Izbori 2012 - Glasanje

• 27 Odgovora
  • 5705 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,387
  • +148/-13
  • Pol: Muškarac
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
Izbori 2012 - Glasanje
« poslato: Maj 06, 2012, 12:31:47 »
Izbori 2012: Do deset sati glasalo 10,98 odsto birača, najveći odziv u Vojvodini

Građani Srbije danas će se na biralištima izjašnjavati o novom šefu države, budućim sazivima republičkog i lokalnih parlamenata, a građani Vojvodine i o novom sazivu pokrajinskog parlamenta. Do 10 časova je glasalo 10,98 odsto birača, a izlaznost je najveća u Vojvodini - 11,11%. Glasanje protiče bez većih nepravilnosti, a u Novom Sadu su zabeležena dva incidenta, kada je jedan član biračkog odbora razbio glasačku kutiju, zbog čega je morala da interveniše policija, a jedan građanin je priveden jer je nudio novac biračima.

Svih 90 OEBS-ovih biračkih mesta na Kosovu otvoreno je jutros do 8:15 časova, saopšteno je iz te Misije.

- Čast mi je da vas obavestim da je svih 90 biračkih mesta na 28 lokacija otvoreno jutros - rekao je šef Misije OEBS na Kosovu ambasador Verner Almhofer.

- Bilo je malih kašnjenja tehničke prirode na nekoliko lokacija ali to je sada rešeno - dodao je on.
12:22 - Jadranka Šešelj glasala u Batajnici

Kandidat Srpske radikalne stranke za predsednika Srbije Jadranka Šešelj glasala je danas u podne na biračkom mestu 96 u Osnovnoj školi "Svetislav Golubović" u Batajnici, u opštini Zemun.

Jadranka Šešelj došla je na biračko mesto u pratnji sina Aleksandra.
12:20 - Glasala Ruzica Đinđić

Ružica Đinđić glasala je danas u podne na biralištu u Mesnoj zajednici "4. juli" u beogradskom naselju Dedinje.

Ružica Đinđić koja je druga na listi "Izbor za bolju Srbiju", na glasanje je došla sama.
12:19 - Velimir Ilić glasao u Čačku

Lider Nove Srbije Velimir Ilić je glasao danas u 9.00 časova na biračkom mestu u Osnovnoj školi "Sveti Sava" u čačanskom naselju Atenica.
12:17 - Đilas glasao na Vračaru

Zamenik predsednika Demokratske stranke Dragan Đilas glasao je danas oko podne u Osnovnoj školi "Jovan Miodragović" u beogradskoj opštini Vračar.

Djilas je na glasanje došao sa suprugom.
12:02 - Nudio 2.500 dinara da glasaju za jednu stranku

Kako javlja dopisnik "Blica" iz Novog Sada, kod izbornog mesta na Gradskom groblju, gde glasaju stanovnici Sajlova, privedena jedna muška osoba koja je nudila novac za glasanje za jednu političku stranku.

11:55 - U Beogradu do 10 sati glasalo 10,59 odsto birača

Na izborima za odbornike Skupštine grada Beograda do 10 sati glasalo je 10,59 odsto birača. Gradska izborna komisija saopštila je da nije bilo nepravilnosti.

11:50 - Stranke šalju građanima SMS-ove da glasaju za njih

Više čitalaca "Blica" javilo se s pritužbom da su danas dobijali SMS-ove od nekoliko stranaka, koje su ih pozivale da glasaju za njih, iako nisu članovi ni simpatizeri tih stranaka.

11:37 - Koštunica glasao na Starom gradu

Predsednički kandidat i lider Demokratske stranke Srbije Vojislav Koštunica glasao je danas na biračkom mestu 42, u prostorijama Svetosavske omladinske zajednice, u opštini Stari grad.

