Atletika

• 17 Odgovora
  • 4144 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Đagi

• Živi i pusti druge da žive
  • 1,690
  • +25/-3
  • Pol: Muškarac
  • Opustite se i uživajte!
    • Pogledaj profil
    • www.samo-opusteno.info
Atletika
« poslato: April 30, 2012, 12:45:35 »
Vesti i zanimljivosti iz atletike u ovoj temi...

[Reklama]

Đagi

• 1,690
  • +25/-3
    • Pogledaj profil
    • www.samo-opusteno.info
Odg: Atletika
« Odgovor #1 poslato: April 30, 2012, 12:56:47 »
Isinbajeva učestvuje na tri takmičenja pre OI

Dvostruka olimpijska šampionka u skoku motkom Jelena Isinbajeva učestvovaće na tri takmičenja pre nastupa na Igrama u Londonu, počevši od mitinga u Remsu 4. jula, potvrdio je izvor blizak ruskoj atletičarki.

Aktuelna svetska rekorderka bi potom skakala u Sotenvilu, takođe u Francuskoj 10. jula, i deset dana kasnije u Monaku.

Učešća na mitinzima u Stokholmu i Briselu, 27. jula i 12. avgusta, tek bi trebalo da budu potvrđena.

Isinbajeva (29), prva žena koja je preskočila visinu od pet metara, osvojila je zlatne olimpijske medalje u Atini 2004. i Pekingu četiri godine kasnije, a sada planira da postane prva sa tri olimpijske titule zaredom i eventualno da nadmaši Ukrajinca Sergeja Bubku, vlasnika 35 svetskih rekorda.

Ruskinja je do sada obarala svetski rekord u ženskoj konkurenciji 30 puta.

"Sergej je bio moj uzor i zvezda u vreme kada sam počinjala da se bavim atletikom. Moj cilj je od početka karijere da postavim 36 svetskih rekorda, to još imam na umu, a sada osećam da mogu i da ga ostvarim", izjavila je Isinbajeva za sajt laureus.com.

Đagi

• 1,690
  • +25/-3
    • Pogledaj profil
    • www.samo-opusteno.info
« Odgovor #2 poslato: Maj 01, 2012, 20:55:26 »
Bubka poželeo uspeh srpskim atletičarima na OI

Svetski rekorder u skoku sa motkom i potpredsednik Svetske atletske federacije Sergej Bubka poželeo je uspeh srpskim atletičarima na Olimpijskim igrama u Londonu.

"Velika mi je čast što sam u Srbiji, zadovoljstvo mi je bilo da vidim kako sport igra važnu ulogu u vašoj zemlji i želim puno uspeha srpskim atletičarima na Olimpijskim igrama u Londonu", rekao je Bubka nakon sastanka sa ministrom unutrašnih poslova Srbije Ivicom Dačićem.

Bubka je ocenio i da su najvažnije uloge sporta održavanje zdravog života jedne nacije i pravilan razvoj mladih.

Dačić je najavio da će u Srbiji uskoro početi izgradnja zatvorene atletske dvorane.

"Uskoro će početi izgranja zatvorene atletske dvorane, što će biti prvi takav objekat ne samo u Srbiji nego i u regionu, uz finansiranje Vlade Srbije, što će biti dalji podsticaj srpskoj atletici", rekao je Dačić i ocenio da rezultati srpskih sportista "obnavljaju dostojanstvo i vraćaju poverenje građana u državu".

Sastanku Bubke i ministra Dačića prisustvovali su i predstavnici Atletskog saveza Srbije.

Bubka je takođe posetio Vojnu akamediju, na čijoj lokaciji će biti izgrađena prva zatvorena atletska dvorana koja će nositi ime osnivača Srpskog olimpijskog komiteta generala Svetomira Đukića.

Đagi

• 1,690
  • +25/-3
    • Pogledaj profil
    • www.samo-opusteno.info
« Odgovor #3 poslato: Maj 03, 2012, 08:55:36 »
Prva žrtva "biološkog pasoša"

Jedan portugalski trkač na duge staze postao je prvi atletičar koji je suspendovan zbog slučaja dopinga koji je otkriven pomoću programa "biološkog pasoša".

