Citati iz dela, pesama...

• 46 Odgovora
  • 29807 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,391
  • +148/-13
  • Pol: Muškarac
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
Odg: Citati iz dela, pesama...
« Odgovor #15 poslato: Februar 14, 2011, 21:48:55 »
Spojene teme, pošto već postoji tema za citate.
::Za webmastere :: Pravilnik foruma ::Baneri :: Magija

>> Registrujte se kako bi videli sadrzaj celog foruma! Neki delovi foruma nisu vidljivi za goste!<<
[Kako da vidim linkove na forumu??]
VAratonac :: ITcyberCOP

[Reklama]

Dzejn

• *
  • 2,928
  • +18/-3
  • Pol: Žena
  • promenicu svet do kraja pesme !
    • Pogledaj profil
« Odgovor #16 poslato: Februar 15, 2011, 12:37:38 »
Beskrajni, plavi krug. U njemu, zvezda.
*I kao da je bilo nekad...I kao da je bilo tu...Pod velikim svetlim suncem, pod velikim svetlim svodom...Ruchali smo meso, glodali smo kosti dobrih zhivotinja, mi imamo snage, mi imamo snage za josh dan ! Mi menjamo dan za notj, mi menjamo notj za dan...Prolaze brodovi, trube u chast, zvone na uzbunu...Deca uche da plachu, deca uche da poznaju svoj glas...*

Chrisiris

• *
  • 26
  • +0/-0
  • Prijateljstvo izgubljeno nikada nije ni pocelo!!!
    • http://www.facebook.com/
    • Pogledaj profil
    • REGARD
« Odgovor #17 poslato: Februar 16, 2011, 02:16:52 »
Nikad ne reci gde te najviše boli, nikad ne reci kog ti srce voli.
Ljudi su zli – dirnut će te gde te boli, uzeće to onog kog ti srce voli!!!!

Pišem pesmu, posvećujem je tebi, slušam
pritom glas u sebi, srce govori reči same
od sebe, ja nikog neću voleti više od tebe!!!

Ne tuguj za onim što je bilo.
 Ne teži za onim što će biti.
 Ne boj se onog što će jednom doći,
ma koliko teško bilo znaj da će proći!!!

U tihoj noći dok vetar bude svirao posljednju
 simfoniju svojih nota, seti se da nisi samo slučajni
 prolaznik mog života!!

« Poslednja izmena: Februar 16, 2011, 02:17:44 od strane Chrisiris »

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,391
  • +148/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
« Odgovor #18 poslato: Mart 07, 2011, 20:23:55 »
Citat
Osetio sam se kao čovek koji pada niz strmu liticu, pokušavajući da dohvati žbunje i granje da bi zaustavio pad, ali ne uspeva.
Lovac na zmajeve - Haled Hoseini

>> Registrujte se kako bi videli sadrzaj celog foruma! Neki delovi foruma nisu vidljivi za goste!<<

Sh[o]ne

• **
  • 224
  • +1/-0
    • lastfm
    • Pogledaj profil
« Odgovor #19 poslato: Mart 10, 2011, 21:36:46 »
"Što se, pak, tiče moje deobe ljudi na obične i neobične, priznajem da je ona unekoliko proizvoljna, ali ja i ne insistiram na tačnim brojčanim podacima... Ja samo verujem u svoju glavnu misao. A ona se sastoji u tome da se ljudi već po prirodnom zakonu uopšte dele na dve kategorije: na nižu (na obične), to jest, tako reći na materijal koji služi samo za radjanje sebi sličnih, i na ljude u pravom smislu, to jest ljude koji imaju dara ili talenta da u svojoj sredini kažu novu reč.
Tu, razume se, postoji beskonačno mnogo podela, ali osobne crte obeju kategorija su dovoljno izrazite: prvu kategoriju, to jest materijal, uopšteno govoreći, čine ljudi koji su po svojoj prirodi konzervativni, uljudni, ljudi koji žive u poslušnosti i vole slušati.
Po mom mišljenju, oni su i obavezani biti poslušni, jer to je njihova namena i u tome nema apsolutno ništa što bi ih ponižavalo. Čitava druga kategorija gazi zakon, to su rušitelji, ili su, sudeći po njihovim sposobnostima, naklonjeni rušenju. Zločini tih ljudi su, razumije se, relativni i vrlo različiti; u većini slučajeva, u veoma raznolikim izjavama, oni traže obaranje postojećeg u ime nečeg boljeg. Ali ako je jednom od tih ljudi potrebno zbog svoje ideje pregaziti i preko mrtvog tela i krvi, po mom mišljenju, on sam sebi to može dopustiti - uostalom, sve u zavisnosti od njegove ideje i njenih razmera - to imajte u vidu...
Prva kategorija je uvek - gospodar svog vremena, a druga - gospodar budućnosti. Prvi održavaju svet i brojčano ga umnožavaju; drugi pokreću svet i vode ga cilju. I jedni i drugi imaju potpuno ista prava na postojanje."

