Korisni saveti najboljih molera

• 12 Odgovora
  • 8160 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MarkoKg

• *
  • 5,089
  • +46/-3
  • Pol: Muškarac
  • Music is my aeroplane...
    • samoopustenoinfo
    • Pogledaj profil
    • samo-opusteno
« poslato: Avgust 16, 2010, 01:40:24 »

Prenosimo Vam nekoliko malih saveta najboljih molera pri slaganju boja u unutrašnjem prostoru. Bojom možemo popraviti neke nedostatke stana u odnosu na strane sveta, klimatske uslove, veličinu i oblik prostorije.

Prostorije okrenute prema severu ili severoistoku imaju malo sunčeve svetlosti, pa je u takvim prostorijama uvek hladno. Topla boja zidova, npr. svetložuta, ublažiće ovaj utisak.Prostorije okrenute premajugu ili jugozapadu obasjane su sunčevom svetlošću, pa je za njih, naročito zbog letnjih dana, potrebno odabati zelene ili plave tonove.

Mnogi stanovi imaju dugačke, uske hodnike, iz kojih se ulazi u sobe. Oblik takvih hodnika možemo lako optički izmeniti. Jedan ili oba čeona zida možemo obojiti, npr. jako narandžastom bojom, a ostale zidove neutralnom bojom. Na taj način će se prostor optički skratiti, jer se narandžaste površine naizgled približavaju. Ako bi čeone zidove obojili crno ili tamno-modro, ta bi površina izgledala kao rupa i još bi se optički više udaljila.

Mali, uski i kratki hodnik se može proširiti bojenjem svih površina zelenom bojom. Ta boja proširuje prostor u svim smerovima. Ako je prostorija isuviše visoka, plafon se može obojiti tamnijom bojom od boje poda, a gornjih 20cm zidova istom bojom kao plafon. Tako će se plafon optički spustiti.

Ne zaboravite, pri ulasku u nepoznatu prostoriju prvo se zapažaju zidovi, podovi i visina prostorija.

[Reklama]

Van mreže Alle

• 2,250
  • +17/-3
  • Pol: Žena
  • Every little thing is gonna be alright.. :)
    • Pogledaj profil
Odg: Korisni saveti najboljih molera
« Odgovor #1 poslato: Avgust 16, 2010, 01:46:21 »
Ja sam zakasala sa mojom sobom..nije mi se boja izjednacila na zidovima,pa sam morala postere da lepim.. :D
Kosmos nije mozda uvek fer, ali bar ima sjajan smisao za humor!
Carrie Bradshaw

Van mreže natural

• *
  • 6
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Novembar 22, 2010, 23:25:06 »
lep savet, hvala

Van mreže nnnnnarkoman

• *
  • 10
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Decembar 22, 2010, 01:00:03 »
korisni saveti  :ok

Van mreže pericadetlic

• *
  • 5
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Februar 08, 2011, 21:34:43 »
Jedan praktican, a jeftin savet:

Kupovina nijansirane boje i nije bas najisplativije resenje kada je u pitanju krecenje tipa sam svoj majstor. Osim sto morate tacno znati koliko kvadrata zelite da pokrijete, cena nijansi, posebno tamnih, je tri do cetri puta skuplja od cene belog jupola ili neke slicne boje.

Nadalje, ako ste sam svoj majstor, morate biti relativno vicni u rukovanju valjkom i ostalom aparaturom da bi vam sve ispalo kako valja.

Posto se meni licno svidjaju random efekti na zidu, svoj stan sam krecila na sledeci nacin:
Razredim beli jupol, u njega bez mesanja, sa sve valjkom u kanti, ulijem pigment boje koju zelim da postignem i krenem sa krecenjem.
Efekat koji se dobija je slican efektu koji dobijate kada sundjerom ili krpom tapkate po zidu, dakle potpuno slucajna kombinacija boja koja dobro izgleda i uvek deluje sveze.

Van mreže miroslav14

• *
  • 5
  • +0/-0
  • Opustite se i uzivajte!
    • Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: Maj 05, 2012, 23:31:51 »
korisni saveti. a kako resiti problem sa budji koja se pojavljuje po coskovima ?

Van mreže milic360

• *
  • 4
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: Maj 25, 2012, 10:40:31 »
Ja sam taj problem budji resio trajno jednim potezom.Elem,jedan stari moler u kraju,umro je covek-dade mi savet pre par godina.
Uzmete krpu,na nju nalijete obican ne razredjen DOMESTOS,time predjete preko budji.Ostavite da se osusi i videcete efekat.Odlican je.Nakon susenja mozete prekreciti prostoriju ili deo gde ste mazali sa domestosom.Inace dobro je i u samu kantu sa belom masom kojom krecite staviti domestos.Budj-nema je vise.

Van mreže Dule_K

• *
  • 5
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: Avgust 18, 2012, 20:28:55 »
Probaj i sa JUB-ovom kombinacijom prvo da skineš plesan a posle da u boju dodaš sredstvo protiv gljivica. Odlično se pokazalo kod mene u kupatilu gde je plafon imao mnogo crnih fleka od buđi

Van mreže jakesa2001

• *
  • 7
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: Septembar 28, 2012, 21:41:30 »
Ja sam taj problem budji resio trajno jednim potezom.Elem,jedan stari moler u kraju,umro je covek-dade mi savet pre par godina.
Uzmete krpu,na nju nalijete obican ne razredjen DOMESTOS,time predjete preko budji.Ostavite da se osusi i videcete efekat.Odlican je.Nakon susenja mozete prekreciti prostoriju ili deo gde ste mazali sa domestosom.Inace dobro je i u samu kantu sa belom masom kojom krecite staviti domestos.Budj-nema je vise.
Dobar savet, odmah cu probati.

Van mreže Misagaf

• *
  • 5
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: Februar 07, 2013, 17:35:16 »
Ja sam odusevljen ovom idejom sa domestosom. Imam malo budji u kupatilu, jer je deo oko kade oblozen plocicama u visini coveka, a na ivici izmedju plocica i okrecenog zida javila mi se tamna, gotovo crna budj. Probacu ovo sa domestosom odmah, nadam se da ce upaliti, posto si naveo da treba da se osusi, a kupatilo je to pa se stalno vlazi. Pozdrav i javljam kako se savet pokazao! :ok

Van mreže bojkara

• *
  • 3
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #10 poslato: Mart 12, 2013, 18:48:02 »
Vrlo korisno, hvala.

Van mreže bane83

• *
  • 4
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #11 poslato: Maj 08, 2013, 01:50:41 »
Hvala na savetu :ok

Van mreže starletama

• *
  • 17
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #12 poslato: Maj 24, 2017, 11:02:09 »
Evo i ja da zapišem neke savjete za sam svoj majstor uređenje zidova (basic configuration):

- prije nanošenja podloge za farbanje zidove oprati kalijumovim sapunom razmućenim u vodi. (dobro prozračiti zidove)
- nanosimo podlogu akrilnu preporuka OHIS Skoplje
- ako gletujemo ostrugamo dobro natopljen zid sa špahtlom
- prva ruka gleta mogu bilo koji materijali
- druga ruka gleta koja se nanosi u razređenijem stanju preporuka slovenacki "NIVELIN" koga proizvodi JUB.
- boje nanositi u dva tanka sloja i nikako ne pretjerivati jer onda otpadne.

Što više para to bolja muzika što s e tiče ulaganja u kvalitetniji materijal od navedenih.