Antić: Otišli smo tamo gde i pripadamo

• 7 Odgovora
  • 2396 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

* Charobnjak *

• **
  • 192
  • +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • No limit!
    • Pogledaj profil
    • Čarobnjak forum
« poslato: Oktobar 11, 2009, 10:56:08 »

"Najlepšim mogućim rukopisom ispisali smo svetle stranice srpske istorije. Neću namerno da kažem fudbala, jer ovo što smo uradili ulazi u anale naše istorije", bio je prvi Antićev komentar na konferenciji za novinare posle utakmice.

Antić je istakao da je Srbija još jednom demonstrirala svoj autoritet na terenu.

"Pobedili smo dokazavši da posedujemo autoritet. U ovom trenutku mogu samo da kažem - Afriko, dolazi Srbija! Iz Beograda smo overili vizu, a to smo i želeli. Otišli smo tamo gde pripadamo... Ovo je više od igre i više od osećaja. Za ovo je potrebno živeti", kazao je on.

Antić je ocenio da je pored ekipe, pobedu odnela i publika, pošto je meč protekao bez incidenata.

"Rezultatski je ovo velika pobeda. Odmah sam shvatio da je najveća pobeda ponašanje publike. Sve je bilo lepo, pokazali smo da smo Srbi i to na najlepsi način. Lepa slika će otići u svet", rekao je on.

Selektor Srbije pohvalio je sve igrače i naveo da su još jednom dokazali da zaslužuju mesto u veliki evropskim klubovima.

"Imam zlatne momke koji igraju u velikim klubovima. To pokazuju iz nedelje u nedelju, kao što su se dokazali i u reprezentaciji. Biće lepo proslaviti ovaj uspeh na ulicama Beograda", izjavio je Antić.

Zaslužili smo plasman u Južnu Afriku

Fudbalski reprezentativci Srbije ocenili su nakon pobede nad Rumunijom da su
zasluženo izborili plasman na Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi, jer su na svakoj kvalifikacionoj utakmici potvrdili da poseduju kvalitet.

"Ovo je najsrećniji dan u mom životu, postigao sam svoje prve golove na Marakani. Ceo život sam sanjao ovako nešto. Drago mi je što smo na briljantan način izborili plasman na Mundijal. Iskupili smo se za nešto lošije partije u prethodne dve utakmice. Odužili smo se navijačima, koji su i danas napunili stadion", rekao je dvostruki strelac Milan Jovanović novinarima posle meča.

Igrač sredine terena Miloš Krasić kazao je da je ekipe celim tokom kvalifikacija prikazivala kvalitetnu igru.

"Osećam veliku radost. Pokazala smo pravu igru i to na svakoj utakmici. Dokazali smo da posedujemo autoritet, druge ekipe se se pribojavale nas i zaslužili smo plasman na Mundijal", istakao je on.

Odbrambeni fudbaler Branislav Ivanović kazao je da je plasman na Mundijal ostvarenje sna svakog igrača.

"Sada su reči suvišne. Zaslužili smo plasman na Mundijal, to smo pokazali na svakoj utakmici. To je san svakog fudbalera. Malo smo nervozno počeli večerašnji meč, ali smo na vreme postigli golove", naveo je on.

Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Tomislav Karadžić rekao je da se oseća sjajno i istakao da očekuje dobar rezultat "orlova" u Južnoj Africi.

"Malo ćemo da slavimo, ali nema opuštanja jer nas u sredu očekuje i utakmica sa Litvanijom, koju moramo da dobijemo kako bi na žrebu za SP bili u prvom šeširu. Pokazali smo da smo ozbiljna evropska reprezentacija. Idemo na Mundijal da ostvarimo dobar rezultat, bili bi zadovoljni plasmanom u četvrtfinale", poručio je Karadžić.

Odbrambeni fudbaler Neven Subotić rekao je da mu je velika čast što je deo ekipe koja će igrati na Svetskom prvenstvu.

"Sve ovo sam doživeo veoma emotivno. Velika mi je čast što sam deo ove ekipe. Malo sam se 'pogubio' kada sam izašao na teren, a sada ne mogu da vam opišem kako se osećam. Odmah posle utakmice sam se čuo sa mamom, ona mi je prva čestitala. Sada je najvažnije da smo se plasirali na Mundijal", zaključio je Subotić.

Izvor: Studio B
:-)

[Reklama]

nemac88

• *
  • 5
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
Re: Antić: Otišli smo tamo gde i pripadamo
« Odgovor #1 poslato: Novembar 09, 2009, 21:34:25 »
samo napred majstori

Aco4