Marchelo

• 10 Odgovora
  • 5507 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,391
  • +148/-13
  • Pol: Muškarac
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
Marchelo
« poslato: Decembar 28, 2008, 22:09:18 »
Marko Šelić, poznatiji kao Marčelo (rođen 22. januar 1983. godine u Paraćinu) je srpski rep muzičar.

Rad u hip-hopu započinje 1997. godine u Paraćinu, tada je napisao i svoju prvu rep strofu, a veća dostignuća postiže 1999. godine sa demo grupom "Rhyme animal", sa kojom je uspešno nastupao po gradovima u Srbiji. Zbog želje da započne solo karijeru, 2001. napušta grupu. Te godine snima i svoj prvi singl, sa kojim, ujedno započinje njegova saradnja sa Oneyom, srpskim hip-hop producentom.

Oneya je prepoznao njegov puni potencijal, i Marčelo je potpisao ugovor za "Bassivity music". Kompilacija Bassivity izvođača : "Bassivity Mixtape Vol.1" izašla je 2003. godine, u kojoj je Marchelo učestvovao sa dve pesme. To je bila njegova prva šansa da šira publika čije za njega i njegove pesme. Iste godine, u novembru, izašao je njegov debi album : "De Facto" (Bassivity Music), koji je postao najprodavanija ploča 2003. godine.[тражи се извор] To je bio i prvi posleratni album koji je uključivao saradnju među novim generacijama muzičkih izvođača sa ex-Yu prostora (Edo Maajka, Elemental, Škabo, Shorty, Disciplinska komisija, Big Boss, X3M...). Album je bio pun kritika upućenih društvu, kao i, na drugoj strani, ličnim temama, ispričanim na veoma iskren i uverljiv način. Naišao je na prihvatanje i od strane publike, kao i od strane kritičara ("Marčelo srpsku sliku čini lepom dok govori koliko je ružna" - Slobodan Vujanović, Vreme), donevši mu prestižnu titulu: glas generacije.

Najviše prašine podiglo se oko noseće numere sa albuma - "Kuća na promaji", koja ukratko i definise Marčelov stil: veoma lična obojenost kritike političke situacije u zemlji.U njoj priča o atentatu na bivšeg premijera, Zorana Đinđića, brutalnosti policije kao i o otuđenju među mladim ljudima u Srbiji.

Zbog nesporazuma sa izdavačem Marčelo napušta Bassivity sredinom 2004. godine i potpisuje ugovor sa "Multimedia Records"-om (pod licencom "Universal Music" -a za Srbiju i Crnu Goru) početkom 2005. godine.

U decembru 2005-e godine Marčelo izdaje rezultat njegovog dvogodišnjeg truda, "Puzzle Shock!" ("Multimedia Records"), sa singlovima "Šarada" i "Otkucaji". Ovog puta Marchelo je sarađivao sa Dragoljubom Markovićem, alijas Dr Dra (član rock bendova poput "Ništa Ali Logopedi", "X-centar"), koji je bio malo više umešan u proces snimanja nego obični producenti, učestvujući u vokalnim delovima i svirajući instrument, a od gostiju se na albumu pojavljuju Sky Wikluh i Timjah (Bad Copy), Skabo, X-centar, Marko Milivojevic (E Play), nadolazeće mlade snage - Ministar Lingvista i Flip Flop, kao i nezaobilazna diva hrvatske scene - Remi (Elemental). Marchelo je takođe uradio neke producentske i aranžerske poslove. Rezultat je bio hip-hop album sa jakim rock, jazz i funk uticajem, koji je odbio nekolicinu fanova koji su voleli samo striktno hip-hop orijentisani "De Facto", ali ujedno zadobivši poštovanje mnogo ljudi koji nisu upoznati sa tim žanrom.

Zajedno sa novim albumom došli su i koncerti, koji su održavani preko cele Srbije. Marchelo je učestvovao i u EXIT 06 kampanji kroz ex-Yu države, rasprodavši koncert u Beogradu. Oko sebe je okupio ekipu zvanu «Filter Crew», koja nije samo podrška za live nastupe jer bi njihov deck trebao da se nađe u radnjama u decembru 2006. godine, a koju sačinjavaju Ministar Lingvista, Flip-Flop i DJ Raid (živi i radi u Švajcarskoj), te njegov tonski snimatelj, mixer, producent, pevač i cimer, Dr Dra.

Marčelo je skoro dobio Davorin nagradu za najbolji rok/pop/hip-hop album iz Srbije, što je jedinstveno priznanje za njegovo muzičko stvaralaštvo.

::Za webmastere :: Pravilnik foruma ::Baneri :: Magija

>> Registrujte se kako bi videli sadrzaj celog foruma! Neki delovi foruma nisu vidljivi za goste!<<
[Kako da vidim linkove na forumu??]
VAratonac :: ITcyberCOP

[Reklama]

Squirtle

• **
  • 221
  • +18/-2
  • "Novi stil sive igre"
    • Pogledaj profil
Re: Marchelo
« Odgovor #1 poslato: Decembar 28, 2008, 22:26:57 »
Ovo je pravi profil licnosti....bravo :ok

Looodacha

• **
  • 149
  • +6/-0
  • U mrznji je strah!
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Decembar 28, 2008, 22:38:57 »
Volim ovog coveka! cheesy Svidja mi se njegova nova pesma "Mrak" sa albuma "Treca strana medalje"  :music...I,da odlican profil
Ja sam vasar. Eto sta! Ja sam trista cuda. Muzika sam. Guzva. Smeh. Vrteska. I luda...

