Neverne Bebe

• 24 Odgovora
  • 11691 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Oasis

• *
  • 1,774
  • +11/-0
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Neverne Bebe
« Odgovor #15 poslato: Maj 02, 2011, 19:26:08 »
Cd je valjda već snimljen, onda je Jana... :)
A svaka čast, nije mala stvar dobiti stipedindiju Berklee-ja :p

[Reklama]

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,405
  • +149/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
« Odgovor #16 poslato: Maj 17, 2011, 22:36:14 »
Nije snimljen cd, još uvek se radi, a Jana je valjda samo snimila "Uzmi boje" singl, tako da će Tijana imati priliku da peva na novom albumu. :)
::Za webmastere :: Pravilnik foruma ::Baneri :: Magija
samo-opusteno userbar5
>> Registrujte se kako bi videli sadrzaj celog foruma! Neki delovi foruma nisu vidljivi za goste!<<
[Kako da vidim linkove na forumu??]
VAratonac :: ITcyberCOP

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,405
  • +149/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
« Odgovor #17 poslato: Decembar 08, 2011, 19:16:12 »
Drugi singl sa novog cd-a, i još jedan visokobudžetni spot  :music

[ Invalid YouTube link ]
samo-opusteno userbar5
>> Registrujte se kako bi videli sadrzaj celog foruma! Neki delovi foruma nisu vidljivi za goste!<<

MarkoKg

• *
  • 5,240
  • +48/-3
  • Music is my aeroplane...
    • samoopustenoinfo
    • Pogledaj profil
    • samo-opusteno
« Odgovor #18 poslato: Decembar 10, 2011, 23:31:53 »
Spot se vidi da je kvaliteta, meni je pesma ok, prepoznatljiv stil beba, lepa balada. :)

TanjicA

• be optimist
  • *
  • 3,039
  • +39/-2
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
« Odgovor #19 poslato: Mart 30, 2012, 18:34:48 »
POSLE PET GODINA "NEVERNE BEBE" OSVAJAJU PUBLIKU:
NOVI ALBUM A USKORO I TURNEJA
Nakon godinu i po dana posvećenog rada na albumu, bend je konačno obradovao fanove novim izdanjem.

Popularni bend "Neverne bebe" izdali su svoj novi album pod nazivom "Praštam", i to prvi put posle pet godina. Na njemu se nalazi se 14 novih pesama, a po prvim reakcijama pubike izdvajaju se "Leptir", "Sudnji dan", naslovna "Praštam", duetska pesma sa Vannom "Za tvoje oči", progresiv balada "Dan tvoj" uz gostovanje Vlatka Stefanovskog, "Ovo je kraj", "Put ljubavi"...

Album je radjen godinu i po dana a postprodukcija je uradjena u Sloveniji. "Neverne bebe" privode kraju snimanje sledećeg spota za pesmu "Zar se godine ne broje", nakon odličnog prijema spota "Kuća za spas" koji je bio i pobednik liste MTV "Domaćica".

Zanimljivo je da su radjena dva izadanja - standardno, i luksuzno (Limited edition), namenjeno prijateljima, najvernijim poklonicima, kolekcionarima i svima koji bi želeli da imaju jedno retko i netipično izdanje sa originalnim fotografijama i zanimljivim vizuelnim rešenjima. Bend u sklopu promocije albuma najavljuje i veliku regionalnu turneju "PRAŠTAM".

Novi cd Nevernih Beba možete kupiti u najbližem cd šopu, a download albuma moguć je sa sledećeg linka:
http://www.samo-opusteno.info/forum/domaca-muzika/neverne-bebe-(full-album-2012)/
I optimiste i pesimiste doprinose drustvu.                       
Optimiste su izmislile avion ,a pesimiste padobran. :)
Bistri ostvrt na politicku scenu Srbije *
Zanimljivosti iz zemlje i sveta

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,405
  • +149/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
« Odgovor #20 poslato: April 02, 2012, 21:44:43 »
Настављамо без трикова и без политике

Лична посвета времену у којем живимо и људима око нас, порука је најновијег албума групе „Неверне бебе” – „Праштам”

У Београдској арени свирају у новембру: „Неверне бебе”

Тачно пре недељу дана појавио се најновији албум групе „Неверне бебе”. Албум „Праштам”, са 14 нових песама, почео је да стиче нове поклонике и први тираж је безмало већ при крају.

Коме то праштате, наметнуло се питање Милану Ђурђевићу који је са члановима бенда радио годину и по дана на овом албуму, или, како каже, оставио иза себе хиљаду сати рада у студију па још толико код куће.

