Vase opredeljenje..?

• 37 Odgovora
  • 16909 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

miroki

• *
  • 20
  • +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • можеш како хоћеш али не можеш докле хоћеш
    • Pogledaj profil
Re: Vase opredeljenje..?
« Odgovor #15 poslato: Jun 04, 2009, 23:26:54 »
извини журим на посао, одговорићу

Истинска вјера се увијек састоји у узрастању у врлини једноставности - то је радосно, цјеловито и ослобађајуће. „Проблеми", „потешкоће", „компликације" су тривијални изговори човјека који је усредсређен на самог себе и заљубљен у слику о самом себи као компликованом и намученом човјеку.

http://www.eparhija-zahumskohercegovacka.com/?q=node/1301

Као што би рекао Патријарх Павле: „Бог ће помоћи - ако буде имао коме“. У сваком случају, треба се чувати немирног духа и распаљених страсти, јер када су околности у којима се нађемо тешке - тада нам је највише потребан разум и срце отворено за благодат Божију.

« Poslednja izmena: Jun 06, 2009, 19:25:12 od strane miroki »
"Ne veruj Latinima ni kad darove nose! "
ЉУБИМО ПРАВОСЛАВЉЕ, ЉУБИМО СРПСТВО!

[Reklama]

TanjicA

• be optimist
  • *
  • 3,039
  • +39/-2
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
« Odgovor #16 poslato: Jun 12, 2009, 20:46:12 »
Citat
Ми знамо да тај покушај Сатане неће успети: Црква ће остати Невеста Христова све до краја света, Она ће Женика Христа, приликом Његовог Другог доласка, дочекати чиста и неоскврњена прељуботворним савезом са отпадништвом овог века. Али пред све православне хришћане поставиће се главно и најважније питање нашег времена: Црква ће опстати, али колико ће хришћана остати у Њој, супростављајући се моћним покушајима Ђавола да их од Ње одвоји?
Pa ako nece uspeti tak pokusaj Satane, zasto se toliko brinu?
Elem, zanimljiv text, ali svejedno nikad se nece postivi ni to "jedinstvo unutar Pravoslavlja"...
Citat
Православни хришћани живе данас у једној од најкритичнијих епоха у историји Цркве Христове.
Slazem se, a i statistike tako kazu... :P
I optimiste i pesimiste doprinose drustvu.                       
Optimiste su izmislile avion ,a pesimiste padobran. :)
Bistri ostvrt na politicku scenu Srbije *
Zanimljivosti iz zemlje i sveta

bleeding

• *
  • 2
  • +0/-2
    • Pogledaj profil
« Odgovor #17 poslato: Jul 08, 2009, 15:40:45 »
Satanista....

Dzejn

• *
  • 2,928
  • +18/-3
  • promenicu svet do kraja pesme !
    • Pogledaj profil
« Odgovor #18 poslato: Jul 16, 2009, 02:14:51 »
agnostik sam
iako sam chitala bibliju, i znam dosta o tome, naravno, da bih se mogla odluchiti za neshto moram sve dobro poznavati.
« Poslednja izmena: Decembar 08, 2009, 20:19:16 od strane Dzejn »
*I kao da je bilo nekad...I kao da je bilo tu...Pod velikim svetlim suncem, pod velikim svetlim svodom...Ruchali smo meso, glodali smo kosti dobrih zhivotinja, mi imamo snage, mi imamo snage za josh dan ! Mi menjamo dan za notj, mi menjamo notj za dan...Prolaze brodovi, trube u chast, zvone na uzbunu...Deca uche da plachu, deca uche da poznaju svoj glas...*

Srlenzio

• **
  • 326
  • +2/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #19 poslato: Novembar 25, 2009, 17:01:14 »
Pravoslavac sam , vjerujem u Pravoslavnu Crkvu , a ne u Katolicku , za koju smatram da nije ono sto bi trebalo da bude
Don't take life too seriously ,you'll never get away alive
http://www.erepublik.com/en/referrer/Srdjan+Damjanovic