Međunarodna atletska federacija (IAAF) objavila je da je 38-godišnji Elder Ornelaš suspendovan na četiri godine zbog dopinga.

Kaznu je izrekla portugalska federacija na osnovu serije rezultata koje je sakupila IAAF od decembra 2008. do novembra 2010. godine.

IAAF je navela da je ovo prvi put da je o slučaju dopinga odlučeno na osnovu programa pasoša, koji nadgleda sportistin profil krvi tokom vremena i tako se utvrđuje dokaz o korišćenju dopinga.

Đagi

• 1,690
  • +25/-3
    • Pogledaj profil
    • www.samo-opusteno.info
« Odgovor #4 poslato: Maj 03, 2012, 08:56:28 »
Srpski atletičari na snimanju filma

Reprezentativci Srbije u atletici, koji se nalaze na pripremama na Tenerifima, prisustvovali su snimanju nastavka filma "Montevideo, bog te video".

"Saznali smo da se na Tenerifima snima nastavak filma 'Montevideo, bog te video'. Stupili smo u kontakt sa njima i dogovorili se oko sastanka. Bilo je to prelepo iskustvo. Veoma ugodna i prijatna atmosfera. Na iznenađenje svih pored nas se našao čuveni holivudski glumac Arman Asante,koji ima epizodnu ulogu u filmu Dragana Bjelogrlića", kaže trener Goran Obradović.

On je dodao da im je susret sa glumcima pomogao i učinio pripreme još lepšim.

"Poželeli su nam puno sreće u predstojećoj sezoni i naravno Olimpijskim igrama, a mi njima uspešan rad na filmu", zaključio je Obradović.

Na pripremama u Španiji nalaze se Ivana Španović, Mihail Dudaš, Emir Bekrić, Miloš Todosijević, Igor Šarčević i Dino Dodig.

Đagi

• 1,690
  • +25/-3
    • Pogledaj profil
    • www.samo-opusteno.info
« Odgovor #5 poslato: Maj 03, 2012, 08:57:31 »
Zaronila usred atletskog mitinga i sama objavila snimak smešnog pada

Kejti Endrjuz je američka atletičarka za koju svet još nije bio čuo sve dok ona nije rešila da planetu upozna sa svojim nesvakidašnjim padom na mitingu u Provou.

Ova studentkinja univerziteta Brigam Jang se usred trke na 3.000 metara "stipl" saplela na prepreci i završila pravo u vodi. Ono što je potom usledilo bilo je još neobičnije - sama je na internet stavila video snimak urnebesnog pada.

"Mislim da sam se saplela nekoliko koraka pre prepone ali se uopšte ne sećam udarca u nju. Jedino što znam da sam se odjednom našla u vodi", istakla je uz osmeh Endrjuzova, dodavši da je tom prilikom raskrvarila glavu i povredila nogu, ali da je ipak istrčala još dva kruga.

Njeno najbolje vreme u ovoj disciplini, 10 minuta i 9,77 sekunde, bilo bi joj dovoljno za svetski rekord sve do 1998. godine. Sadašnji iznosi 8:58,81 a drži ga od 2008. Ruskinja Gulnara Samitova-Galkina.

Đagi

• 1,690
  • +25/-3
    • Pogledaj profil
    • www.samo-opusteno.info
« Odgovor #6 poslato: Maj 05, 2012, 12:14:12 »
Biljana Topić: Odustajem od Londona!

Iznenađujuća, pomalo i šokantna vest dva meseca pred početak Olimpijskih igara u Londonu - srpska troskokašica Biljana Topić odustaje od takmičenja zbog birokratije!?

Nadaju se u Olimpijskom komitetu Srbije (OKS) da će u Londonu srpski tim imati oko 100 takmičara, da će u glavnom gradu Velike Britanije Srbija osvojiti 100. medalju...