Fjodor M.Dostojevski - Zlocin i Kazna

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,391
  • +148/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
« Odgovor #20 poslato: Decembar 23, 2011, 11:21:41 »
"gradi na pesku
gradi na deponiji
gradi na sengrupima
gradi na grobljima
gradi čak i na vodi,
ali ne gradi na ljudima."
Bukovski.

Oasis

• *
  • 1,766
  • +11/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #21 poslato: Januar 20, 2012, 13:20:35 »
Nemati prošlosti je ostati bez budućnosti. Ali ako tamo ostanemo, ako se tamo zaglibimo, budućnost zbog koje smo se u nju vratili postaće nedostižna. Proći će prije nego što shvatimo da je sve – sadašnjost. Da je sve uvijek u istoj ravni. Da je nerazumijevanje onoga što je bilo juče jemstvo da ćemo još manje razumjeti ono što nas čeka, a najmanje ovo što danas radimo.

Borislav Pekić

TanjicA

• be optimist
  • *
  • 2,948
  • +39/-2
    • Pogledaj profil
« Odgovor #22 poslato: Januar 28, 2012, 21:49:42 »
Ako kazemo
rekli smo sto nismo hteli reci.
Ako cutimo nismo nista rekli
ali smo mnogo precutali.

Svaka rec znaci ono
sto znaci njeno cutanje.

Branko Miljković
I optimiste i pesimiste doprinose drustvu.                       
Optimiste su izmislile avion ,a pesimiste padobran. :)
Bistri ostvrt na politicku scenu Srbije *
Zanimljivosti iz zemlje i sveta

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,391
  • +148/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
« Odgovor #23 poslato: Februar 01, 2012, 18:35:40 »
Pravo je čudo koliko Srbi poštuju skraćenice, naročito one sastavljene isključivo od suglasnika. Mi smo inače narod koji od svih jezika na svetu jedini ima tri suglasnika u rečci kojom rasteruje svet oko sebe: "Mrš". Za razliku od ostalih naroda, koji u sličnim situacijama upotrebljavaju marš, ovo sažeto, przničavo "mrš" mnogo je sadržajnije i opasnije i u sebi ima mnogo više prezira i pretnje od ostalih marševa.
Momo Kapor ("Eldorado")

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,391
  • +148/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
« Odgovor #24 poslato: Maj 04, 2012, 00:24:19 »
"Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.

(Sri Chinmoy)"

"Dobar brak bio bi između slijepe žene i gluhog muškarca.
(Honore de Balzac)"

"Čovjek bez mašte je čovjek bez krila.
Muhammad Ali)"

