Sta bi bili da niste pravoslavac?

• 41 Odgovora
  • 16966 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dzejn

• *
  • 2,928
  • +18/-3
  • Pol: Žena
  • promenicu svet do kraja pesme !
    • Pogledaj profil
Re: Sta bi bili da niste pravoslavac?
« Odgovor #30 poslato: Jul 15, 2009, 15:03:58 »
ja nisam vjernik.
i mrzim sve podjele, a posebno te religiozne.
svi smo ljudi, ain`t we ? (:
*I kao da je bilo nekad...I kao da je bilo tu...Pod velikim svetlim suncem, pod velikim svetlim svodom...Ruchali smo meso, glodali smo kosti dobrih zhivotinja, mi imamo snage, mi imamo snage za josh dan ! Mi menjamo dan za notj, mi menjamo notj za dan...Prolaze brodovi, trube u chast, zvone na uzbunu...Deca uche da plachu, deca uche da poznaju svoj glas...*

[Reklama]

Alle

• 2,250
  • +17/-3
  • Every little thing is gonna be alright.. :)
    • Pogledaj profil
Odg: Sta bi bili da niste pravoslavac?
« Odgovor #31 poslato: Jul 22, 2010, 16:42:08 »
Bio bi atestia definitiwno... x))
A shto to ne mogu da kazhem ?
odqd znam shta bi bio...werowatno katolik.. =)
delim misljenje.. :)
Kosmos nije mozda uvek fer, ali bar ima sjajan smisao za humor!
Carrie Bradshaw

said

• *
  • 45
  • +0/-0
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
« Odgovor #32 poslato: Januar 14, 2011, 18:08:29 »
Али ми не причамо о правоисламистима, већ о овим муслиманима који се држе учење психопате Мухамеда, који се позивају ан свети рат џихад, који верују у Алаха, и настоје да ,,иду у њихов рај''. По Курану, они ће бити ближе Алаху ако убију што више хришћана, људи, памакар жртвовали и сопствени живот. Али пошто сви знамо да је муслиманска вера секташка, и да је Мухамед творац највеће секте, самим тим ислам, Алах, и слично не постоји. Ево једног глупог приповедања курана-Човек не може ићи Алаху, ако је сакат. Мислим стварно је небулозно. Због тога су за време рата Срби аронаутима секли уши, прсте, руке. . . , да не би ,,ишли Алаху'', већ да заврше у паклу, а они ђавола зову Шејтан.

Ja stvarno neznam ko ti je to rekao ali to apsolutno nije tacno !!! informisi se pre nego sto nesto kazes za muslimane !!

Postovi spojeni: Januar 14, 2011, 18:11:55

Musliman je gadno biti zato sto su oni ljudi kojima kuran nalaze da rade neke stvari sto nisu u redu. Oni smatraju da ce ako npr. banalan primer jedan od njih aktivira bombu, i ubije sebe i njih 10, da je ucinio opako delo i da ce da ide kod Alaham, oni se pozivaju na dzihad, to jest sveti rat, nesto kao mi pre na krstaski, a to nije uredu. 

zar nikad nisi pomislio zbog cega oni to rade ONI NEMAJU PORODICU JER SU IM PORODICE UBIJENE ONI NEMAJU KUCE JER SU IM KUCE SRUSENE ONI NEMAJU RAZLOG  DA ZIVE !!!!!!!!!!
« Poslednja izmena: Januar 14, 2011, 18:11:55 od strane said »
Zivi svaki dan kao da ti je poslednji, jednog dana bices upravu :D

Jow4n@

• 1,062
  • +8/-0
  • Long Live Rock and RoLL
    • Pogledaj profil
« Odgovor #33 poslato: Januar 14, 2011, 20:21:50 »
Али ми не причамо о правоисламистима, већ о овим муслиманима који се држе учење психопате Мухамеда, који се позивају ан свети рат џихад, који верују у Алаха, и настоје да ,,иду у њихов рај''. По Курану, они ће бити ближе Алаху ако убију што више хришћана, људи, памакар жртвовали и сопствени живот. Али пошто сви знамо да је муслиманска вера секташка, и да је Мухамед творац највеће секте, самим тим ислам, Алах, и слично не постоји. Ево једног глупог приповедања курана-Човек не може ићи Алаху, ако је сакат. Мислим стварно је небулозно. Због тога су за време рата Срби аронаутима секли уши, прсте, руке. . . , да не би ,,ишли Алаху'', већ да заврше у паклу, а они ђавола зову Шејтан.