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,391
  • +148/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
« Odgovor #3 poslato: Decembar 28, 2008, 22:42:40 »
Sveti bes, Pozeriste, kuca na promaji,sarada su ql...
ove nove nisu loshe mada me nisu odusevile...
::Za webmastere :: Pravilnik foruma ::Baneri :: Magija

>> Registrujte se kako bi videli sadrzaj celog foruma! Neki delovi foruma nisu vidljivi za goste!<<
[Kako da vidim linkove na forumu??]
VAratonac :: ITcyberCOP

Squirtle

• **
  • 221
  • +18/-2
  • "Novi stil sive igre"
    • Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Decembar 28, 2008, 23:01:48 »
MEni recimo pesme DeFacto, Sto vojnika jedan front, Bolji zivot, Kuca na promaji, Sarada, Suze.... ima dosta dobrih ali prvi album je najbolji...mislim po meni...

alexandra30

• **
  • 148
  • +0/-0
  • Pol: Žena
    • http://www.facebook.com/profile.php?=100002254036827
    • Pogledaj profil
Odg: Marchelo
« Odgovor #5 poslato: Jul 09, 2010, 12:25:07 »
Jao, on mi se bas dopada zato sto je inteligentan i ima svoj stav.

Looodacha

• **
  • 149
  • +6/-0
  • U mrznji je strah!
    • Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: Decembar 25, 2010, 03:23:25 »
Da dodam...Novi album "Deca i Sunce" je previse dobar.Obavezno preslusajte.Meni najbolja je "Pismo vanzemaljcu" najezila sam se od te pesme.Covek pise tako realno i duboko,i sve to uspeva da pokaze kroz pesme,Divim mu se... :)
Ja sam vasar. Eto sta! Ja sam trista cuda. Muzika sam. Guzva. Smeh. Vrteska. I luda...

Dzejn

• *
  • 2,928
  • +18/-3
  • promenicu svet do kraja pesme !
    • Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: Decembar 25, 2010, 09:24:08 »
 wub wub wub wub wub wub wub wub
*I kao da je bilo nekad...I kao da je bilo tu...Pod velikim svetlim suncem, pod velikim svetlim svodom...Ruchali smo meso, glodali smo kosti dobrih zhivotinja, mi imamo snage, mi imamo snage za josh dan ! Mi menjamo dan za notj, mi menjamo notj za dan...Prolaze brodovi, trube u chast, zvone na uzbunu...Deca uche da plachu, deca uche da poznaju svoj glas...*

Oasis

• *
  • 1,766
  • +11/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: Maj 02, 2011, 19:28:53 »
Koncert: MARČELO I FILTERI
Datum: 20. Maj. 2011

Dom omladine Beograd / Sala Amerikana u 21:00
Zvanična koncertna promocija albuma "DECA I SUNCE"
Karte su u prodaji na Blagajni DOB, po ceni od 750 dinara.

U jeku koncertnih aktivnosti, nakon niza nastupa održanih u proteklih nekoliko meseci u gradovima na potezu od Skoplja do Subotice, Marčelo & Filteri će posle prazničnog predaha nastaviti sa promotivnim aktivnostima velikim beogradskim koncertom u Domu omladine.

jocki

• 2,598
  • +7/-0
  • Opustite se i uzivajte!
    • Pogledaj profil
    • Sporteg
Marko Šelić - Marčelo
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 17, 2013, 18:07:58 »
Marko Šelić, poznatiji kao Marčelo (rođen 22. januara 1983. godine u Paraćinu) je srpski rep muzičar, pisac i kolumnista.

Rad u hip-hopu započinje 1997. godine u Paraćinu, kada je napisao i svoju prvu rep strofu, a prve ozbiljnije korake postiže 1999. godine sa demo grupom "Rhyme Animal", sa kojom je uspešno nastupao po gradovima u Srbiji. Zbog želje da započne solo karijeru, 2001. napušta grupu. Te godine snima i svoju prvu samostalnu pesmu - kojom započinje i njegova saradnja sa Oneya-om, tadašnjim vodećim srpskim hip-hop producentom.

