ISLAM

• 9 Odgovora
  • 6859 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

said

• *
  • 45
  • +0/-0
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
ISLAM
« poslato: Januar 14, 2011, 18:32:23 »
Pre nego sto osudite muslimane procitajte ovo:
http://sr.wikipedia.org/sr-ec/%D0%98%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%BC#.D0.9F.D1.80.D0.BE.D1.80.D0.BE.D1.86.D0.B8

zar nevidite da su ISLAM I HRISCANSTO skoro iste religije
U hriscanstvvu se veruje da su prvvi ljudi bili Adam i Eva
U islamu se veruje da su prvi ljudi bili Adem i hazreti Hava
I mi i vi znamo za Isusa(Isu a.s.) kod nas je to bio Poslanik A kod vas je to Boziji sin
Verujemo u jednog Boga
Imamo post
Imamo svoju novu godinu
Mi imamo Kur'an a vi Bibliju u kojima se ljudi pozivaju na dobro
MI NI NESVATAMO KOLIKO SMO SLICNI ALI SE IMAK MRZIMO !!!!!!!
Zivi svaki dan kao da ti je poslednji, jednog dana bices upravu :D

[Reklama]

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,393
  • +148/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
Odg: ISLAM
« Odgovor #1 poslato: Januar 14, 2011, 20:13:54 »
Pročitao tekst.
Said, ti si muslimanka?

Ja sam potpuno slobodne orjentacije prema religiji, tako da nemam apsolutno nikakve pedrasude ni prema kome.
Koliko znam, islam predvidja neku vrstu kazne za loša dela, dok je u hrišćanstvu aktuelna teorija o "praštanju".

Citiram:
Citat
Основне обавезе сваког муслимана су вера у једног Бога (Алаха) и Мухамеда као његовог посланика, молитва пет пута дневно, пост у месецу рамазану, давање милостиње и хаџилук (ходочашће у Меку) бар једном у животу.
To "obaveze" mi deluje totalno...obavezno. Religija ne treba da obavezuje ljude ni u kom pogledu, treba samo da usmeri njihove aktivnosti i razmišljanja. To da svaki musliman ima obavezu da se moli pet puta dnevno, to mi je preterano. Moja teorija je: Ako ti se moli - moli, ako ti se ne moli, niko te neće kazniti.

Citat
Муслимани верују у Исуса (Иса) али веровање да је он Бог сматра се највећим грехом (ширк)
Seriously, ovo deluje preekstremno :) Na foru ko veruje da je Isus bog, on će goreti u paklu.  :x

Citat
Муслимани верују у долазак судњег дана, када ће људи одговарати за учињена дјела, била добра или лоша.
Mislim da je razlika između ovakvog stava i hrišćanskog prilično jasna.

Citat
Практичне дужности муслимана су:

* Сведочење (арап: шехадет): "Нема Бога осим Бога, а Мухамед је његов пророк";
    * Молитва (арап: намаз) пет пута дневно, и то: сабах (од појаве зоре до изласка сунца), подне (кад сунце мало изађе из зенита), икиндија (кад сунце нагне према западу), акшам (кад сунце зађе) и јација (кад ноћ потпуно падне).
    * Пост (арап: саум), уздржавање од јела, пића, пушења, полних задовољстава и неприличног говора од зоре до заласка сунца, у току месеца Рамазана који траје 30 или 29 дана. Рамазан и рамазански пост се завршавају Бајрамом, великим муслиманским празником.
    * Милостиња (арап: зекат); имућни муслимани дужни су од вишка своје имовине уделити 2,5% за потребе сиромашних, ученика, болесника, старих и изнемоглих.
    * Ходочашће (арап: хаџџ) у Меку, бар једанпут у животу, за онога ко је у стању;

Ova molitva, kad se sabere i oduzme, potraje 3/4 dana.  :huh

Opet napominjem da ništa nemam protiv bilo koje religije, totalno objektivno sagedavam činjenice i trudim se da budem pristrasan.
::Za webmastere :: Pravilnik foruma ::Baneri :: Magija
samo-opusteno userbar5
>> Registrujte se kako bi videli sadrzaj celog foruma! Neki delovi foruma nisu vidljivi za goste!<<
[Kako da vidim linkove na forumu??]
VAratonac :: ITcyberCOP

said

• *
  • 45
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Januar 15, 2011, 16:19:14 »
Ja nisam muslimanka nego musliman  wink (jer ide ono Taj said a ne Ta said) :p :p