Ja stvarno neznam ko ti je to rekao ali to apsolutno nije tacno !!! informisi se pre nego sto nesto kazes za muslimane !!

Postovi spojeni: Januar 14, 2011, 18:11:55

Musliman je gadno biti zato sto su oni ljudi kojima kuran nalaze da rade neke stvari sto nisu u redu. Oni smatraju da ce ako npr. banalan primer jedan od njih aktivira bombu, i ubije sebe i njih 10, da je ucinio opako delo i da ce da ide kod Alaham, oni se pozivaju na dzihad, to jest sveti rat, nesto kao mi pre na krstaski, a to nije uredu. 

zar nikad nisi pomislio zbog cega oni to rade ONI NEMAJU PORODICU JER SU IM PORODICE UBIJENE ONI NEMAJU KUCE JER SU IM KUCE SRUSENE ONI NEMAJU RAZLOG  DA ZIVE !!!!!!!!!!

svakao da ovo prozivanje muslimana nije u redu. na ovom forumu ima i onih koji nisu Hriscani tako da ovo dodje bezveze. iako ne verujem u Islam ,mislim da nema potrebe da vredjamo jedni druge po verskoj osnovi!

Sto se mene tice Pravoslavka sam(ako se tako pise pravilno,svejedno znate na sta mislim) i verujem da bih verovala u onu veru koja je zastupljena na teritoriji na kojoj zivim(recimo da nisam rodjena u nakoj "Pravoslavnoj" zemlji). a gledano iz ove perspektive,da sada biram veru(ako izuzmemo Pravoslavlje) izabrala bih Katolicizam. razlog je jednostavan-takodje je deo Hriscanstva,ima koliko-toliko slicne obicaje i verovanja kao u  Pravoslavlju.

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,405
  • +149/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
« Odgovor #34 poslato: Januar 14, 2011, 20:34:43 »
A zašto mi to moramo biti pravoslavci ako smo rodjeni u pravoslavnoj zemlji?  :huh
Misliš da u Srbiji nema katolika, protestanata, muslimana, ateista, hinduista etc?
Vera se ne prihvata kao softverska instalacije, na princupu "I Agree" bez poznavanja i čitanja. Vera je nešto u šta ti treba da veruješ, a ne procenat u državi, tvoja najbolja drugarica ili već ko god.
 wink
::Za webmastere :: Pravilnik foruma ::Baneri :: Magija
samo-opusteno userbar5
>> Registrujte se kako bi videli sadrzaj celog foruma! Neki delovi foruma nisu vidljivi za goste!<<
[Kako da vidim linkove na forumu??]
VAratonac :: ITcyberCOP

Jow4n@

• 1,062
  • +8/-0
  • Long Live Rock and RoLL
    • Pogledaj profil
« Odgovor #35 poslato: Januar 14, 2011, 21:21:48 »
A zašto mi to moramo biti pravoslavci ako smo rodjeni u pravoslavnoj zemlji?  :huh
Misliš da u Srbiji nema katolika, protestanata, muslimana, ateista, hinduista etc?
Vera se ne prihvata kao softverska instalacije, na princupu "I Agree" bez poznavanja i čitanja. Vera je nešto u šta ti treba da veruješ, a ne procenat u državi, tvoja najbolja drugarica ili već ko god.
 wink

hm... svakako se slazem sa ovim tvojim postom,u potpunosti (iako je moj komentar bio suprotnost). da,ne treba verovati u nesto zbog drugih,ali je vera na neki nacin i posledica ljudi oko tebe. ja nigde nisam navela da u Srbiji(npr.)nema Katolika,Muslimana i tako dalje. ali ono sto zelim da kazem je da je  uticaj okolne svakako nesto sto ima veliki udeo u biranju vere. Na primer,veca je mogucnos da "dete" iz porodice koja veruje u Islam,u zemlji gde je najzastupljenija islamska vera i samo veruje u Islam. Rekoh dete jer sam mislila na mladje osobe koje jos nisu pocele da se informisu o drugim verama,nisu sazrele da bi sagledale druge vere u potpunosi i nepristrasno,vec slusaju starije koji "znaju vise". samim tim,neki broj osoba ostaje pri onome cemu je bio ucen kao dete,a neki menjaju "svoju" veru.