Kako se približavaju Igre tako se, iz dana u dan, srpski tim bliži toj brojci. Neočekivano, međutim, Srbija je ostala bez jednog legitimnog predstavnika na Igrama u Londonu.

"Sportski žurnal" danas je objavio da srpska troskokašica Biljana Topić neće učestvovati na Olimpijskim igrama u Londonu, što je san svakog sportiste, najviši domet.

Da sve bude još čudnije, nije reč o povredi.

"Srbija ima jednog olimpijca manje - mene. Neće me biti ni na Evropskom prvenstvu u Helsinkiju. Nemam više snage da se borim sa ljudim iz sporta. Pokazala sam da znam da radim svoj posao, ali ne mogu da pobedim birokratiju. Muka mi je od svega! Volim svoj posao i mislim da ga radim pošteno, ali vidim da to niko ne ceni", rekla je Biljana Topić beogradskom sportskom listu.

Ona je dodala da je uvidela da je pogrešila u mišljenju da sportisti i ljudi u sportu imaju isti cilj.

"To je moja zabluda. Mislila sam da mi sportisti i ljudi u sportu imamo isti cilj, a to je postizanje što boljeg plasmana na evropskim i svetskim prvenstvima, olimpijskim igrama...Ne mogu više da se borim sa vetrenjačama", rekla je srpska atletičarka.

Đagi

• 1,690
  • +25/-3
    • Pogledaj profil
    • www.samo-opusteno.info
« Odgovor #7 poslato: Maj 07, 2012, 09:35:51 »
Bolt najbrži na trci na Jamajci

Jamajčanin Jusein Bolt otvorio je sezonu na mitingu u glavnom gradu Jamajke Kingstonu i istrčao najbolji rezultat ove godine na 100 metara za 9,82 sekunde.

Drugo i treće mesto osvojili su njegovi sunardonici Majkl Frejter (10,00) i Leron Klark (10,03).

Bolt je bio izuzetno zadovoljan, između ostalog zato što je ostao miran i bez obzira na dva pogrešna starta sačuvao koncentraciju za trku.

"Ovo je definitivno dobar početak. Osećam se mnogo bolje nego prošle godine i verujem da ću u nastavku biti još bolji. Nekoliko pogrešnih startova mogu da vas izbace iz ritma, ali sam ostao fokusiran, dao sve od sebe i sada sam srećan. Uvek se najviše pripremam za prvih 40 metara, zato što uvek najbolje pretrčim poslednjih 40. Kako sezone bude odmicala biću sve spremniji", izjavio je Bolt.

On je prošle godine na šampionatu sveta u južnokrejskom Daeguu ostao bez zlatne medalje na 100 metara zbog dva pogrešna starta, a nada se da će ovog leta na Olimpijskim igrama u Londonu ponoviti uspeh sa prethodnih Igara u Pekingu kada je osvojio tri zlatne medalje.

Đagi

• 1,690
  • +25/-3
    • Pogledaj profil
    • www.samo-opusteno.info
« Odgovor #8 poslato: Maj 09, 2012, 10:13:25 »
Šarčeviću norma za EP u Helsinkiju

Srpski atletičar Igor Šarčević ispunio je normu za Evropsko prvenstvo u Helsinkiju, koje je na programu od 27. juna do 1. jula, u disciplini višeboj.

Šarčević je do norme došao u nedelju i ponedeljak nastupom na prvenstvu Srbije na stadionu “Karađorđe” u Novom Sadu, gde je ostvario rezultat od 7.856 bodova.

„Vremenski uslovi su mi dosta otežavali nastup i postizanje još boljih rezultata. Lično nisam zadovoljan kako sam nastupio u bacanjima i preponama, mislim da tu mogu mnogo više. Očekivao sam ispunjenje norme za Evropsko prvenstvp u Helsinkiju, a tamo se iskreno nadam ulasku u prvih pet, jer verujem da mi je tu mesto. Naravno da mi je cilj A norma za Olimpijske igre u Londonu i to je sasvim realno da ostvarim. Ovo mi je prvo takmičenje ove godine i nisam imao konkurenciju da me dodatno motiviše, a pre nekoliko dana sam se vratio sa priprema sa manjom povredom pete koju sam skoro sanirao“, rekao je Šarčević.

