Izbori 2012 - Glasanje

• 27 Odgovora
  • 5532 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Đagi

• Živi i pusti druge da žive
  • 1,690
  • +25/-3
  • Pol: Muškarac
  • Opustite se i uživajte!
    • Pogledaj profil
    • www.samo-opusteno.info
Odg: Izbori 2012 - Glasanje
« Odgovor #15 poslato: Maj 21, 2012, 22:38:58 »
Sad je gotovo, imate svoje mišljenje ja svoje. Ja još uvek stojim da može samo da poboljša zemlju nikako da je uništi, pošto je već uništena.

Naravno.Tu se slažem.Svakome treba dati šansu.
Eto,Francuzi su promenuli vlast,sad će i Grci,Španci takođe...
I ja sam za to da treba dati šansu novim ljudima.A u svemu tome bitno je kakav on ima politički kadar u stranci.Znam podosta ljudi koji su kupili Fakultete,ušli u politiku,ali im nikada ne bih dao ni ovce ni krave da čuvaju.

[Reklama]

Van mreže gonss

• *
  • 402
  • +8/-1
    • Pogledaj profil
« Odgovor #16 poslato: Maj 21, 2012, 22:42:42 »
I ti si upravu, ali ipak mislim da bi trebalo ovi mlađi malo da vode. Ovi svi su baš bukvalno sa sela i ne znaju "šta mladi vole". Voleo bih tako nešto za 5 godina da vidim.

Van mreže Đagi

• 1,690
  • +25/-3
    • Pogledaj profil
    • www.samo-opusteno.info
« Odgovor #17 poslato: Maj 21, 2012, 22:46:25 »
Naravno.Mladi,ali ipak iskusni i školovani.Načitani,umereni,diplomate,pametni,patriote,naučeni,vaspitani,vredni,odgovorni.Spremni na sve.
Na mladima svet ostaje...

Van mreže gonss

• *
  • 402
  • +8/-1
    • Pogledaj profil
« Odgovor #18 poslato: Maj 21, 2012, 22:48:19 »
Naravno.Mladi,ali ipak iskusni i školovani.Načitani,umereni,diplomate,pametni,patriote,naučeni,vaspitani,vredni,odgovorni.Spremni na sve.
Nema takvih. :)

Van mreže NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,384
  • +148/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • Pogledaj profil
    • KUD Abrasevic Valjevo
« Odgovor #19 poslato: Maj 21, 2012, 22:49:46 »
Sad je gotovo, imate svoje mišljenje ja svoje. Ja još uvek stojim da može samo da poboljša zemlju nikako da je uništi, pošto je već uništena.
Opet nisi u pravu.
Uvek može gore, i uvek može bolje. Kako može gore? Obzirom da u vladi ima demokrata ne verujem da će biti većih promena, ali može se desiti svašta, okretanje od evrope ka Rusiji i Kini, menjanje spoljnotrgovinske politike, ekonomske stabilnosti, da ne pričam o stvarima poput kursa dinara, te monetarne stabilnosti koje u biti kontroliše Narodna Banka (tj guverner, sada Šoškić) ali svakako mora imati podršku vladajućeg vrha u sprovođenju politike. Privatizacije, javne nabavke, javni dug, ministarstva i gomila drugih odluka mogu biti donesene na loš način, te uzrokovati da bude "gore" takođe. Iako je to "dobro" i "loše" relativan pojam, pogotovu pošto u mnogome zavisimo od velikih sila i svetskog stanja ekonomije pošto smo jelte sitna riba u moru...  :naopacke:
::Za webmastere :: Pravilnik foruma ::Baneri :: Magija

>> Registrujte se kako bi videli sadrzaj celog foruma! Neki delovi foruma nisu vidljivi za goste!<<
[Kako da vidim linkove na forumu??]
VAratonac :: ITcyberCOP

Van mreže NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,384
  • +148/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • Pogledaj profil
    • KUD Abrasevic Valjevo
« Odgovor #20 poslato: Maj 21, 2012, 22:53:28 »
Na mladima svet ostaje...
Po mom nekom viđenju i iskustvu partiote ne. Ježim se tog kvazi partiotizma, zagriženog, koji obično rezultira netrpeljivošću prema drugim nacijama, da ne pričam o manjinama u državi, i stvara jedno društvo koje liči na sve osim na civilizovano demokratsko. Jedno je voleti svoj narod i osećati se delom zajednice, a drugo je imati predrasude i netrpeljivost prema ostalim narodnostima. A koliko vidim danas je reč "patriota" prerasla u tu drugu dimenziju koja mi se uopšte ne svidja, pogotovu ne kod političara.
::Za webmastere :: Pravilnik foruma ::Baneri :: Magija

>> Registrujte se kako bi videli sadrzaj celog foruma! Neki delovi foruma nisu vidljivi za goste!<<
[Kako da vidim linkove na forumu??]
VAratonac :: ITcyberCOP

Van mreže Đagi

• 1,690
  • +25/-3
    • Pogledaj profil
    • www.samo-opusteno.info
« Odgovor #21 poslato: Maj 21, 2012, 22:56:05 »
Možda se nisam dobro izrazio,ali diplomata i patriota koji će se znati boriti za svoju državu mirnim i diplomatskim putem.Primera radi kao što je to činio i čini ministar inostranih poslova.Ako si mislio na ONE patriote,takvi nam ne trebaju.

