Porodica

• 3 Odgovora
  • 363 Pregleda

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

TanjicA

• be optimist
  • *
  • 3,039
  • +39/-2
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Porodica
« poslato: Mart 30, 2021, 15:27:57 »
Porodica

„Porodica“ je mini serija koja prati poslednjih 48 sati zajedničkog života porodice bivšeg srpskog i jugoslovenskog predsednika Slobodana Miloševića, na slobodi. Pod opsadom policije, novinara i demonstranata, zatočeni u vili na Dedinju, bez ikakve kontrole nad situacijom, nepredvidive ljudske reakcije počinju da izlaze na površinu, a borba na život i smrt postaje jedini cilj. I kao što je njihova porodica, tokom decenije svoje vladavine, uticala na sve, i u poslednjim trenucima ona je u centru pažnje čitavog sveta. Hapšenje Miloševića i poslednji sati u vili „Mir“ događaj je koji je prevazišao srpsku političku i društvenu javnost, već se ticao i svih zemalja EX YU. Sa druge strane ova serija prevazilazi politiku i bavi se ljudskim sudbinama četvoročlane porodice, koji nikada nisu verovali da se ovako nešto može desiti i koji reaguju nepredvidivo, instiktvno i ljudski.

Ovo je priča o početku kraja jedne porodice, jedne zemlje i jedne epohe. Poslednji zajednički trenuci koje će ova porodica doživeti na slobodi i trenutak opsade njihove kuće predstavljaju metaforu i tragediju ne samo njih samih već i cele zemlje i naroda.

Uloge tumače:
Slobodana Miloševića igra Boris Isaković, Mirjanu Marković Mirjana Karanović, Mariju Milošević, Tijana Marković, Zorana Đinđića Uliks Fejmiu, Vojislava Koštunicu Svetozar Cvetković, a Čedomira Jovanovića Milan Marić.

Ostale uloge tumače:
Radovan Vujović, Gordan Kičić, Katarina Živković, Vuk Kostić, Marko Baćković, Miloš Timotijević, Ljubomir Bandović, Dubravka Kovjanić, Isidora Simionović Svetlana Bojković i Jana Bjelica

I optimiste i pesimiste doprinose drustvu.                       
Optimiste su izmislile avion ,a pesimiste padobran. :)
Bistri ostvrt na politicku scenu Srbije *
Zanimljivosti iz zemlje i sveta

[Reklama]

Pero

• **
  • 147
  • +1/-0
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • Google
Odg: Porodica
« Odgovor #1 poslato: Mart 30, 2021, 15:32:52 »
Ja sam gledao sinoć, fino mi se čini, Miloševićeva uloga fina, Mirina odlična, videćemo kako će biti na dalje..

TanjicA

• be optimist
  • *
  • 3,039
  • +39/-2
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: April 05, 2021, 09:00:18 »
Ja sam odgledala sve epizode..
Ne znam šta bih rekla.. I dalje imam naravno isti utisak o "porodici"... Nije mi sjajna gluma, ima dosta loše odrađenih momenata i uloga, izbora glumaca.. Isaković je zaista sjajan to moram reći..
I optimiste i pesimiste doprinose drustvu.                       
Optimiste su izmislile avion ,a pesimiste padobran. :)
Bistri ostvrt na politicku scenu Srbije *
Zanimljivosti iz zemlje i sveta

Mantra

• *
  • 58
  • +0/-0
  • Opustite se i uzivajte!
    • Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: April 07, 2021, 09:31:39 »
Lepo urađena serija, dobra gluma sveukupno, i uopšte ne razumem zašto ljudi govore da je "prerano" za ovakvu seriju. Ja mislim da nije.