– Албум је лична посвета времену у којем живимо и људима око нас. Али, пре свега, порука оптимизма да покушамо да опростимо свима који су нас довели до тога да живот изгледа овако како изгледа. Праштање је суштинска порука коју носи свако од нас, а и фантастичан гест – каже Ђурђевић објашњавајући да је албум заправо један искрен, емотиван осврт на године које су иза нас.

Публика је већ била у прилици да види два спота – за песме „Узми боје” и „Кућа за спас”.

– По реакцијама људи видим да су их песме дирнуле – каже наш саговорник уз причу да албум неће бити доступан за бесплатно даунлодовање што је сада већ постала уобичајена пракса јер, како каже, апсолутно је бесмислено да после толико времена рада и уложеног труда на неки сервер поставите то што сте направили.

– Обезвредите тако све. Не можемо на интернету да читамо „Злочин и казну”!

У мају „Неверне бебе” крећу на регионалну турнеју. После Крагујевца и Суботице крећу пут Словеније, Хрватске, Босне и Херцеговине, Македоније…

На питање шта је са Београдом и овдашњом публиком којој су се представили пре пет година на два концерта у препуном „Сава центру”, Ђурђевић кратко најављује:

– У Београдској арени свирамо у новембру!

А у Арени уз њих ће свирати и певати и сарадници на овом последњем албуму Влатко Стефановски и Ванна, затим Аки Рахимовски, са којим су раније сарађивали, Сајмон Филипс из групе „Тото” на чијем београдском концерту су „Неверне бебе” гостовале.

Долази ли Лени Кравиц? – питамо подсећајући на београдски концерт чувеног музичара на којем су такође учествовали.

– Ха, ха, да, још нам то фали – каже смејући се.

– Показали смо да музика нема граница. То нам и јесте идеја, да разбијамо стереотипе неких примитивних и агресивних људи и да шаљемо неку другу врсту поруке. У овом тренутку, то је могуће. Квалитет бенда је озбиљан, имамо велику публику. Желимо да наставимо као и до сада, без јефтиних стереотипа, без политике.

На питање може ли без политике, каже да може.

– Ја могу. Остали, сумњам. Од неколико великих бендова, ми смо ти који немамо апсолутно никакву жељу да спајамо било какву врсту интереса. Можда и због тога што имамо производ који се зове музика –сматра вођа „Неверних беба”.

Аутор многих хитова приводи крају свој први ауторски албум инструменталне музике, као и музике за високобуџетни страни филм.

– Враћам се својим суштинским коренима. Излазим из естраде. За сваког уметника је битно да се нађе и у делу живота који му прија. За мене је то амбијентална музика. Да не морам да размишљам о трајности композиције, њеној хитичности… Волим музику, концерте, каријеру, али не свиђа ми се што је музика данас секундарна а трикови најважнији како бисте били актуелни – каже Милан Ђурђевић.

------------------------------------------------------------

Моћ слободе и важност музике

Ја сам уметник а суштина сваке уметности је слобода. Ако изгубим слободу, изгубио сам моћ да будем и хроничар и критичар времена у којем живим. Људи се све више поводе за личним интересом, није им битно дело које стварају већ начин на који могу да га наплате и колико. Мени је музика још увек важна – каже вођа „Неверних беба”.

Степеник по степеник

Живимо у брзом времену, клинци би за седам дана да постану и популарни и богати. Ми смо имали ту срећу, могу то да кажем, што нам је каријера ишла природним током, после сваког степеника могли смо да застанемо и погледамо за собом, могли смо да останемо своји и остваримо сопствени идентитет. Да не јуримо трендове већ да стварамо нешто потпуно аутентично и наше –истиче Ђурђевић.

Izvor:
http://www.politika.rs/rubrike/spektar/ritam/Nastavljamo-bez-trikova-i-bez-politike.sr.html
samo-opusteno userbar5

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,405
  • +149/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
« Odgovor #21 poslato: April 08, 2012, 22:19:43 »
Posle 5, 6 dana preslušavanja moram samo da izrazim više nego oduševljenje sa moje strane.
Jedna sjajna priča, puna emocija, toliko lepih tonova, muzike, glasova, toliko lepih tekstova, toliko se oseća to što su hteli da kažu, to su bebe! Teško mi je prosto da izdvojim bilo koju pesmu, ali opet meni se najviše ističe za sad "Sudnji dan", ali generalno sve su pesme više nego odlične.

Topla preporuka sa moje strane za opuštanje, uspavljivanje, za odmor, siguran sam da će bebe otvoriti pred vama neki novi put i odvesti vas u neke apstraktne predele...  :music

Tekst pesme Sudnji Dan:
Prikaži sadržaj
Neverne bebe - Sudnji Dan
(sudnji dan tekst, lyrics, neverne bebe tekstovi)

Opet u ponoć, u sitne sate
kad dođe.
Zovem u pomoć da te vrate
onda prođe.
Sve one tajne kroz moje vene
što nose ljubav,
i tebe...