Koštunica je glasao nešto posle 11 sati u pratnji supruge Zorice.
::Za webmastere :: Pravilnik foruma ::Baneri :: Magija

>> Registrujte se kako bi videli sadrzaj celog foruma! Neki delovi foruma nisu vidljivi za goste!<<
[Kako da vidim linkove na forumu??]
VAratonac :: ITcyberCOP

[Reklama]

DaRkOoO

• *
  • 2,705
  • +22/-2
  • :D
    • Pogledaj profil
Odg: Izbori 2012 - Glasanje
« Odgovor #1 poslato: Maj 06, 2012, 21:35:36 »
Ovo je trenutno stanje

Za koga ste vi glasali ? :)
...so close, no matter how far..

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,387
  • +148/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
« Odgovor #2 poslato: Maj 07, 2012, 23:25:26 »
Promene, nego šta, svi kukaju a opet isto ostade... :gun
Sad Dačić zauzima premijersku stolicu, kao što kažu verovatno sa DS-om i LDP-om u koaliciji, i svi srećni.  :huh

>> Registrujte se kako bi videli sadrzaj celog foruma! Neki delovi foruma nisu vidljivi za goste!<<

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,387
  • +148/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
« Odgovor #3 poslato: Maj 07, 2012, 23:41:33 »
Vučić: Ako bude predsednik Srbije, Nikolić neće biti i predsednik SNS

Ukoliko Tomislav Nikolić pobedi na drugom krugu predsedničkih izbora i postane predsednik Srbije, neće biti i predsednik Srpske napredne stranke - najavio je večeras Aleksandar Vučić, zamenik predsednika Srpske napredne stranke, gostujući u emisiji "Odluka 2012", na Televiziji B92.

Vučić je, uz negativne ocene ponašanja političkih rivala tokom dojučerašnje predizborne kampanje, rekao da će Nikolić, ako bude predsednik Srbije, biti predsednik svih građana, a ne samo svoje stranke.

Gostujući u večerašnjoj emisiji "Odluka 2012" i Dragan Đilas, potpredsednik Demokratske stranke, istakao da je i pored uspeha koji je njegova stranka postigla na izborima, razočaran koliki je procenat birača bio takozvani "beli glas".

- Ne razumem zašto su uopšte i izlazili na izbore i dali beli glas. Nismo očekivali da će ih biti toliko. Uvek je bilo jedan do dva odsto belih listića, ali ovaj put skoro pet odsto - naglasio je Đilas dodajući da nije dobro što u Beogradu izlaznost nije bila kao u Centralnoj Srbiji.

Komentarišući pitanje da li oseća lični neuspeh zašto nije pobedio na izborima u prestonici, Vučić je rekao da mu je vrlo teško, ali da će nastaviti da se bori za promene.

Posle optužbi Dragana Đilasa da je tokom kampanja iznošenjem neistina o njegovom bogatstvu, njegova i bezbednost njegove dece bila dovedena u pitanje, voditeljka Suzana Trninić upitala je Vučića da li može da se obraća Đilasu dok odgovara na te optužbe. On je to i učinio.

- Đilasa niko ne dira, neka druga deca stradaju na ulici Beograda. Večeras, sam došao u automobilu starom sedam godina, a Đilas je imao veću pratnju nego kad dolazi kineski predsednik - rekao je Vučić.

Đilas je rekao da je DS spreman da pravi vladu sa strankama "evropske orijentacije", među koje je svrstao koaliciju oko socijalista, Liberalno-demokratsku partiju i Ujedinjene regione Srbije.

"Želimo da se sa strankama koje dele evropske vrednosti, to su SPS-PUPS-JS, LDP i URS, dogovorimo kako će izgledati Srbija u naredne četiri godine", rekao je on.

Đilas smatra da su građani dajući DS-u podršku od 22 odsto poručili da ne veruju da Srpska napredna stranka može da radi bolje od demokrata, ali da su isto tako strankama u vlasti poručili da neke stvari mora da se menjaju.

- Nama su građani rekli: “Dobro mi ne vidimo da su promene to što donosi SNS, mi hoćemo da vi nastavite, ali želimo da neke stvari menjate” - rekao je Đilas, koji je odbacio mogućnost da DS pravi vladu sa SNS-om.