Oneya je prepoznao njegov potencijal, i Marčelo potpisuje ugovor za "Bassivity Music". Mixtape Bassivity izvođača ("Oneya: Bassivity Mixtape - prvi put") izašla je 2003. godine, u kojoj je Marčelo učestvovao sa dve pesme. To je bila prva prava prilika da šira publika čuje za njega i njegove pesme. Iste godine, u novembru, izašao je njegov debi album "De Facto" (Bassivity Music), koji je postao najprodavanija ploča 2003. godine [IPS lista]. To je bio i prvi posleratni album koji je uključivao saradnju među novim generacijama muzičkih izvođača sa ex-Yu prostora (Edo Maajka, Elemental, Škabo, Shorty, Disciplinska komisija, Big Boss, X3M...). Album je bio pun kritika upućenih drustvu, kao i, na drugoj strani, ličnih tema, ispričanih na veoma iskren i uverljiv način. Naišao je na prihvatanje i od strane publike, i od strane kritičara ("Marčelo srpsku sliku čini lepom dok govori koliko je ružna" - Slobodan Vujanović, "Vreme"), donevši mu i laskavu prestižnu titulu: glasnogovornik generacije.

Najviše prašine podiglo se oko noseće numere sa albuma - "Kuća na promaji", koja ukratko i definiše Marčelov stil: veoma lična obojenost kritike političke situacije u zemlji. U njoj priča o atentatu na bivšeg premijera, Zorana Đinđića, brutalnosti policije kao i o otuđenju među mladim ljudima u Srbiji.

Zbog stalnih nesporazuma sa izdavačem, Marčelo napušta Bassivity sredinom 2004. godine i potpisuje ugovor sa kućom "Multimedia Records" (tada pod licencom "Universal Music" za Srbiju i Crnu Goru) početkom 2005. godine.

U decembru iste godine izlazi rezultat njegovog dvogodišnjeg truda, "Puzzle Shock!" (Multimedia Records), sa singlovima "Šarada","Otkucaji". "Pozerište", "Novi Vavilon" i "Senke". Ovog puta Marčelo je sarađivao sa Dragoljubom Markovićem, alijas Dr Dra (nekadašnji član rock sastava "Ništa Ali Logopedi", "Block Out", "X-centar"), koji je potpisan kao producent, ali je i svirao i učestvovao u vokalnim deonicama svih pesama. Od gostiju se na albumu pojavljuju Sky Wikluh i Timjah (Bad Copy), Škabo, X-centar, Marko Milivojević (ex-EKV), Ministar Lingvista, DJ Raid i Flip Flop, kao i nezaobilazna diva hrvatske hip-hop scene - Remi (Elemental). Marčelo je takođe uradio neke producentske i aranžerske poslove. Rezultat je bio hip-hop album sa jakim rock, jazz i funk uticajima, koji je odbio nekolicinu fanova striktno orijentisanih na hip-hop, ali ujedno zadobivši poštovanje mnogih ljudi koji nisu upoznati sa tim žanrom.

Formirana je ekipa zvana «Filter Crew» (Ministar Lingvista, Wikluh Sky, DJ Raid i Nensi), kao i prateći bend "Shock! Orchestra". Usledili su i mnogobrojni promotivni koncerti, širom Balkana

Marčelo je 2006. dobio nagradu "Davorin" za najbolji rok/pop/hip-hop album iz Srbije, kao i nagradu TV Metropolis za najbolju pesmu godine, što je jedinstveno priznanje za njegovo muzičko stvaralaštvo. U poslednje vreme je više okrenut svom glavnom zanimanju - pisanju. Redovni je kolumnista dnevne "Politike", a bio je novinar časopisa "Huper" i povremeni bloger na B92 sajtu. Početkom februara 2008., svetlost dana ugledao je njegov prvi roman: "Zajedno sami" (VEGA media). Roman je dobio Popboksovu nagrada za najbolje beletrističko delo 2008. godine, po mišljenju publike.
Treći studijski album, "Treća strana medalje" (Multimedia Records), izašao je sredinom decembra 2008.
Za taj album je u junu 2009. dobio regionalnu nagradu Indexi u kategoriji najbolji hip-hop album godine.
U oktobru 2009. objavio je zbirku tekstova "O ljudima, psima i mišima" (Vegamedia).
U novembru 2010. godine pojavio se njegov četvrti album, pod nazivom "Deca & Sunce" (Multimedia), prvi put potpisan kao "Marčelo & Filteri". Prvih hiljadu primeraka albuma su, uz kupljenu kartu, dobili posetioci rasprodatog Marčelovog beogradskog koncerta u SKC-u, na kome je proslavio prvih deset godina rada.
2012 godine je izdao knjigu pod naslovom "Malterego", roman pun nasilja koji iskazuje prezir prema nasilju i nostalgičnu želju za rok kulturom koja se, poput nekadašnjeg novog talasa, zasnivala na ljubavi i razumevanju.
Posetite najbolje apartmane u Beogradu-Stanovi za izdavanje Beograd |Ako trazite ime za vasu bebu, posetite: Imena za decuHrana za pse

TanjicA

• be optimist
  • *
  • 2,948
  • +39/-2
    • Pogledaj profil
« Odgovor #10 poslato: Decembar 01, 2013, 16:42:52 »
Spojene teme :)

Evo i nove pesme, jako dobre, poslušajte! :)

I optimiste i pesimiste doprinose drustvu.                       
Optimiste su izmislile avion ,a pesimiste padobran. :)
Bistri ostvrt na politicku scenu Srbije *
Zanimljivosti iz zemlje i sveta