Van mreže DaRkOoO

• *
  • 2,705
  • +22/-2
  • :D
    • Pogledaj profil
« Odgovor #22 poslato: Maj 22, 2012, 01:06:52 »
Ovo je demokratska država, narod je glasao, izabrali su Nikolića, tačka.Narod misli da je tako najbolje.
Ja mislim da je narod glasao samo protiv Tadića u stvari.Narod je želeo promene, i dobili smo promene.Sad će biti šta će biti.
Elem, biće zanimljivo videti kako će formirati vladu sad.
DS gura Tadića da bude premijer, iako je on izjavio da neće biti premijer.Premijer ima veliku moć, možda čak i veću od predsednika, pa će biti interesantno šta će se i na tom polju desiti.
...so close, no matter how far..

Van mreže TanjicA

• be optimist
  • *
  • 2,926
  • +39/-2
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
« Odgovor #23 poslato: Maj 22, 2012, 16:38:20 »
Premijer je sigurno bitnija figura od predsednika. Sve je moguće, mada je Tadić najavio više puta da se neće latiti premijerske fotelje... videćemo.
I optimiste i pesimiste doprinose drustvu.                       
Optimiste su izmislile avion ,a pesimiste padobran. :)
Bistri ostvrt na politicku scenu Srbije *
Zanimljivosti iz zemlje i sveta

Van mreže gonss

• *
  • 402
  • +8/-1
    • Pogledaj profil
« Odgovor #24 poslato: Maj 22, 2012, 17:18:19 »
Tanjica za premijera.

Van mreže Oasis

• *
  • 1,766
  • +11/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #25 poslato: Maj 23, 2012, 21:11:49 »
Kao se nećka gospodin, na kraju će prihvatiti verovatno, što da ne...
To nam je što nam je, ja smatram da je Nikolić pobedio zbog jako male izlaznosti na drugi krug izbora, mada je sigurno da je veliki broj ljudi koji su izašli glasalo protiv Tadića, a ne za Nikolića. :)

Van mreže gonss

• *
  • 402
  • +8/-1
    • Pogledaj profil
« Odgovor #26 poslato: Maj 23, 2012, 21:15:43 »
Kao se nećka gospodin, na kraju će prihvatiti verovatno, što da ne...
To nam je što nam je, ja smatram da je Nikolić pobedio zbog jako male izlaznosti na drugi krug izbora, mada je sigurno da je veliki broj ljudi koji su izašli glasalo protiv Tadića, a ne za Nikolića. :)
Nikolić je imao 70 hiljada više glasova od Tadića, to nije malo. A da li je glasalo protiv Tadić, ko će ga znati. :)

Van mreže Pero

• **
  • 120
  • +1/-0
    • Pogledaj profil
    • Google
« Odgovor #27 poslato: Maj 29, 2012, 10:43:43 »
Nikolić: Jesam nacionalista, ali sam i demokrata

Novoizabrani predsednik Srbije Tomislav Nikolić izjavio je za televiziju "Raša tudej", da jeste nacionalista, ali i demokrata koji će poštovati evropske vrednosti.

"Verovatno će proći dosta vremena dok me zapadna štampa ne prihvati i ne počne da se ponaša pravično, s obzirom da su godinama o meni pisali negativno", kazao je Nikolić u intervjuu za rusku televiziju.

Govoreći o putu Srbije ka EU, on je rekao da će taj proces biti zaustavljen "samo ako od nas zatraže da odustanemo od dela svoje teritorije - Kosova i Metohije".

"U trenutku kada uvedu takve uslove, smesta ću to saopštiti građanima", izjavio je on i dodao da će se povući s vlasti ako građani Srbije više ne budu želeli da ga vide na tom položaju.

Upitan da li će u Srbiji biti referenduma o ulasku u EU Nikolić je odgovorio potvrdno i napomenuo da će to biti učinjeno čim budu ispunjeni svi uslovi za prijem.

"Moj jedini strah jeste da će oni nametnuti uslove koje ja lično ne bih prihvatio, ali građani će verovatno reći 'hajde da ispunimo i to jer želimo da budemo u EU'", dodao je Nikolić.

"Da li će Srbija ući u EU, ne znam", rekao je on, ocenivši da je jasno da se to neće desiti u narednih 10 godina.

Na pitanje da li je spreman na dijalog s Prištinom i kosovskim premijerom, Nikolić je odgovorio da će razgovarati s predstavnicima Prištine, ali ne i sa Hašimom Tačijem jer je on osumnjičen za zločine nad srpskim narodom.

Govoreći o ideji podele Kosova, Nikolić je rekao da u ovom trenutku i sa ustavne tačke gledišta, to nije moguće.

"Ako većina građana Srbije kaže 'da' na referendumu? Ne znam."

Nikolić je kazao da ne bi želeo da bude stavljen pred dilemu EU ili Rusija.

"Voleo bih da Srbija bude dom s dvoja vrata, jedna prema Zapadu, a druga prema Istoku. Srbija jednostavno pripada Istoku, kao i Zapadu. Ja znam gde mi je srce, i to znaju svi u Srbiji, ali takođe mislim da treba da budemo dobar most između Evrope i Rusije i najbolji partner Rusije u EU", kazao je Nikolić.

On je ponovio da Srbija neće nikad ući u NATO, jer je to, kako je rekao, želja većine građana, ali je izrazio i verovanje da EU to nikad neće postaviti kao uslov za punopravno članstvo.