samo-opusteno SMS
Pages: 12
SMS greške :D By: rasha2004 Date: Jul 25, 2010, 14:25:36
Pošalju SMS ljubavnici, a stigne ,,Parking servisu"

Novi Sad - U ,,Parking servis" svakog dana stigne 15.000 poruka sa mobilnih telefona kojima vozači plaćaju parkiranje. Za četiri godine, od kako je ovaj servis uveden, postao je popularniji način plaćanja parkiranja i daleko je rasprostranjeniji od kupovine parking karata i plaćanja preko parkomata. U ovaj servis svakog meseca greškom stigne i stotinak poruka namenjenih nekom drugom: od ljubavnih poruka, čestitki za praznike do poziva na rođendane i slave.

- Stižu nam raznorazne poruke, od izjava ljubavi do raskidanja veza koju su greškom vozači poslali u naš SMS centar umesto osobi kojoj su namenili. Pošto se radi o automatizovanom centru, te poruke sistem izdvaja kao poruke u nepravilnoj formi, a kada se izdvoje i pročitaju, često ih ima i urnebesnih - priča portparol ,,Parking servisa" Radovan Jeknić.
Među više hiljada nepravilno poslatih poruka u protekla tri meseca zaista se mogu sresti razne poruke, od onih vezanih za parkiranje, do onih ljubavnih, a može se otkriti i bračno neverstvo: ,,Srećo, ne mogu da ti se javim, pošto sam sa ženom".
Što se parkiranja tiče, Novosađani su dobro ovladali upotrebom sistema SMS plaćanja parkiranja, kažu u ,,Parking servisu", pa greške kod slanja poruka sa mobilnog telefona prave uglavnom ljudi iz drugih mesta koji dolaze u Novi Sad.
Pošto nisu dobro upoznati sa formom poruke koja treba da se pošalje u SMS centar ,,Parking servisa", a to je registarska oznaka i broj tablice zajedno ispisane, među porukama ima i onih koji predstavljaju i sebe: ,,KI73*** Laslo N", ,,NS204*** Toba legenda", ili svoj automobil ,,BMW 92*J5**", ,,NS349592 G1 Android", ili i sebe i automobil: ,,T... Saša, vozilo Mazda 323 Pr64***". Neki, pak, vole da u poruci sugerišu koliko hoće da se parkiraju: ,,NS330*** jedan sat", a neki pak precenjuju mogućnosti sistema parking naplate, pa žele jednom porukom da reše problem celodnevnog parkiranja: ,,KG190*** ceo dan".
Neki od vozača, ne shvatajući kako funkcioniše sistem, pokušavaju da se dopisuju sa SMS centrom ,,Parking servisa", očekujući da će njihove poruke uvažiti, pogotovo kada im na mobilni stigne poruka da im za pet minuta ističe parking i da ga mogu produžiti. Odgovori su zaista različiti: ,,Odlično! Cmok NS71***", ,,Hvala, ali otišli smo pre sat vremena SO25***", ,,Nisam više na parkingu", ,,Teraj se, otišli smo"... Ima i onih koji žele da objasne sistemu da su zauzeti: ,,Na sportu sam, čućemo se kasnije", ,,Kod zubara sam, nemoj mi prebacivati".
Ima i onih koji, nemoćni da se obrate nekome iz ,,Parking servisa" svoje nezadovoljstvo izraze porukom na SMS centar: ,,Da vas j***m 120 minuta, pa OK, a šta vam smeta da se duže parkiram"?, ,,J... se, napisali ste mi kaznu zbog dva minuta. Vi ste jedna pljačkaška organizacija koja uzima harač jer je isparcelisala centar grada...", ,,Zakačio mi je kaznu, a platila sam parking. Čekam ga 45 minuta. Nema ga. Kome da se obratim? Hvala", ,,Zašto ste mi napisali kaznu kad sam uplatio SMS-om", ,,Ovde u dvorištu nacrtan pauk i zabranjeno parkiranje. Valjda me neće odneti. Tu sam pored vrata".
Zahvaljujući tome što je u telefonskom imeniku zapisan broj SMS centra ,,Parking servisa", često informacije o dešavanjima u društvu, sportu ili u rijaliti emisijama poput ,,Farme" završe na brojevima 8212 i 8211: ,,Javljaju da je umro patrijarh", ,,Skidanje kamenca je 1.900 dinara", ,,Izgubio Partizan 76-73", ,,Toma je ispao, a ušli su Đuro, Marijana, Marina, Big Mama, Sale..."
- Neki ljudi ne shvataju kako sistem funkcioniše i da te poruke niko ne čita, pa se tako obraćaju ,,Parking servisu". Važno je napomenuti da im se nepravilno poslate poruke ne obračunavaju po 30 i 40 dinara, već ih jedino košta koliko im mobilni operater naplaćuje - napominje Jeknić.

