Vase opredeljenje..?

• 37 Odgovora
  • 16921 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Jow4n@

• 1,062
  • +8/-0
  • Pol: Žena
  • Long Live Rock and RoLL
    • Pogledaj profil
Odg: Vase opredeljenje..?
« Odgovor #30 poslato: Februar 13, 2011, 20:03:10 »
Hm, znaš li ti da Bog prašta? (po hrišćanstvu)
Po toj teoriji svima koji se nisu vladali etički i moralno biće oprošteno. I šta onda, svi idemo u raj?

Bog oprasta onima koji se iskreno pokaju za losa dela. Stoga ne idu svi u raj....

Vernik sam,Hriscanka-Pravoslavka.

[Reklama]

Boriz

• *
  • 2
  • +0/-0
  • Opustite se i uzivajte!
    • Pogledaj profil
« Odgovor #31 poslato: Februar 13, 2011, 23:56:14 »
Pravoslavan Hriscanin.

Broker

• *
  • 34
  • +0/-0
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • Forum PalubaInfo
« Odgovor #32 poslato: Februar 14, 2011, 10:52:27 »
Pravoslavac.
Registrovani Linux korisnik #487729

boki96srbija

• **
  • 206
  • +0/-0
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
« Odgovor #33 poslato: Februar 20, 2011, 10:44:06 »
Dakle da, slazem se sa jow4n@nom, ali pored pokajanja, covek mora da nastavi da zivi u skladu sa biblijom... znaci da postuje bozije zapovesti (kojih kroz bibliju ima vise nego 10) i da zivi u skladu sa jednim hriscaninom... zao mi je da kazem, ali nisam siguran da ce na ovom svetu ni osmina otici u raj... svega mala sacica ljudi (ne mislim 2-3 nego globalno :D )...

Tekila Gerila

• *
  • 112
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Vase opredeljenje..?
« Odgovor #34 poslato: Mart 28, 2012, 12:10:17 »
Cini mi se ili ti textovi koje si postavio propovedaju veru bez pomisli na razumno razmisljanje i moguce nedoumice....
Bas sam danas gledao jos jednu emisiju na Diskaveriju o religiji u svetu uopshte...
Prognozira se postepeno nestajanje hriscanstva, a porast ateizma, ako se nastavi ovim tempom...
u svetu je sve vise nevernika, a manje hriscana... takodje veliko interesovanje za delima poput "Da Vincijevog Koda" potvrdjuju zelju ljudi da se negde pronadju i sebi daju neke odgovore...

Заправо ово је ван свих статистичких података, обичан спин, све је више хришћана , број хришћана расте , нарочито у Африци . У Европи је све већи број агностика и ту хришћанство полако губи, али не за рачун атеизма него за рачун ислама.

Атеизам је исто у порасту , просто све је у порасту јер је и популација у свету у порасту.
:)

cuca

• *
  • 6
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #35 poslato: Jun 03, 2013, 18:57:53 »
Pravoslavni hriscanin

Zbunjena

• *
  • 30
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #36 poslato: Oktobar 26, 2015, 13:30:52 »
 Krstena sam kao odrasla devojka ali nisam zaluđenik. Mislim da u zivotu na kraju svako dobije ono sto je zasluzio i kako je radio. Onaj ko je bio los uglavnom lose i prođe...Istina ne uvek ali uglavnom vazi ona stara " Ko ne plati na mostu plati na cupriji". U Boga i verujem i ne...Verujem u neku silu i mislim da Bog nije bas onakav kakvim ga crkva predstavlja (tj. ja ga ne zamisljam kao coveka) i mislim da je Bog u svakom od nas a na nama je da koristimo njegovu energiju u dobre svrhe i u svoju kao i drustvenu korist. Da li Bog postoji zaista tesko je odgovoriti ali neka sila postoji u nama cuva nas i vodi... To je barem moje misljenje a inace tema je prilicno kompleksna i zavisi kako na nju posmatramo. Da li na Boga gledamo kao pojavu u drustvu ili kao Boga i njegovom psiholoskom znacenju za coveka? Ili pak Boga gledamo iz ugla filozofije?
 Kao sto rekoh...krstena sam kao vec odrasla u Pravoslavnoj Crkvi...

CAPAJ

• *
  • 6
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #37 poslato: Mart 12, 2016, 14:52:57 »
Mislim da na ovakvim mestima netreba polemisati i raspravljati o tome,ja sam ateista i za mene je to nebitna stvar.Ovde smo zbog drugih razloga.