Upitan o izjavi lidera SPS-a Ivice Dačića da želi da bude premijer, Đilas je rekao da će se o vladi razgovarati posle drugog kruga izbora za predsednika države.

"Predsednički izbori, Boris Tadić za predsednika, idemo dalje", rekao je zamenik predsednika DS-a koji je SNS zamerio što nije podržala, kako je naveo, evropske zakone u prethodnom sazivu parlamenta.

Jovanović: Podržaću Tadića u drugom krugu
Lider pokreta “Preokret” Čedomir Jovanović izjavio je večeras u emisiji "Odluka 2012" da će u drugom krugu predsedničkih izbora podršku dati predsedničkom kandidatu koalicije "Izbor za bolji život" Borisu Tadiću. On je istakao da je za Tadića glasao i 2008. godine.
- Ja ne mogu da podržim Nikolića na ovim predsedničnikim izborima, jer ne vidim sebe u poslu koji bi uz tu podršku u Srbiji trebalo da radim. Sa Nikolićem mogu da radim nešto drugo, možemo da razgovaramo o ustavnoj reformi, o evropskoj orijentaciji i jačanju te ideje, možemo da radimo puno toga u parlamentu, da se borimo za pristojniji politički život i da se takmičimo - rekao je Jovanović.
Na pitanje da li će imati uslove za tu podršku, Jovanović je rekao da bi to bilo nevaspitano i da neće biti nikakvih ucena.
- Ako treba o nečemu da razgovaramo to je o poslu koji treba da se uradi u Srbiji - rekao je on. (Tanjug)

TanjicA

• be optimist
  • *
  • 2,944
  • +39/-2
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Maj 20, 2012, 13:50:55 »
Srbija bira predsednika: Izlaznost do 10 sati 8,37%, u Vojvodini preko 10 odsto

Dobrodošli u "Blicov" blog uživo, u kojem ćemo iz minuta u minut pratiti današnji drugi krug izbora za predsednika Srbije. Birališta su otvorena u sedam časova, a odmah posle zatvaranja u 20 časova možete pratiti najnovje rezultate na našem sajtu. Najbrži, najpotpuniji i najpouzdaniji vodič kroz izbore na "Blicovom" blogu uživo! Podsećamo vas da na "Blicovom" blogu uživo sa desne strane ekrana možete da vidite i rezultate izbora za predsednika, parlament, gradove i opštine.

13:45 - Veća izlaznost, veći legitimitet izbora

Birači u Srbiji smatraju da je ključna politička moć u rukama predsednika Republike i to uverenje je na prethodnim izborima u drugom krugu izvelo na birališta gotovo dve trećine birača. Neizvesnost je sada mnogo veća jer polovina birača, koji su izašli u prvom krugu, nije glasala ni za jednog od dva kandidata koji se biraju danas. Oni bi mogli odlučiti da ostanu kod kuće.

13:33 - Đukić Dejanović glasala u Kragujevcu

Predsednica Skupštine Srbije koja zamenjuje predsednika države Slavica Đukić Dejanović, na drugom krugu predsedničkih izbora, danas je glasala u Kragujevcu na biračkom mestu 49.

Đukić Dejanović je na glasanje u Ustanovi za decu ''Nada Naumović'' došla sama oko 13 sati.

13:31 - Čanak glasao u Novom Sadu

Predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak glasao je danas, u drugom krugu predsedničkih i pokrajinskih izbora po većinskom sistemu, na biračkom mestu 133 u Osnovnoj školi "Đorđe Natošević" u Novom Sadu.

Čanak je na glasačko mesto došao sa svojim sinom.
I optimiste i pesimiste doprinose drustvu.                       
Optimiste su izmislile avion ,a pesimiste padobran. :)
Bistri ostvrt na politicku scenu Srbije *
Zanimljivosti iz zemlje i sveta

DaRkOoO

• *
  • 2,705
  • +22/-2
    • Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: Maj 20, 2012, 21:32:56 »
Cesid: Nikolić vodi za više od 2%. Vučić proglasio pobedu Nikolića

21:26 - Slavlje u SNS

- Nisam predsednik stranke i odmah galama - rekao je Nikolić na početku konferencije za štampu.