Vera je nešto u šta ti treba da veruješ, a ne procenat u državi, tvoja najbolja drugarica ili već ko god.
 wink

da,ali niko nije jednostavno poceo da veruje u nesto a da se pritom nije informisao o tome,razgovaro sa nekim i sl.

mozda moj komentar nije bio bas najjasniji,ali naravno da nisam mislila da ako smo rodjeni u pravoslavnoj zemlji moramo biti pravoslavci. :)

Ventus

• *
  • 112
  • +3/-0
  • Иван Перовић (1991 - 2011) RIP
    • Pogledaj profil
    • FM-Balkan
« Odgovor #36 poslato: Decembar 29, 2011, 22:22:04 »
Zanimljivo pitanje, mozda protestant ili cak ateista.

Dzejn

• *
  • 2,928
  • +18/-3
  • promenicu svet do kraja pesme !
    • Pogledaj profil
« Odgovor #37 poslato: Decembar 30, 2011, 08:46:24 »
 wink

:lol wub

ja ne znam, i dalje sam pri tome da sam ja NISHTA u vjerskom pogledu hahaha, ali pretpostavimo da bih bila katolik. O_o
Tu vjeru nekako najvishe poznajem, najblizha mi je i relativno ok. Iako mi ni budizam nije stran.
*I kao da je bilo nekad...I kao da je bilo tu...Pod velikim svetlim suncem, pod velikim svetlim svodom...Ruchali smo meso, glodali smo kosti dobrih zhivotinja, mi imamo snage, mi imamo snage za josh dan ! Mi menjamo dan za notj, mi menjamo notj za dan...Prolaze brodovi, trube u chast, zvone na uzbunu...Deca uche da plachu, deca uche da poznaju svoj glas...*

Tekila Gerila

• *
  • 112
  • +0/-0
  • Opustite se i uzivajte!
    • Pogledaj profil
« Odgovor #38 poslato: Januar 07, 2012, 23:06:31 »
Bio bih Kopt.

bogu-mio

• *
  • 2
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #39 poslato: Januar 27, 2012, 23:29:50 »
Cijeli Balkan je nekada bio naseljen Bogumilima-dobrim ljudima.

BOGUMILI...sama rijec govori sve....Bogu-mio....mili Bogu.

Bogumili i Bogumilice nisu nestali sa balkana. Bio je krizarski rat protiv Bogumila (Katara). Posljednji zapadni Bogumil je u 12st. na lomaci rekao "za 700godina lovor ce ponovo zazelenuti". I istina je, lovor je ponovo zazelenio. Bogumilstvo se ponovo vraca u svijet. Nasi Bijeli Mudri Starci Bogumili cekaju na nebesima da ih mi proslavimo. Oni cekaju da se kroz nasa srca mogu spustati u svijet.

Moderator: Izbrisan deo posta koji nema veze sa temom.
« Poslednja izmena: Januar 28, 2012, 15:16:18 od strane Ventus »

Tekila Gerila

• *
  • 112
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #40 poslato: Januar 31, 2012, 22:17:32 »
Cijeli Balkan je nekada bio naseljen Bogumilima-dobrim ljudima.

BOGUMILI...sama rijec govori sve....Bogu-mio....mili Bogu.

Bogumili i Bogumilice nisu nestali sa balkana. Bio je krizarski rat protiv Bogumila (Katara). Posljednji zapadni Bogumil je u 12st. na lomaci rekao "za 700godina lovor ce ponovo zazelenuti". I istina je, lovor je ponovo zazelenio. Bogumilstvo se ponovo vraca u svijet. Nasi Bijeli Mudri Starci Bogumili cekaju na nebesima da ih mi proslavimo. Oni cekaju da se kroz nasa srca mogu spustati u svijet.

Moderator: Izbrisan deo posta koji nema veze sa temom.

Zapravo bogumilstvo su uništili Mađari . Bogumili nikada nisu bili dominantna populacija , nigde na balkanu, to su kasniji mitovi u službi politike.
Istorija pak ne poznaje bogumilski Balkan .
Zna se samo da su ih istočni kraljevi iz Vizantije i Bugarske proterali u Srbiju i da su to prvenstveno bili Jermeni , zatim su ih Raški kraljevi poterali dalje na zapad pa su završli u Bosni, međutim usput su mnogi prekršteni , tako da je u Bosni završila neznatna manjina ove sekte.
No ni tamo se nije zadržala dugo , naime već pre dolaska Turaka na Balkan nestaje im svaki trag , poslednji pohod protivu bogumila organizovao je mađarski kralj a na zahtev tadašnjeg pape.
« Poslednja izmena: Januar 31, 2012, 22:18:24 od strane Tekila Gerila »

darkxy

• *
  • 6
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #41 poslato: Maj 08, 2012, 21:48:35 »
Sta bi bili da niste pravoslavac

Sta bi bio da nisi musko? o.O