Dzejn

• *
  • 2,928
  • +18/-3
  • promenicu svet do kraja pesme !
    • Pogledaj profil
« Odgovor #20 poslato: Novembar 25, 2009, 20:24:56 »
Dakle religija mi je jako zanimljiva oblast...
Chitao sam gomilu knjiga o tome, od nauchnog opravdanja religije (apologetika) pa preko mitova i legenda, do same Biblije...
Definitnivno je da nam je vera potrebna da nas vodi, ali nisam za neki extremni oblik vere u bilo kakvom obliku, niti verujem u razne gluposti koje su nam propovedane, servirane ili kako god, na tanjiru, i to sve iz razloga manipulisanja ljudima, i materijalnih vrednosti...
Sve ja razumem, i nije mi namera nikoga da uvredim naravno...
Dakle najblizi sam pravoslvnoj veri.... Sebe bih ipak okarakterisao kao agnoistu...
Smatram da je religija neshto shto nam je vishe nametnuto nego shto smo sami izbrali upravo ta religija... Vecina je prihvata da ne bi bila odbachena, proglashena frikovima ili kakogod...i to bez nekog svog stava i razmishljanja...
Ne verujem u bajke, dakle lepo je to shto se nama obecava, shto smo mi zasluzhili ili kako god...
ali, prosto neke priche su suvishe 'glupe', bajkovite i nestvarne da nemogu da ih prihvatim...
Dakle, ne, ne verujem da cu imati ' vechni zivot' ako se pokajem i ostale gluposti...
Pricha o Bibliji mi je takodje zanimljiva, od toga kako su neka jevandjelja 'nestala', kako se neki periodi uopshte ne spominju u bibliji...
I naravno stalan sukob Nauke i Religije koji nikad nece prestati.. :)

znachi, udatju se za tebe.
xD
(opet naravno, sa svakom mu se rijechju slazhem !)
*I kao da je bilo nekad...I kao da je bilo tu...Pod velikim svetlim suncem, pod velikim svetlim svodom...Ruchali smo meso, glodali smo kosti dobrih zhivotinja, mi imamo snage, mi imamo snage za josh dan ! Mi menjamo dan za notj, mi menjamo notj za dan...Prolaze brodovi, trube u chast, zvone na uzbunu...Deca uche da plachu, deca uche da poznaju svoj glas...*

Looodacha

• **
  • 149
  • +6/-0
  • U mrznji je strah!
    • Pogledaj profil
« Odgovor #21 poslato: Novembar 27, 2009, 02:27:03 »
Ateista,totalni.Nisam krstena,niti planiram....
Ja sam vasar. Eto sta! Ja sam trista cuda. Muzika sam. Guzva. Smeh. Vrteska. I luda...

alexandra30

• **
  • 148
  • +0/-0
    • http://www.facebook.com/profile.php?=100002254036827
    • Pogledaj profil
« Odgovor #22 poslato: Decembar 08, 2009, 19:48:47 »
Vernik sam1 Pravoslavna - Hriscanka!

« Odgovor #23 poslato: Januar 07, 2010, 19:46:18 »
Mir Bozji. Hristos se rodi. cheesy

Oasis

• *
  • 1,774
  • +11/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #24 poslato: Januar 15, 2010, 18:53:43 »
Živim u pravoslavnoj porodici, pa sam i sam pravoslavac. Ne previše pobožan doduše, ali dobro.

^Tina^

• 658
  • +6/-1
    • Pogledaj profil
« Odgovor #25 poslato: April 03, 2010, 17:51:00 »
Živim u pravoslavnoj porodici, pa sam i sam pravoslavac. Ne previše pobožan doduše, ali dobro.
Takodje.

master342

• *
  • 1
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Vase opredeljenje..?
« Odgovor #26 poslato: Septembar 28, 2010, 17:30:17 »
Vidim nema teme o tome...
Dakle koja je Vasa vera, u sta verujete ili ne verujete?
Hriscanin pravoslavac

boki96srbija

• **
  • 206
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #27 poslato: Februar 04, 2011, 10:44:28 »
hriscanin, definitivno, i nije vazno kakva su misljenja i teorije i naucna dokazivanja, vazno je sta dolazi posle ovog zivota, i da mi imamo samo 2 izbora... jedan dobar i jedan los, pa je samo pitanje sta zelite posle svog zivota... vecnu radost ili vecni bol, plamen, goreti u jezru vatre... bez i najmanje nade da ce taj bol ikada nestati... ljudi bolje se obratite jer to nece biti na dan dva, nego VECNO!!!

MarkoKg

• *
  • 5,240
  • +48/-3
  • Music is my aeroplane...
    • samoopustenoinfo
    • Pogledaj profil
    • samo-opusteno
« Odgovor #28 poslato: Februar 04, 2011, 13:14:09 »
Hm, znaš li ti da Bog prašta? (po hrišćanstvu)
Po toj teoriji svima koji se nisu vladali etički i moralno biće oprošteno. I šta onda, svi idemo u raj?

Sh[o]ne

• **
  • 277
  • +2/-0
    • lastfm
    • Pogledaj profil
« Odgovor #29 poslato: Februar 13, 2011, 19:10:13 »
Hrišćanin sam, verujem u Boga, i slavim slavu...