- Postoji Božja pravda. Večeras sam na osnovu glasova građana Srbije pobedio na izborima.
21:24 - U štabu DS bez komentara

U štabu Demokratske stranke, nakon objave prvih preliminarnih rezultata, još nema komentara.
21:21 - Todorić: Vlada neće biti brzo formirana

- Posle ovog svojevrsnog izbornog zemljotresa, možemo očekivati da se vlada neće formirati tako brzo kako smo očekivali. Realno je da se vlada neće formirati u ovoj atmosferi, tako da možemo da očekujemo da će se to dogoditi u julu mesecu  - rekao je analitičar Vladimir Todorić i direktor Centra za nove politike.
21:18 - Cesid: Razlika veća od 2 odsto

21:16 - Tadić stigao u izborni štab DS

blic

Dakle, trenutno stanje

Možemo reći da je Srbija dobila novog predsednika.

P.S. - lol, u Valjevu vatromet. o_O
« Poslednja izmena: Maj 20, 2012, 21:33:29 od strane DaRkOoO »

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,387
  • +148/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
« Odgovor #6 poslato: Maj 20, 2012, 22:09:39 »
Nikolić: Očekujem da mi čestitaju. Tadić: Čestitam i želim mu sreću

Dobro veče! Dobrodošli u "Blicov" blog uživo, u kojem ćemo iz minuta u minut pratiti rezultate izbora za predsednika Srbije. Birališta su zatvarena u 20 časova, a izlaznost do 18.30 časova je iznosila oko 39 odsto. Podsećamo vas da na "Blicovom" blogu uživo sa desne strane ekrana možete da vidite i rezultate izbora za predsednika, parlament, gradove i opštine.

21:56 - Tadić: Čuo sam se danas sa Dačićem

On je rekao da je voljan da odgovara na pitanja i da se danas čuo sa Ivicom Dačićem.

21:55 - Koalicija SNS i SPS loša za Srbiju

Tadić je naveo da bi eventualna kolalicija socijalista i naprednjaka bila "veoma loša za Srbiju".

21:53 - Tadić: Dao sam sve od sebe

- Ne osećam se odgovrnim za nisku izlaznost. Ja sam dao sve od sebe u proteklih pet godina i završio mnoge poslove - rekao je on.

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,387
  • +148/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
« Odgovor #7 poslato: Maj 20, 2012, 22:10:33 »
* NiKooLaa napušta državu čim mu se pruži prilika.  :testera

Đagi

• Živi i pusti druge da žive
  • 1,690
  • +25/-3
  • Opustite se i uživajte!
    • Pogledaj profil
    • www.samo-opusteno.info
« Odgovor #8 poslato: Maj 20, 2012, 22:36:13 »
* NiKooLaa napušta državu čim mu se pruži prilika.  :testera

Gde ćeš?Sada sledi najbolje. cheesy
Sada kreće pravi triler sa zapletom  :lopta

DaRkOoO

• *
  • 2,705
  • +22/-2
    • Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: Maj 20, 2012, 22:51:09 »
Ne sudite džabe kad ne znate kakav će predsednik biti Nikolić.

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,387
  • +148/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
« Odgovor #10 poslato: Maj 21, 2012, 18:41:08 »
Ne sudite džabe kad ne znate kakav će predsednik biti Nikolić.
Kakav može predsednik da bude čovek koji ne zna ni jedan strani jezik (kakva ironija, a treba da nas predstavlja u svetu), koji je evidentno kupio diplomu (i to zamislite - menadžera, kako ofucano), koji se ponaša kao da nema ponos i stav, koji nema dugoročan plan!?