MarkoKg

• *
  • 5,137
  • +47/-3
  • Music is my aeroplane...
    • samoopustenoinfo
    • Pogledaj profil
    • samo-opusteno
« Odgovor #25 poslato: Jul 18, 2012, 12:02:06 »
 „Knjiga je poklon koji iznova i iznova možete otvarati.“ Garrison Keillor

toobnbb

• *
  • 6
  • +0/-0
  • Opustite se i uzivajte!
    • Pogledaj profil
« Odgovor #26 poslato: Avgust 23, 2012, 00:00:34 »
"(...) ne mogu da objasnim šta osećam. Reči me ponekad iznevere (...) Ovog časa mi je potrebna reč koja opisuje osećanje koje ti se javi - ono ledeno, nezdravo osećanje duboko iznutra - kad znaš da se i protiv tvoje volje događa nešto što će te promeniti, a nema načina da to sprečiš. I kad po prvi put znaš, prvi prvcijati put, da će odsad postojati pre i posle, ono što je nekad bilo i što će biti. I da više nikad nećeš biti ona ista osoba od pre (...) Postoji li reč za to osećanje? Za mešavinu spoznaje, straha i gubitka? Proplašenost? Strahosaznabitak? Gubljeznašenost?"

"Svetlost severa", Dženifer Doneli

cosmo_girl_13

• *
  • 5
  • +0/-0
  • Smile!
    • Pogledaj profil
« Odgovor #27 poslato: Mart 27, 2013, 20:21:48 »
Biti čovek, rođen bez svog znanje i bez svoje volje, bačen u okean postojanja. Morati plivati. Postojati. Nositi identitet. Izdržati atmosferski pritisak svega oko sebe, sve sudare, nepredvidljive i nepredviđene postupke svoje i tuđe, koji ponajčešće nisu po meri naših snaga. A povrh svega, treba još izdržati svoju misao o svemu tome. Ukratko: biti čovek. -
Ivo Andric, o prici i pricanju
Poslednji izraz svih misli i najjednostavniji oblik svih nastojanja je cutanje. - Ivo Andric

hip-hop girl

• *
  • 5
  • +0/-0
  • Opustite se i uzivajte!
    • Pogledaj profil
« Odgovor #28 poslato: April 10, 2015, 06:59:51 »
"Kada dosegneš samu srž života, videćeš da nisi ništa viši od prestupnika, niti niži od proroka."
- Kahlil Gibran

TanjicA

• be optimist
  • *
  • 2,948
  • +39/-2
    • Pogledaj profil
« Odgovor #29 poslato: Maj 07, 2017, 16:26:50 »
Ne treba se plašiti samoće. Ona je plemenita, ona je deo našeg života, baš kao i okupljanje. Ali nju ne može svako da izdrži! Ona nije za slabe, koji neprestano moraju da budu okruženi drugima da bi zaboravili koliko su slabi. I ne može svako iz svoje samoće, poput školjke, oblikovati biser i pokloniti ga drugima. Jer, poznato je: ne pravi svaka školjka biser. Najveći broj njih služi samo za jelo.

Kapor

PAKLENA POMORANDŽA

Ponovo sam na početku, ponovo niko i ništa; savršeno nepoznat u bujici automobila i tela što kuljaju Leksington avenijom. Mogu da promenim zanimanje, izgled, prezime, budućnost; mogu da stanem na prvi ugao i da zapevam - neko će mi već baciti četvrt dolara u kapu; mogu da urlam - niko se neće začuditi, mogu sve što mi padne na pamet! A mogu jednostavno da legnem na prvu slobodnu rešetku iz koje izbija toplota podzemne železnice, da se uključim u armiju nesrećnika koji su digli ruke i već odavno odustali od takmičenja i prestiža, da prespavam ostatak života; baš me briga za modele novih automobila, za kredite, za sve! Mogu i da budem ubijen - nikada niko neće saznati ko sam...

Kakvo olakšanje za nas što dolazimo iz starih evropskih gradova, gde neprestano živimo pred očima svoje ulice i suseda, rođaka i prijatelja, odmeravajući jedni druge, mešajući se u tuđe živote.

Pešačim trideset blokova, kupujem pomorandžu za deset centi, sedam na trotoar i ljuštim je. U Beogradu bi mislili da sam poludeo. Ovde su svi pomalo ludi. Ovde je svako sam. Samo čovek i ništa više.

(Skitam i pričam)
I optimiste i pesimiste doprinose drustvu.                       
Optimiste su izmislile avion ,a pesimiste padobran. :)
Bistri ostvrt na politicku scenu Srbije *
Zanimljivosti iz zemlje i sveta