Doktor Haus

• 58 Odgovora
  • 16536 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Đagi

• Živi i pusti druge da žive
  • 1,690
  • +25/-3
  • Pol: Muškarac
  • Opustite se i uživajte!
    • Pogledaj profil
    • www.samo-opusteno.info
Odg: Doktor Haus
« Odgovor #45 poslato: Maj 18, 2012, 18:55:14 »
U ponedeljak poslednja epizoda pod nazivom "Svi umiru"...Kraj serije... :(

Medicinska TV drama "Haus" biće završena gorsko-slatkom epizodom pod nazivom "Svi umiru" u kojoj "otrovni" i brilijantni doktor Gregori Haus razmatra svoju budućnost ali i lične demone

[Reklama]

rogi-mash

• *
  • 11
  • +0/-0
  • sledece godine u ovo doba,bicu bolji
    • rogi mash
    • Pogledaj profil
« Odgovor #46 poslato: Maj 22, 2012, 18:26:35 »
upravo zavrshio skidanje poslednje epiozede,i nekako mi zao  da je pogledam.Odlicna serija,ali i odlicnim stvarima dodje kraj!!

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,405
  • +149/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
« Odgovor #47 poslato: Maj 22, 2012, 19:31:59 »
Neočekivani završetak serije "Doktor Haus"

Medicinska TV drama "Haus" sinoć je završena epizodom pod nazivom "Svi umiru", a brilijantni doktor Gregori Haus kog tumači Hju Lori još jednom uspeo je da iznenadi gledaoce.

Naime, Haus prvih pola sata epizode provodi u zapaljenom skladištu, razgovarajući i sa mrtvima i sa živima o tome gde je grešio u svojoj karijeri.

Nakon što je izgovorio naslov epizode, "Svi umiru", umire i sam. Nakon što je telo iznešeno iz skladišta, potvrđen je identitet i proglašena je njegova smrt.

Na sahranu su došli svi osim Hausove bivše šefice i devojke Kadi, a kada je Vilson počeo svoj posmrtni govor, na mobilni mu je stigla poruka: "Ućuti idiote".

Nakon sahrane, Vilson zatiče Hausa na stepenicama svoje zgrade, i Haus mu tu objašnjava kako je odglumio sopstvenu smrt, ali da je ionako mrtav, jer mu ostaje samo nekih pet meseci života jer boluje od raka.

Na kraju epizode, njih dvojica odlaze na motorima uz pesmu "Enjoy Yourself, It’s Later Than You Think", piše "Njujork Dejli".

::Za webmastere :: Pravilnik foruma ::Baneri :: Magija
samo-opusteno userbar5
>> Registrujte se kako bi videli sadrzaj celog foruma! Neki delovi foruma nisu vidljivi za goste!<<
[Kako da vidim linkove na forumu??]
VAratonac :: ITcyberCOP

Đagi

• 1,690
  • +25/-3
    • Pogledaj profil
    • www.samo-opusteno.info
« Odgovor #48 poslato: Maj 22, 2012, 20:24:47 »
Jedna od boljih serija koje sam pratio i gledao.

curi mast

• *
  • 69
  • +2/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #49 poslato: Maj 22, 2012, 21:23:42 »
Zaista jedna od najboljih serija. Inace, bas sam se iznenadila kada sam cula da je Hju Lori procelav i da u seriji nosi tupe koji mu pokriva celu. A nikad ne bih rekla da je tako, ne primecuje se uopste....

Đagi

• 1,690
  • +25/-3
    • Pogledaj profil
    • www.samo-opusteno.info
« Odgovor #50 poslato: Maj 24, 2012, 16:25:37 »
Čemu nas je naučio dr Haus?

Svake nedelje milioni ljudi širom sveta pratili su seriju o neobičnom lekaru i misterioznim bolestima koje su mučile njegove pacijente. Zahvaljujući njemu, mnogi su i naučili ponešto o medicini.