Iskreno, u naprednoj stranci, samo mi se svidja donekle Vučić, i imam veliki respect prema gospođi Tabaković koju vrlo cenim i poštujem i deluje mi kao neko ko je spreman da uradi mnogo, a i sposoban. Toma - dno, videćemo šta će da promeni.

gonss

• *
  • 402
  • +8/-1
    • Pogledaj profil
« Odgovor #11 poslato: Maj 21, 2012, 18:49:36 »
Meni je drago što je Nikolić pobedio. I takođe sam se juče našao u centru grada kada su oni slavili pa smo tu upali i jurili kamere da nas snime i slikaju :) Mogu vam dati video što sam snimio juče, ako želite. No, ja mislim da Nikolić ne može više da nas uništi, pošto je Tadić to odavno uradio, može samo da poboljša, a i misli da će tako biti.
Nikola, odakle znaš da ne zna jezike, da je tu diplomu kupio? To se priča po internetu i to Tadićeva stranka priča, isto kao kada bi verovao babskim pričama.

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,387
  • +148/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
« Odgovor #12 poslato: Maj 21, 2012, 21:53:00 »
Ne razumem, kako misliš "kako znam" to bi bilo kao da pitaš "kako znaš da se Čeda drogira"?
Racinalno razmišljanje i minimum logike mogu ti pomoći u rasuđivanju nekih stvari. Evo najprostijeg načina da tako nešto "sortiraš":
- Koji fakultet traje 3.5 godine?
- Kako predsednik stranke i kandidat na predsedničkim izborima završi fakultet (diplomira) 7 dana pred izbore (ne ove, prošle, 2008), u jeku izborne kampanje? Nadam se da ti je poznato da se diplomski rad sprema mesecima i pošto se završi treba da se brani, recimo da po meni osim ako si na Singi-dingi fakultetima to nije izvodljivo.
- Sam gospodin Nikolić je pričao da studira građevinski fakultet, pa je odjednom dobio diplomu "menadžera" i to na privatnom alfa univerzitetu (ex. Braća Karić univerzitet) čiji je vlasnik Tomin stranački partner. Nemoj mi reći da je to slučajnost, ispao bi naivan.  :thats funneh
- Nije uopšte poenta u diplomi. Ne mora ni jedan političar da bude akademski građanin sa diplomom, stvar je u tome što gospodin Nikolić svojim primerom daje jasnu poruku mladima a i celoj naciji o ozbiljnosti spomenutih Singi-dingi ustanova, o svojoj (ne)ozbiljnosti, otvorenoj mogućnosti malverzacija dok još nije ni postao predsednik. To je nešto što sebi ne treba da dozvoli iole normalan čovek, nevezano za profesiju, a pogotovu čovek koji se bavi javnim poslom i koji je sada predsednik države, a za sebe smatra da je moralan i da poštuje zakon. Kakav će zakon on da poštuje? Kakav će zakon da piše on? Iako je marioneta, gadi mi se pomisao na takvog predsednika.:at

Peace.
« Poslednja izmena: Maj 21, 2012, 21:53:59 od strane NiKooLaa »

Đagi

• Živi i pusti druge da žive
  • 1,690
  • +25/-3
  • Opustite se i uživajte!
    • Pogledaj profil
    • www.samo-opusteno.info
« Odgovor #13 poslato: Maj 21, 2012, 22:11:01 »
Lep mu kadar u stranci... Miloš Bojanić viđen  za ministra pravde,Kemiš za ministra kulture...Pa onda onaj Bašanović...Super.
A prvi intervju reče da će dati za "Svet Plus"...Divno...
« Poslednja izmena: Maj 21, 2012, 22:11:50 od strane Đagi »

gonss

• *
  • 402
  • +8/-1
    • Pogledaj profil
« Odgovor #14 poslato: Maj 21, 2012, 22:19:27 »
Sad je gotovo, imate svoje mišljenje ja svoje. Ja još uvek stojim da može samo da poboljša zemlju nikako da je uništi, pošto je već uništena.