samo-opusteno Filozofija, Sociologija i Nauka
Pages: 1
Dvolicnost ? By: TanjicA Date: Maj 29, 2009, 23:33:40
Sta je za vas dvolicnost, jeste li takvi ili ste nekad shvatili da ste postupili licemerno ili dvolicno u nekoj situaciji?
Re: Dvolicnost ? By: NiKooLaa Date: Maj 30, 2009, 18:21:35
Pa kao je odbojno svima...
A u stvari je toliko ljudi dvolicno, zavisno od toga sta je dvolicnost...
Ako neko dvolicnost smatra ako je neko drugaciji sa drustvom, a drugaciji u skoli sa profesorima, na faxu, onda sam ja dvolican...
Ali inace sam isti sa svima, i mrzim kad neko prica jednu pricu meni, a drugu kad mi okrene ledja...
Re: Dvolicnost ? By: MarkoKg Date: Jun 11, 2009, 09:47:57
Ma to nikako ne moze izaci na dobro.. =)
Ne volim dvolicne ljude jelte...i trudim se da budem isti prema svima.. :P
Odg: Dvolicnost ? By: Alle Date: Jul 31, 2010, 22:08:15
Dvolicnost..imam ih prs` i pleva..Nisam dvolicna..Zapravo..veoma sam iskrena,zbog cega.. da me izvinete umem da pojedem velika govna..Nije me briga..reci cu to,pa makar i  da je ne znam ni ja sta..
Odg: Dvolicnost ? By: !mila! Date: Septembar 27, 2010, 13:26:45
dvolicnost,, je po meni, jedna jako ruzna osobina
to je kada nekome pricas jedno, a drugome drugo...
ja sam veoma iskrena, i retko sta krijem
Odg: Dvolicnost ? By: boki96srbija Date: Februar 02, 2011, 14:32:36
Dvolicnost je losa, ali dvolicnost nije isto sto i prilagodjavanje razlicitim ljudima... izreka skim si takav si, moze se gledati i kao trenutno stanje a ne stalno... :)
Odg: Dvolicnost ? By: VenerinSan Date: Maj 27, 2012, 13:36:46
Volim da kažem šta mislim, pa to ti je. Mnogo puta sam na neki način ispaštala zbog "dugog jezika". Ipak, kad bih opet birala između iskrenosti (+lajavost) i dvoličnosti, izabrala bih opet prvu varijantu, ma koliko ova druga bila korisnija. Mada mislim da je i korist od dvoličnosti samo na kratke staze i vrlo mala u odnosu na gubljenje časti zbog lošeg karaktera, jer dvoličnost je vrlo loša karakterna osobina, a uvek se otkrije, kad-tad.

Bolje da se neko naljuti na mene što sam mu sručila iskreno šta mislim, nego da me prezire kao osobu spremnu da se šlihta, a smešta ili ogovara iza leđa.
Odg: Dvolicnost ? By: gonss Date: Maj 27, 2012, 14:31:22
Najgora čovekova mana, to najviše mrzim kod ljudi.
Odg: Dvolicnost ? By: andjela89 Date: Avgust 09, 2013, 18:37:45
Dvoličnost mrzim više od laži...
Odg: Dvolicnost ? By: minaa Date: Oktobar 20, 2013, 19:59:01
Dvolicnost je samo drugo lice lazi . To je kad jedno mislis ,drugo govoris a trece radis . Dvolicni ljudi su uglavnom manipulatori i kukavice . To nema veze sa tim da se ne ponasas prema svima isto jer nisu svi isti .