Neke od zalutalih poruka
- "Srećo, ne mogu da ti se javim pošto sam sa ženom."
- "Ovde u dvorištu nacrtan pauk i zabranjeno parkiranje. Valjda me neće odneti. Tu sam pored vrata".
- "Kod zubara sam, nemoj mi prebacivati."
- "Skidanje kamenca 1.900 dinara."
- "Toma je ispao, a ušli su Đuro, Marijana, Marina, Big Mama, Sale..."
- "Na sportu sam, čućemo se kasnije."
- "Izgubio Partizan 76-73."
- "Hvala vam! Cmok!" (Na automatsku poruku iz ,,Parking servisa" da predviđeno vreme za parkiranje ističe i da ga vozač može produžiti)
Odg: SMS greške :D By: NiKooLaa Date: Jul 25, 2010, 15:33:40
ahahaha, pa ovo je genijalno :)
Šta sve ljudima neće pasti na pemet :)
Odg: SMS greške :D By: rasha2004 Date: Jul 30, 2010, 12:49:51
The best of:
Citat
- "Srećo, ne mogu da ti se javim pošto sam sa ženom."

- "Ovde u dvorištu nacrtan pauk i zabranjeno parkiranje. Valjda me neće odneti. Tu sam pored vrata".

- "Skidanje kamenca 1.900 dinara."

- "Hvala vam! Cmok!" (Na automatsku poruku iz ,,Parking servisa" da predviđeno vreme za parkiranje ističe i da ga vozač može produžiti)

Odg: SMS greške :D By: Alle Date: Jul 30, 2010, 13:00:54
Najbolje .. ! :D
Odg: SMS greške :D By: Mc GlEe Date: Avgust 17, 2010, 02:44:04
Hahahah sabija!  :ok
Odg: SMS greške :D By: !mila! Date: Septembar 12, 2010, 21:10:35
odlicno je
Odg: SMS greške :D By: bokicaaaa Date: Septembar 28, 2010, 18:17:09
haaaaha
Odg: SMS greške :D By: pharaohsrb Date: Oktobar 24, 2010, 16:24:25
hehehe, kakvi likovi cheesy
Odg: SMS greške :D By: xaxa Date: Novembar 01, 2010, 13:17:10
xaxaxaxaxaxa super je :ok
Odg: SMS greške :D By: madalex Date: Novembar 18, 2010, 09:57:41
axaxaxa cool !!!
Odg: SMS greške :D By: !mila! Date: Novembar 18, 2010, 21:47:56
ima neko jos neke,...
cesto u parking servis dolaze poruka tipa ,,volim te,, , ljubavi moja...

itd
Odg: SMS greške :D By: skale Date: Decembar 28, 2010, 12:48:37
Vrlo dobro.
Odg: SMS greške :D By: MilanHN Date: Januar 27, 2011, 17:11:43
xa xa   cheesy
Odg: SMS greške :D By: vuckobl94 Date: Februar 02, 2011, 10:12:12
svaka cast :D
Odg: SMS greške :D By: nikolarisbo Date: Mart 01, 2011, 15:27:42
xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa