Dječje sobe

• 2 Odgovora
  • 5324 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

MarkoKg

• *
  • 5,158
  • +48/-3
  • Pol: Muškarac
  • Music is my aeroplane...
    • samoopustenoinfo
    • Pogledaj profil
    • samo-opusteno
Dječje sobe
« poslato: Avgust 16, 2010, 01:47:20 »
Dječje sobe

Već i samo prisustvo dece znači da Vaš dom i nije više samo vaš, već postaje i njihov. Deca bi već od najmlađe dobi trebala učiti poštovati i čuvati tuđu imovinu, a najlakše će to naučiti ukoliko imaju svoj prostor koji će ceniti i paziti. Dečja soba se teško uređuje po vlastitim zamislima i idejama, jer kako dete raste tako se i njegove potrebe mijenjaju.

Brzo će doći vreme kad će se igračke zamijeniti, hi fi tehnikom, televizorom, knjigom, računalom. Kako dijete raste tako i njegove potrebe postaju sve veće, potrebno je više prostora, veći krevet i veći ormar. Dobro bi bilo da prilikom uređenja dečje sobe uzmete sve te činjenice u obzir i ozbiljno razmislite o svojim planovima što se tiče porodice i njenog brojnog stanja. To je dobar početak usprkos činjenici da se neki planovi katkad moraju i mogu izmeniti. Kada se govori o dečjim sobama, važno je znati da su dečje sobe namenjene raznim uzrastima, a veliku ulogu prilikom uređenja sobe svakako ima i pol djeteta.

Dečja soba ima višenamensku ulogu te se osim za spavanje koristi za učenje, igru i zabavu s prijateljima. Ova je prostorija mesto u kojem se izražavaju dečja sreća, njihove ljubavi, kreativnost, znatiželja, tuga, ljutnja. Deci je osim osećaja sigurnosti i zaštite potrebna i privatnost. Potrebe u periodu odrastanja se često menjaju, stoga se preporučuje svakih nekoliko godina preurediti sobu, barem u detaljima. Namestite prostoriju jednostavno i udobno, primjereno dobi deteta. Odaberite prirodne, lake materijale svijetlih boja. U dječjim sobama se nikako ne preporučuje težak, masivan namještaj tamne boje. U sobama mlađe djece ostavite dovoljno prostora za igru.

Deca vole boraviti u bajkovito uređenoj sobi; podarite im taj gušt uz neveliki trošak. Ako za tapete nemate novca, samostalno oslikajte zid i uljepšajte dječji prostor. Budući da rola tapeta stoji između 200 i 700 kuna, za oslikavanja zidova trebat ćete izdvojiti samo za akrilne boje i kistove. Malo truda trebat će vam oko izbora motiva ili izrade šablone kojom ćete crtež nanijeti na zid. Ako imate malo slikarskog talenta, crtež na zidu uveseljavat će vašeg maliašna a vi ćete uštedjeti na kućnom budžetu.

[Reklama]

Alle

• 2,250
  • +17/-3
  • Pol: Žena
  • Every little thing is gonna be alright.. :)
    • Pogledaj profil
Odg: Dječje sobe
« Odgovor #1 poslato: Avgust 16, 2010, 01:49:41 »
Ja ubedjujem moje da mi postave tapete na zidove..zelim da se tapete vrate u modu,jer prelepo izgledaju..smorilo me krecenje. .:/
Kosmos nije mozda uvek fer, ali bar ima sjajan smisao za humor!
Carrie Bradshaw

Odg: Dječje sobe
« Odgovor #2 poslato: Avgust 29, 2010, 19:31:47 »
Da, tapete su definitivno ponovo u modi.