Tim uspehom, Šarčević je postao 13. srpski atletičar koji će nastupiti u Helsinkiju.

Đagi

• 1,690
  • +25/-3
    • Pogledaj profil
    • www.samo-opusteno.info
« Odgovor #9 poslato: Maj 09, 2012, 10:14:54 »
V Klicko : Duel Heja i Čisore "šou ludaka"

Ukrajinski bokser i šampion sveta u teškoj kategoriji Vladimir Klčko izjavio je da će susret Čisore i Heja biti „šou ludaka“

Borba će biti organizovana u 14. jula u Londonu, pod patronatom Bokserskog saveza Luksemburga, iako ni Čisora ni Hej ne poseduju licence domaćeg saveza.

Čisori je licenca odeuzeta u februaru zbog tuče sa Hejom na konferenciji za novinare posle meča u kojem je Vitali Kličko odbranio titulu u WBC verziji.

Hej je u Minhenu bio u ulozi stručnog konsultanta jedne od britanskih televizija, a na konferenciji za medije posebno se naljutio kada je Kličkov menadžer Bernd Bente rekao da neće dobiti priliku da se bori sa Vitalijem.

„To je šou ludaka, po pravilima za ludake. To je pljuvanje u lice britanskom bokserskom savezu“, rekao je mlađi brat Vitalija Klička.

Britanski savez ne može da zabrani meč, jer nijedan od dvojice boksera nema njihovu licencu.

Vladimir je na meču u Minhenu bio u stručnom štabu svog brata, kada su se Čisora i Hej sukobili na konferenciji za novinare.

Čisora je i pre meča sa Vitalijem napravio nekoliko incidenata. Prvo je ošamario ukrajinskog boksera na zvaničnom merenju pred meč, a zatim na samom meču ispljunuo vodu u lice njegovom bratu Vladimiru.

Britanski bokser je nakon incidenta suspendovan na neodređeno vreme, a oduzeta mu je 14. pozicija na rang-listi "teškaša".

Hej se u oktobru 2011. penzionisao pošto mu nije obnovljena licenca.

„Davanje licence Čisori sramota je za ovaj sport. Kako dozvoliti da se organizuje jedan takav događaj, kada je Čisora pokazao svetu svojim ponašanjem kakav je čovek. To nije dobro ni za boks ni za ljubitelje boksa. Kako je moguće da se ovo dešava na teritoriji Britanije“, dodao je 36-godišnji Vladimir Kličko.

Menadžer braće Kličko Bernd Bente složio se sa Vladimirom i dodao da su obojica izgubila od braće Kličko.

„Obojica su izgubila od braće Kličko, tako da su na istom nivou, zaslužuju jedan drugog. Stvarno me ne zanima šta će dalje biti“, rekao je Bente.

Promoter boksa u Britaniji Frenk Maloni konstatovao je da ovaj meč može sam da naškodi boksu.

„Ovi momci su gubitnici. Ovo se dešava samo zato što su se potukli na konferenciji za novinare. Kakvu poruku bi to trebalo da pošalje mladim ljudima. Da treba da budu nasilnici ukoliko žele da se bave sportom? Ovo je sramota i za britanski i za svetski boks“, rekao je Maloni.

Međutim, bivši britanski šampion u srednjeteškoj kategoriji Karl Froš misli da meč ne treba otkazati.

„Ako fanovi žele to da gledaju, onda neka se meč organizuje. Ali treba organizovati i sastanak između ova dva boksera i britanskog bokserskog saveza. Ne mogu reći da treba otkazati meč, jer ako postoji pravilo da oni dobiti licencu negde drugo, onda imaju pravo da se bore“, rekao je Froš.

On je dodao i da bokseri moraju od nečega da žive.