Scenaristi sada već kultne serije „House“ obraćali su mnogo pažnje na detalje i tačnost kada je reč o medicinskim slučajevima, a imali su čak i čitav tim lekara koji je radio sa njima na osmišljavanju epizoda.

Jedan od lekara koji je sarađivao sa scenaristima kardiolog dr Džon Sotos, za CNN je preneo svoje utiske o tome šta su prosečni gledaoci mogli da nauče iz serije.

„Svako ko je gledao seriju, naučio je nekoliko vrlo važnih činjenica: najvažnija je ta da lupus i drugi oblici vaskulitisa mogu da oponašaju bilo koju drugu dijagnozu.

Ako bi bolesti imale svoje ambasadore, ja bih se usudio da kažem da je Haus predstavljao vaskulitis.

Takođe, vrlo teški za otkrivanje su i sifilis i sarkoidoza. Gledaoci su uspeli da nauče i da su steroidi loši za osobe sa infekcijama, kao i da seksualno prenosivih bolesti ima daleko više nego što bilo ko misli.

Nadam se da je publika shvatila na kako elegantne načine smrt, ljudska priroda, naša tela i naše namere mogu da se poigravaju s nama.

Na primer, u jednoj epizodi ženin mladalački izgled zapravo je bio znak oboljenja.

U drugoj je, pak, na osnovu toga što se pacijentu u vodi nisu smežurali vrhovi prstiju, zaključeno da je zbog ugradnje veštačkog kuka najnovije generacije otrovan kobaltom.

Takođe, mogli su da vide da osobe koje žive u gotovo sterilnom okruženju mogu da obole, kao i oni koji su izloženi prljavštini.

Tumor dojke jednoj pacijentkinji iz serije se pojavio u nozi, a jednom pacijentu srčani udar manifestovao se kao problem sa zubima.

Na posletku, mislim da je „Haus“ pokazao da naručivanje analiza jedne za drugom ne čini dobrog lekara. Zapravo, odličan lekar je pametan i pronicljiv, ima enciklopedijsko znanje, zdravo rasuđuje i radi neumorno u korist pacijenta.

Većina ljudi ima prirodni instinkt da bude deo nečeg većeg od njih samih.

Iako je serija bila prepuna dramatičnih situacija, prikazala je 177 priča o ljudima koji rade u timu do izmaka snaga kako bi spasili čoveka.

To je odlika onih koji uspevaju da budu veći od sebe samih.

Ako su priče iz „Hausa“ inspirisale makar jednu mladu osobu da umesto karijere u bankarstvu, odabere medicinu, onda je ona bila uspešna“.

DeeDee75

• *
  • 5
  • +0/-0
  • Opustite se i uzivajte!
    • Pogledaj profil
« Odgovor #51 poslato: Avgust 24, 2012, 16:16:14 »
Nedavno mi je neko rekao da sam kao Haus, pa nisam sigurna da li da budem ponosna ili zabrinuta ????

knezbvs

• *
  • 5
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #52 poslato: Avgust 04, 2013, 12:23:41 »
1. gleda li još neko ovu seriju?

knezbvs

• *
  • 5
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #53 poslato: Avgust 04, 2013, 12:24:02 »
2. meni je super!

knezbvs

• *
  • 5
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #54 poslato: Avgust 04, 2013, 12:24:30 »
3. Dr House je genije.

knezbvs

• *
  • 5
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #55 poslato: Avgust 04, 2013, 12:24:57 »
4.  da li je on izmišljen ili stvarn lik?

knezbvs

• *
  • 5
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #56 poslato: Avgust 04, 2013, 12:25:29 »
5. ja mislim da ne postoji niko tako pametan kao on.

wladaaa

• *
  • 6
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #57 poslato: Novembar 07, 2015, 20:44:55 »
da li neko zna da li trenutno ima na nekom tv-u

Ashley8

• *
  • 6