Fringe

• 5 Odgovora
  • 3342 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Sh[o]ne

• **
  • 277
  • +2/-0
  • Pol: Muškarac
    • lastfm
    • Pogledaj profil
Fringe
« poslato: Mart 10, 2011, 17:44:52 »
Fringe

http://www.imdb.com/title/tt1119644/

Fringe Division odjel je FBI-a koji je oformljen kako bi istražio niz čudnih događaja, naoko nepovezanih, koji se u određenom Uzorku  (The Pattern – kako se službeno naziva) događaju u različitim dijelovima svijeta. Odjel se susreće s ubrzanim starenjem, teleportacijom, mutiranim virusima, telepatijom, naprednom tehnologijom nepoznata porijekla…
Fringe je serija koja nastavlja tamo gdje su stali Dosjei X s primjesama Zone sumraka, s time da stvari stavlja u donekle realnije okvire, i dodaje elemente akcije. Abrams, Roberto Orci i Alex Kurtzman (zajedno su radili Alias, a prva dvojica i novi Star Trek, a druga dvojica napisala su Transformers) drže se znanosti, ali bez rezerve odlaze i preko ruba, duboko u fiction – sve za potrebe dobrog šoua. Misterija ostaje Abramsov trademark, pa su epizode Fringea prepune skrivenih i šifriranih poruka, malih zagonetki za gledatelje, ali na način da površni TV konzument bez problema može pratiti tijek serije, dok će oni koji se ponosno nazivaju frikovima uživati u rješavanju glavolomki.

[Reklama]

tamy

• *
  • 6
  • +0/-0
  • Opustite se i uzivajte!
    • Pogledaj profil
Odg: Fringe
« Odgovor #1 poslato: Decembar 04, 2011, 12:59:33 »
Dobra je serija , zasto niko ne pise o njoj...

-daki-

• *
  • 14
  • +0/-0
  • Pol: Žena
  • lost inside this stupid world
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Januar 23, 2012, 14:47:54 »
Obozavam seriju, omiljeni lik mi je Volter. Svidja mi se ta prica sa paralelnim univerzumom ali mislim da su sad malice preterali sa novom vremenskom linijom, taman se sve sredilo i oni zakomplikuju
There is no peace, there is anger.
   There is no fear, there is power.
         There is no death, there is immortality.
               There is no weakness, there is the Dark Side

Nai!

• *
  • 5
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Februar 09, 2013, 11:58:35 »
Pre par dana zavrsio sa gledanjem serije, pa evo trazio temu i nasao.

Neko provalio u cemu je fazon crne lale....pojavljuje se u 3 epizode... ko se ne seca...zadnja epizoda, na kraju serije Peter dobija pismo od Voltera i tamo je na papiru crna lala.

Btw bacio sam Fringe extras na skidanje... i to moramo da ogledamo

EXPCollector

• *
  • 6
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 25, 2013, 00:36:19 »
Veoma dobra serija!!!!

hellraiser

• *
  • 9
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: Decembar 22, 2014, 14:59:47 »
Završio celu seriju za mesec dana, odavno nema a verovatno neće ni biti više ovako dobra naučno-fantastična serija, ko voli ovakav žanr preporučujem. Walter Bishop je jedno od najbolje osmišljenih likova ikada.