„Nisam siguran da Heju nedostaje novac, ali Čisora nije imao tako blistavu karijeru i mora da radi. Kažnjen je sa razlogom i to dobrim razlogom, ali nije na meni da odlučujem o meču. Tu odluku treba da donese savez“, zaključio je Froš

Đagi

• 1,690
  • +25/-3
    • Pogledaj profil
    • www.samo-opusteno.info
« Odgovor #10 poslato: Maj 12, 2012, 12:19:12 »
Vratio se Getlin, i pobedio Pauela

Amerikanac Džastin Getlin vratio se pre dve godine na atletsku stazu, a sada je najavio napad na rekorde Useina Bolta.

Olimpijski šampion iz Atine 2004. i svetski iz Helsinkija 2005, pobedio je na mitingu Dijamantske lige u Dohi jednog od najbržih sprintera, Jamajčanina Asafu Pauela.

Getlin je 100 metara istrčao u vremenu 9.87 sekundi, samo stotinku brže od Pauela, te dve od trećeplasiranog Lerona Klarka.

Amerikanac je bio samo dve stotinke sporiji od svog ličnog rekorda koji iznosi 9.85 sekundi. Getlin je trčao i brže od toga, ali su mu ti rezultati poništeni zbog dopinga.

"Poslednjih godina svi su gledali Boltov šou. Sada svi očekuju da se još neko uključi tu, a ja ću rado da istupim i uz malo sreće preuzmem vođstvo", istakao je Getlin kojem je 2010. godine istekla četvorogodišnja suspenzija zbog dopinga.

Usain Bolt je ove sezone trčao 9.82 u Kingstonu (Jamajka), dok je dve stotinke sporiji njegov zemljak Joan Blejk.

Đagi

• 1,690
  • +25/-3
    • Pogledaj profil
    • www.samo-opusteno.info
« Odgovor #11 poslato: Maj 15, 2012, 10:07:26 »
Bolt ostavio devojku zbog Londona

Najbrži čovek na svetu Jusein Bolt ostavio je devojku Ljubicu Kučerovu da bi se fokusirao na predstojeće Olimpijske igre u Londonu.

Bolt i Kučerova su bili zajedno šest meseci, ali su nedavno raskinuli zbog njegove želje da ponovi rezultate koje je ostvario pre četiri godine u Pekingu.

Jamajčanin je tada osvojio zlata na 100 i 200 metara, uz svetske rekorde, a takođe je došao do najsjajnijeg odličja i u štafeti 4x100 metara.

“Imaće dosta vremena za veze. U ovom trenutku, on se koncentriše na svoju karijeru i ne želi da mu išta odvlači pažnju”, rekao je izvor blizak Boltu.

Kučerova, koju mnogi znaju i kao Ljubicu Slovak, je modna dizajnerka i poreklom je iz Slovačke, ali je imigrirala u Kanadu kao tinejdžerka, a potom se preselila na Jamajku.

Bolt je nedavno bio na udaru kritika u svojoj domovini kada je u jednim lokalnim novinama objavljena slika na kojoj ljubi Kučerovu, zbog toga što je ona belkinja. Uz sliku je bio objavljen i strip, na kojoj Bolt protrčava pored crnkinje kojoj na majici piše ‘lokalna’, i dotrčava u zagrljaj slovačkoj modnoj kreatorki. Mnogi na Jamajki su takođe kritikovali njegov izbor devojke, ali se Bolt do sada nije obazirao na to.

Olimpijske igre na programu su od 27. jula do 12. avgusta.

Đagi

• 1,690
  • +25/-3
    • Pogledaj profil
    • www.samo-opusteno.info
« Odgovor #12 poslato: Maj 15, 2012, 10:08:40 »
Olson završio karijeru zbog povrede

Bivši olimpijski šampion u troskoku Šveđanin Kristijan Olson saopštio je da će završiti karijeru zbog stalnih problema sa povredama.

Ovaj 32-godišnji Šveđanin rekao je da napušta atletiku posle problema sa desnim stopalom i da je napustio trening kamp u San Dijegu.