Pošalji nebo u moje misli
što te prate.
Pa pusti srce, suze i snove
da te vrate.
Meni vrate...
I možda jednom u nekom mraku
bićemo sami ti i ja.
Milion želja i dugih sati
što neće doći nikada.

Dodirni nebo, pomešaj boje
kad strah te nađe.
Ostavi ljubav za nas dvoje
kad loše krene
i sve te snađe.
Poneke sreće negde postoje
i prođu brzo kao san.
I možda jednom kad nas spoje
kad nam svane sudnji dan.
« Poslednja izmena: April 11, 2012, 10:46:06 od strane NiKooLaa »
samo-opusteno userbar5

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,405
  • +149/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
« Odgovor #22 poslato: Jun 28, 2012, 20:15:52 »
Uživajte u novom spotu - "Samo za tvoje oči" sa Vannom :)

samo-opusteno userbar5

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,405
  • +149/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
« Odgovor #23 poslato: Novembar 26, 2012, 21:15:23 »
Spot za pesmu "Sudnji Dan", uživajte :) :music

NEVERNE BEBE objavile su novi spot za pesmu "SUDNJI DAN", četvrti singl sa šestog studijskog albuma "PRAŠTAM" koji je izašao početkom godine. Album je prema zvaničnim podacima izdavača i dalje najprodavanije izdanje na ovim prostorima a spot je premijerno prikazan na regionalnoj MTV u okviru "MTV PREMIJERE".

Nakon spotova za pesme "Uzmi boje", "Kuća za spas" i "Za tvoje oči", bend je odlučio da snimi spot za neobičnu blues baladu "SUDNJI DAN". Realizacija spota poverena je "MATRIX TEAM" - u na čelu sa Markom Mišićem. Emotivna i upečatljiva pesma izbacuje u prvi plan ekspresivne vokale Jelene Pudar i Tijane Sretković ali i sviračku virtuoznost ostalih muzičara u bendu, pre svih gitariste Saše Ranđelovića Ranđe, koji je ovde potpuno na "svom terenu".

Spot je snimljen u autentičnom ambijentu Petničke pećine u Valjevu a budući da je ovaj lokalitet zaštićeno prirodno dobro, podršku snimanju dali su Zavod za zaštitu prirode Republike Srbije, Zavod za zaštitu spomenika kulture Valjevo i Turistička organizacija Valjevo.
Unikatne haljine za Jelenu i Tijanu kreirala je Svetlana Vujić Ennettah iz Valjeva (modni atelje ENNETTAH).
Pojedini kadrovi snimljeni su na Petničkom jezeru a u spotu se pojavljuje i Ivan Nastić, fizičar i speleolog, prvi Srbin koji je stigao do do sada poznatog dna planete Zemlje a da to nije okeansko dno - na dubinu od 2080 metara (jama Voronja, između Gruzije i Rusije). Više o Ivanu i njegovim podvizima možete saznati na stranici WILD SERBIA .

Neverne bebe takođe zahvaljuju i Vesni Matić, preduzeću AD "SLOGA" iz Valjeva, Draganu Kruniću, Nemanji Sofroniću, Adamu Radosavljeviću, gradu Valjevo koji volimo iznad svega i svim našim prijateljima koji su dali svoj nesebični doprinos u stvaranju ovog spota.

Za frizure je kao i do sada bio zadužen Aksentije Tošić a za šminku Jelena Gaćeša.

Spot možete pogledati pored MTV televizije i na našem oficijalnom Youtube kanalu:

[ Invalid YouTube link ]

Spot "SUDNJI DAN" je uvertira u nove aktivnosti benda koje će biti usmerene na obeležavanje dvadesetogodišnjice postojanja i u tom znaku će biti čitava iduća godina. Planirano je mnoštvo akcija kroz dvadeset velikih koncerata i kulminaciju u beogradskoj Areni uz brojne goste, sedmi album sa novim ali i nekim starim pesmama uz aranžmanska iznenađenja, prvo DVD izdanje u karijeri, promocija novog sajta benda i brojne nagrade za najvernije fanove.
samo-opusteno userbar5

TanjicA

• be optimist
  • *
  • 3,039
  • +39/-2
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
« Odgovor #24 poslato: Novembar 29, 2012, 10:27:17 »
Lep im je i ovaj spot, mada je pesma malo sporija nego njihove inače spore pesmice, ali lepo, lepo stvarno :)
I optimiste i pesimiste doprinose drustvu.                       
Optimiste su izmislile avion ,a pesimiste padobran. :)
Bistri ostvrt na politicku scenu Srbije *
Zanimljivosti iz zemlje i sveta