Хуманитарна акција

• 3 Odgovora
  • 2918 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

DaNiLo

• 2,849
  • +8/-7
  • Pol: Muškarac
  • Koljem po kucama
    • Pogledaj profil
Хуманитарна акција
« poslato: Mart 19, 2008, 22:13:12 »
Хуманитарна акција у организацији Епархије рашко-призренске под називом „Један ЅМЅ за један оброк гладнима на КиМ“

Прикупимо заједно средства за рад народних кухиња на територији Косова и Метохије слањем СМС поруке на број 1033 (само у оквиру 064, 065 мреже).
Цена СМС поруке за препаид и постпаид кориснике износи 50 динара без ПДВ-а
Помоћ се може извршити и уплатом на жиро рачун: Косовско-Метохијска банка а.д. филијала Звечан, бр. 360-0012622700003-39, на име Епархије рашко-призренске, Манастир Грачаница, 38205 Грачаница, за Народне кухиње.

Нова хуманитарна акција за Косово и Метохију

ПРЕЂИМО СА ПАТРИОТСКИХ РЕЧИ НА ДЕЛА!

Захваљујући грађанима Србије који су пре годину дана алармирани путем филма „Кад би хлеба било више“, који је на потресан начин приказао хуманитарну катастрофу у којој живи српски народ на Косову и Метохији, Српски сабор Двери, у сарадњи са другим братским удружењима и великодушним појединцима, успео је да спроведе неколико хуманитарних акција које су зауставиле затварање Народне кухиње у селу Прековце, општина Ново Брдо. Успело се не само да ова кухиња опстане већ и да се отвори неколико нових у другим угроженим српским енклавама на Косову и Метохији. Користимо се приликом да се захвалимо свима који су допринели успеху прошлогодишње акције.

Поводом Васкршњег поста, Огранак Српског сабора Двери у Чачку поново покреће хуманитарну акцију за помоћ народним кухињама на Косову и Метохији. Акција се спроводи под старим слоганом БУДИ СРБИН – ЖИВИ КОСОВО и апелом да коначно пређемо са патриотских речи на патриотска дела. Много је после 17. фебруара било клицања да је Косово Србија, али је уследило врло мало конкретних акција за помоћ опстанку српског народа на Косову и Метохији.

Потребна је помоћ у свежој и конзервираној храни (брашно, кромпир, пасуљ, зачини, конзерве поврћа и меса, тестенине, мармелада, крем, кекс, чајеви) и средствима за хигијену (прашак, сапун…), као и дечјој опреми (храна, одећа, обућа, школски прибор).

Ову помоћ ће представници нашег удружења уручити директно угроженима за Васкрс преко Српске православне цркве на Косову и Метохији, односно Епархије Рашко-призренске и епархијске невладине организације Мајка Девет Југовића, која руководи народним кухињама. Убеђени смо да нема Србина који се неће одазвати овом позиву на прелазак са речи на дела по питању опстанка нашег народа на Косову и Метохији и да ће свако од нас дати нешто од свога сувишка за помоћ онима који живе у много тежим условима него било ко од нас. Стога се унапред захваљујемо свима на доброј вољи и помоћи, изражавајући жељу да се свим добротворима и њиховим породицама ова доброта врати од Бога истим добром.

Помоћ се може оставити у продавници свећа у чачанској цркви, сваког дана од 7 до 17 часова, као и у приложничким корпама у чачанским продавницама мешовите робе. Акција траје до 18. априла 2008. године.

Помоћ у новцу за Народну кухињу може се уплатити на следећи начин:

Косовско-Метохијска банка а. д. филијала Грачаница, Жиро рачун: 360-0012622700003-39
Контакт телефони Народне кухиње су: 028/665-162 и 063/80-490-42.
Контакт телефон координатора акције у Чачку је: 064-20-83-554.
Сви заинтересовани за скупљање помоћи у својим срединама и емитовање филма под називом „Само хлеба и слободе“, из кога се може директно обавестити о раду кухиња, нека се јаве нашем координатору или директно Народној кухињи.

У Чачку, 17. фебруара 2008.

Информативна служба Српског сабора Двери

Ово сам поставио јер је ова акција до даљњег, ширите ову информацију, ............ Ја сам успео да пошаљем једну поруку. Толико за гладне могу да урадим, ако имам и трунку морала, и патриотизма. Ако ћете да ми пишете и лупате нешто што ме може наљутити, боље немојте. Ко не пошаље зна се какав је човек.
Помозимо гладнима, то је наш народ, наша вера, наша крв.

Шаљући ову поруку нахранили сте једно дете.
« Poslednja izmena: Mart 20, 2008, 07:56:41 od strane NiKooLaa »

[Reklama]

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,391
  • +148/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
Re: Хуманитарна акција
« Odgovor #1 poslato: Mart 20, 2008, 07:55:14 »
Poslao i potroshio zadnji din krede...
zashto bi lupali, ljudima na Kosovu stwarno treba pomoci....
::Za webmastere :: Pravilnik foruma ::Baneri :: Magija

>> Registrujte se kako bi videli sadrzaj celog foruma! Neki delovi foruma nisu vidljivi za goste!<<
[Kako da vidim linkove na forumu??]
VAratonac :: ITcyberCOP

DaNiLo

• 2,849
  • +8/-7
  • Koljem po kucama
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Mart 20, 2008, 09:49:22 »
Браво, ти си прави Србин.

SALE95CAR

• *
  • 9
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Jun 24, 2009, 22:32:22 »
ja isto poslao ne samo jednu nego vise poruka...srbima na kosovu..stvarno treba pomoc