Video sam da u raznim forumima za muslimane kazu da su neka krvozedna bica koja ubijaju sve sto se krece to stvarno nije istina !! Mozda stvarno ima nekih losih primera ali ima i nekih stvarno dobrih primera kao i u drugim religijama. ::flowers:: ::flowers:: Da bi svatili kakav je Islam morate upoznati nekog muslimana jer sam se i ja pomalo zacudio o ovom sto pise u Wikipediji . Ja nisam imao vremena da trazim neke druge tekstove

Nista ovde nije obavezno ali ako si prihvatio neku veru red je da je ispostujes uvek moras da odgovaras za svoje postupke  a ne izvini nism to hteo i oprosteno ti
Ja nemam apsolutno nista protiv  bilo koje vere .Zivim u Novom Pazaru u Srbiji gde su vecinsko stanovnistvo muslimani tako da nisam imao prilike da upoznam nekog iz druge vere jer kad bi spomenuo da sam ja musliman odma bi bezali od mene izbegavali bi me to stvarno nije fer.
Ja sam musliman ali neobavljam bas sve ove duznosti voleo bi kada bbi na ovom forumu imao  chat da objasnim svima sta je to islam meni nepada napamet da se vredjam ali potrazite na internetu o muslimanskim obicajima...   Ja samo zelim da vam dokazem da Islam nije toliko strasan kao sto vi mislite uopste nije strasan

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,393
  • +148/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
« Odgovor #3 poslato: Januar 19, 2011, 20:36:34 »
Izvini, iz nekog razloga sam mislio da si žensko  :huh

Elem, molitva pet puta u toku dana, pre koje je potrebno ritualno pranje, kupanje ili štagod? Pritom je obavezno biti okrenut prema Meki.
Jesi li bio u Meki? Da li se zaista moliš pet puta dnevno sa sve tim ritualnim obredom pre toga?
Pitam te jer se divim tolikoj religioznosti.
::Za webmastere :: Pravilnik foruma ::Baneri :: Magija
samo-opusteno userbar5
>> Registrujte se kako bi videli sadrzaj celog foruma! Neki delovi foruma nisu vidljivi za goste!<<
[Kako da vidim linkove na forumu??]
VAratonac :: ITcyberCOP

Oasis

• *
  • 1,766
  • +11/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Januar 23, 2011, 15:31:36 »
Islam i Hrišćanstvo su nastali pod uticajem Judaizma, pa su zato možda u nekim pogledima slične, ali se svakako razlikuju.
Pored toga Islam je nastao u 7 veku nove ere, dakle posle hrišćanstva.
Takodje mi se ne svidjaju ti "stubovi islama" o kojima govorite, tj obaveze svakog muslimana.

said

• *
  • 45
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: Jul 18, 2011, 22:14:31 »
s
« Poslednja izmena: Jul 18, 2011, 22:16:57 od strane said »

TanjicA

• be optimist
  • *
  • 2,968
  • +39/-2
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: Jul 19, 2011, 01:37:27 »
Ne svidja mi se uopšte ideja džihada - deluje mi previše ekstremno.

Citat
Милостиња (арап: зекат); имућни муслимани дужни су од вишка своје имовине уделити 2,5% за потребе сиромашних, ученика, болесника, старих и изнемоглих.
2.5%?  :rolle :huh
I optimiste i pesimiste doprinose drustvu.                       
Optimiste su izmislile avion ,a pesimiste padobran. :)
Bistri ostvrt na politicku scenu Srbije *
Zanimljivosti iz zemlje i sveta

sanjchy905

• *
  • 14
  • +0/-0
  • Pol: Žena
  • Blue eyes <3
    • Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: Februar 23, 2014, 14:06:19 »
Pitanje: Jel ima negde ovde da se kupi Kuran na srpskom ili na internetu pdf format (ili bilo koji drugi format) Kurana?  :huh
sanjchy905

muki76

• *
  • 1
  • +0/-0
  • Opustite se i uzivajte!
    • Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: Januar 11, 2015, 09:53:48 »
Molio bih vas ako imate ne poznanica  na  temu islama kontaktirajte mene objasnit cu vam onoliko koliko znammuki76

MarkoKg

• *
  • 5,181
  • +48/-3
  • Music is my aeroplane...
    • samoopustenoinfo
    • Pogledaj profil
    • samo-opusteno
« Odgovor #9 poslato: Jun 29, 2015, 02:06:31 »
Molio bih vas ako imate ne poznanica  na  temu islama kontaktirajte mene objasnit cu vam onoliko koliko znammuki76
A mozemo li te kontaktirati i ako imamo "ne poznanice" na temu..pravopisa?