15, 2010, 21:01:24
ja ne, zato sto je najgore biti u samnici, izolovan od svih ostalih, od sveg sveta....
verujem da ce djejn o5 da me kritikuje, zbog pravopisa, ali mi srpski nikada nije isao, a i nece
Odg: Smrtna kazna? Za ili Protiv? By: rasha2004 Date: Novembar 20, 2010, 13:27:51
Citat: Jow4n@ poslato Novembar 04, 2010, 15:15:30
ima toliko zlocina koji su odvratni i ti ljudi zasluzuju sve najgore(ubice, pedofili,silovatelji...),al' ja sam ipak protiv.kao sto neko rece nema gore kazne od dozivotnog sedenja u cetri zida.
Citat: !mila! poslato Novembar 15, 2010, 21:01:24
ja ne, zato sto je najgore biti u samnici, izolovan od svih ostalih, od sveg sveta....

Sviđaju mi se ova dva mišljenja i podržavam ih u potpunosti, ali, ALLE jedina ima konkretan predlog!

Citat: Alle poslato Novembar 04, 2010, 17:15:08
Ma bre..Sve bi ja to na kolac! :D

Odg: Smrtna kazna? Za ili Protiv? By: said Date: Januar 14, 2011, 17:22:45
Ja sam za !! To je najbolje ZIVOT ZA ZIVOT , ranije je bilo ovako mada to i dan danas ima u nekim drzavama: ukredes nesto oni ti isecu ruku ,kazes nes uvredljivo oni ti isecu jezik pa tako si mogao da ostavis sto eura na ulicu posle nedelju dana ces ih nac na tom mestu ako ga jedino vetar nije pomerio mislim da bi tako VLADALA HARMONIJA MEDJU LJUDIMA jer je stvarno dosta ubijanje zbog toga sto je ovaj ove religije onaj one rase itd.
Odg: Smrtna kazna? Za ili Protiv? By: DaRkOoO Date: Januar 16, 2011, 11:27:40
Da se vodimo tom logikom, pola ljudi bi išlo ulicom osakaćeno.  :oui
Odg: Smrtna kazna? Za ili Protiv? By: said Date: Januar 19, 2011, 19:54:25
Onda bi ljudi shvatili da netreba da krade! :ok :ok :ok
Odg: Smrtna kazna? Za ili Protiv? By: boki96srbija Date: Februar 02, 2011, 14:24:11
ja sam protiv... mozemo ih ubiti, pa onda idu u pakao :p jos jedna prodana dusa xD nego ih u SING SING potrpati i nekog popa dovesti da im popuje, pa ce valjda biti bolje.... :)
Odg: Smrtna kazna? Za ili Protiv? By: SopHya Date: Mart 20, 2011, 21:55:59
Protiv sam. Kao sto je vise puta navedeno zivot u cetiri zida u samoci je mnogo tezi, nego jednostavno prekracenje muka smrcu, a te kazne ne dovode ni do cega, zlodela ce uvek biti, staviti njihove pocinitelje pod katanac, a kad Svevisnji odluci da je dosta-onda je dosta.
Odg: Smrtna kazna? Za ili Protiv? By: rasha2004 Date: Mart 20, 2011, 23:23:47
Citat
... kad ubijes ubicu, postajes isti takav...

E, o ovome se radi...
Odg: Smrtna kazna? Za ili Protiv? By: gucijan Date: Mart 27, 2011, 19:38:11
smrtna kazna je potrebna makar da neko odvrati od predumišljaja, afekt je nešto drugo. dakle za
Odg: Smrtna kazna? Za ili Protiv? By: !mila! Date: April 04, 2011, 16:30:15
Citat: rasha2004 poslato Mart 20, 2011, 23:23:47
Citat
... kad ubijes ubicu, postajes isti takav...

E, o ovome se radi...
slazem se,.....
i mi bi postali ubice, u nekom smislu....
ja ostajem iza mpoje teorije o samnici.....
Odg: Smrtna kazna? Za ili Protiv? By: pedjakg Date: Jun 06, 2011, 15:39:38
Veoma diskutabilna tema, ja bi rekao da sam protiv,i ako smatram da neke zlocnce treba ubiti,a i argumentovacu:
Sa jedne strane , pocinioci najtezih dela (ubice,silovatelji,ratni zlocinci...) zasluzuju da budu ubijeni,da nestanu sa lica zemlje.
Ali sa druge strane, kada su uhvaceni za ta dela, za njih je olaksanje da budu ubijeni,olaksavaju im se muke.
Ne znam da li je protiv ljudskih prava da se neki zatvorenik drzi u samici do kraja zivota, ali takva kazna za monstrume treba da postoji, da se drze u cetiri zida od pet kvadratnih metara do kraja zivota, bez prava na bilo kakvu posetu,jedino lekar da moze da ih obidje. Verovatno se pitate zasto bi ih lecio, pa zato da bi ih sto duze drzao u zivotu,da bi osetili tu agoniju i bol, koju su neke porodice koje su zbog njih zavijene u crno osetile,barem deo te agonije.