Olson se nadao da će učestvovati na Olimpijskim igrama u Londonu, jer je dominirao u ovoj disciplini nekoliko godina i osvojio je titule svetskog prvaka u dvorani i na otvorenom 2003. i 2004. godine.

Na Olimpijskim igrama 2004. u Atini osvojio je zlatnu medalju sa ličnim rekordom od 17,79 metara.

Šveđanin nije učestvovao na Olimpijskim igrama u Pekingu 2008, kao i na Svetskim prvenstvima 2007. i 2009. Prošle godine je počeo ponovo da se takmiči i zauzeo je šesto mesto na SP

Đagi

• 1,690
  • +25/-3
    • Pogledaj profil
    • www.samo-opusteno.info
« Odgovor #13 poslato: Maj 16, 2012, 08:52:07 »
Bolt će nastupiti u Cirihu

Olimpijski šampion u sprintu Usein Bolt potvrdio je učešće na mitingu Dijamantske lige, koji je na programu 30. avgusta u Cirihu, saopštili su organizatori.

Svetski rekorder na 100 i 200 metara dobro je počeo sezonu, pošto je prošle nedelje trijumfovao na turniru u rodnoj Jamajci vremenom 9.82 sekunde.

Bolt će se ove sezone učestvovati i na turnirima u Ostravi 25. maja, zatim na mitingu Dijamantske lige u Rimu 31. maja i u Oslu 7. juna.

Poslednja trka na kojoj će Bolt učestvovati, pred olimpijski turnir koji je na programu od 27. jula do 12. avgusta, biće održana na turniru Dijamantske lige u Monaku 20. jula.

„Cirih je među atletičarima poznat pod imenom ’jednodnevna olimpijada’ i mislim da će to ove godine stvarno biti poseban miting, zato što se održava 18 dana posle Olimpijskih igara“, rekao je Bolt.

Boltu će ovo biti peto učešće na mitingu u Cirihu, 2006. i 2007. bio je drugi na 200 m, dok je 2008. i 2009. trijumfovao na 100 metara sprintom.

„Usein je trenutno najpopularniji sprinter i zvezda ovog milenijuma. Počastvovani smo što će ponovo nastupati u Cirihu“, rekao je direktor mitinga Patrik Mađar.

Đagi

• 1,690
  • +25/-3
    • Pogledaj profil
    • www.samo-opusteno.info
« Odgovor #14 poslato: Maj 20, 2012, 11:11:22 »
Šangaj: Ivana šesta, Asmir peti

Olimpijska reprezentativka Srbije u skoku u dalj Ivana Španović zauzela je šesto mesto na mitingu Dijamantske lige u Šangaju.

Španovićeva je u petoj seriji skočila 6,37 metara, dok je u prva tri pokušaja prestupila.

Pobedila je Amerikanka Dženi Deloč skokom 6,73 metara, ispred Nigerijke Blesing Okabare (6,64) i Amerikanke Fanmi Džimo (6,53) na trećem mestu.

Drugi srpski predstavnik u Šangaju Asmir Kolašinac zauzeo je peto mesto u bacanju kugle, ostvarivši rezultat od 19,80 metara.

Najbolji u toj disciplini bio je Amerikanac Riza Hofa hicem od 20,98 metara, ispred Kanadjanina Dilena Armstronga (20,93) i Amerikanca Rajana Vajtinga (20,73) na trećem mestu.

Etiopljanka Genzebe Dibaba ostvarila je najbolje ovosezonsko vreme na 1.500 metara (3:57,77), Kenijka Milkah Kemos na 3.000 metara (9:15,81), Etiopljanin Hagos Gebrivet na 5.000 metara (13:11,00), a najveće oduševljenje na stadionu izazvao je domacći atletičar Liu Ksijang, koji je 110 metara s preponama istrčao ispod 13 sekundi (12,97).

Jamajčanin Asafa Pauel trijumfovao je na 100 metara (10,02), dok je kod dama na duplo dužoj deonici ubedljivo pobedila Veronika Kepbel - Braun (22,50).

Naredni miting Dijamanske lige na programu je 31. maja u Rimu.