Pokloni...

• 12 Odgovora
  • 7443 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

MarkoKg

• *
  • 5,240
  • +48/-3
  • Pol: Muškarac
  • Music is my aeroplane...
    • samoopustenoinfo
    • Pogledaj profil
    • samo-opusteno
Pokloni...
« poslato: Jul 12, 2009, 03:19:26 »
Dakle koje poklone birate za drugu polovinu?
Vase misljenje o 101 ruzi kao poklonu? I za koju priliku bi taj poklon bio pogodan?

[Reklama]

Angelic_Disgrace

• 1,025
  • +8/-1
  • Pol: Žena
  • Iako nisam u eliti,fenseri nisu bitni...;P
    • Pogledaj profil
Re: Pokloni...
« Odgovor #1 poslato: Avgust 27, 2009, 00:36:57 »
paaa,zavisi kakav je dechko...uglavnom biram neshto shto mu treba ;) izbegavam da qpujem plishane igrachke,samo sam jednom qpila plishanu matzu kao fora da ga chuva,wo no XD

Dzejn

• *
  • 2,928
  • +18/-3
  • promenicu svet do kraja pesme !
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Avgust 27, 2009, 09:18:53 »
ijooooj, ja uzhivam da poklanjam !
obichno mojim drugovima i dechku (bivshem) poklanjam/ala sam nakit, jer su oni takvi, vole to. (:
*I kao da je bilo nekad...I kao da je bilo tu...Pod velikim svetlim suncem, pod velikim svetlim svodom...Ruchali smo meso, glodali smo kosti dobrih zhivotinja, mi imamo snage, mi imamo snage za josh dan ! Mi menjamo dan za notj, mi menjamo notj za dan...Prolaze brodovi, trube u chast, zvone na uzbunu...Deca uche da plachu, deca uche da poznaju svoj glas...*

Angelic_Disgrace

• 1,025
  • +8/-1
  • Iako nisam u eliti,fenseri nisu bitni...;P
    • Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Avgust 27, 2009, 15:08:35 »
shto se tiche 101 ruze,to je lepo za 18-ti XD
ili ako je neka duza veza u pitanju,pa kao za neku godishnjicu :)

Oasis

• *
  • 1,774
  • +11/-0
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Mart 01, 2010, 12:12:14 »
Velika ljubav u malom pakovanju

Razmena poklona tokom novogodišnjih praznika i Božića oduvek simbolizuje neprekidnu povezanost među ljudima, priziva obilje i blagoslov. Darivanjem ulažemo u dugoročne odnose, jer darovi su simbol zbližavanja, povezanosti. Jedni druge darujemo u najrazličitijim prilikama. Za rođendane, slave, venčanja, rođenja, krštenja, godišnjice, za Dan zaljubljenih... Često i bez povoda, tek tako. I uživamo u tome jer, kažu, više nas usrećuje kupovina za druge nego za sebe.
Poklanjalo se oduvek, u najrazličitijim prilikama. Predanje kaže da je u hrišćanstvu darivanje počelo kada su tri kralja u Vitlejemu posetila tek rođenog Hrista i poklonila mu zlato, smirnu i tamjan. Smatra se da se novogodišnji i božićni pokloni razmenjuju kao sećanje na taj događaj. Vekovima kasnije pokloni su dobijali drugačiji smisao.
Iako se kaže da se poklonu u zube ne gleda, sve je više ljudi koji razmišljaju kome će što pre "utopiti" dobijene poklone, jer – ne trebaju im, ne „liče“ na njih, nikada ih ne bi obukli... Na ovaj zaključak upućuju i rezultati mnogih anketa, koji pokazuju da postoje milioni pogrešnih novogodišnjih poklona, od kojih mnogi završe u smeću, poneki budu prosleđeni, a za pojedine se zatraži povraćaj novca u radnjama u kojima su kupljeni. Od svih poklona, dakle, najgori su promašeni. A "prvakinje" u poklanjanju najgorih darova su, tako pokazuje jedno britansko istraživanje - tetke. One, navodno, daju najjeftinije, ali i najneinteresantnije poklone, kao što su čarape, varjače, kopije parfema, reprodukcije slika. Kada je reč o muškim članovima porodice, prstom se upire u braću. Sestrama poklanjaju najgore darove (USB priključak, recimo). Psiholozi tvrde da takav poklon u sebi krije lošu poruku – ako ne vodite računa o ukusu i očekivanju osoba koje želite da obradujete. Stoga, vodite računa, pokloni mnogo govore i o vama. Ne moraju da budu skupi. Važno je da ste prilikom njihovog odabira iskazali kreativnost i dobro poznavanje osobe kojoj ga namenjujete. Skupocene poklone bi trebalo da razmenjuju samo bliske osobe, jer u suprotnom mogu da budu shvaćeni kao kupovina bliskosti, čak i kao podmićivanje.
Najveću radost osećamo kada poklone kupujemo deci, jer ona se uvek i to najiskrenije obraduju. Za njih je i najlakše pronaći dar. Radovaće se i igračkama i slatkišima, a i unapred će vam nagovestiti šta žele da dobiju. Ipak, stručnjaci smatraju da decu ne bi trebalo obasipati poklonima jer će, u suprotnom, izgubiti osećaj zahvalnosti. Ukoliko su naviknuti na velike i skupe poklone, kada budu dobili nešto skromnije biće razočarani, jer nisu naučili da se zadovolje malim stvarima. Takođe, kada biramo poklon za decu, valja znati da dva-tri manja poklona izazivaju više radosti nego jedan veliki.
Kada je reč o muškarcima, oni dobijaju manje poklona. Zašto? Zbog stereotipa da im nisu potrebni, ali činjenica je da i njima prija kada nešto dobiju. Oni najviše vole praktične i poklone vezane za tehniku. Najnovije istraživanje pokazuje da čak 60 odsto muškaraca, ma koliko godina da imaju, ozbiljnije razmišlja o savršenom poklonu za majku, nego za suprugu ili devojku. A većina njih pomoć pri kupovini poklona za
mamu traži upravo od svoje partnerke.
Za kupovinu poklona osobama ženskog pola, potrebne su pripreme i više vremena i truda. Njima nije važan samo dar, nego i način darivanja. Ipak, vaše majke, partnerke, supruge, sestre i prijateljice nisu prezahtevne koliko mislite da jesu. Raduju se i suvenirima koje im donesete s putovanja, uvek ih usreći i buket... Čak 98 odsto žena oseća se posebnima kada dobiju cveće, naročito bez posebnog povoda. U tom smislu, crvena ruža je simbol nad simbolima, cvet koji šalje najjaču poruku ljubavi. Ženama (a to važi i za muškarce) knjige i parfeme kupujte ako ih baš dobro poznajete i ako ste "provalili" njihov ukus. Na sreću, običaj da se ženama, zato što mnogo vremena provode čisteći kuću i kuvajući, poklanjaju uređaji za domaćinstvo, počinje da iščezava. Njihovi najbliži najzad su shvatili da pegla i mikser nisu ono zbog čega će joj srce zaigrati.
Kupovina posebnih poklona uvek je pomalo stresna, jer treba zadovoljiti ukuse i želje dragih ljudi. U svetu se sve više pribegava kupovini posredstvom Interneta. To, uglavnom, čine mlađe generacije, dok tek svaka treća osoba starija od 60 godina ima hrabrosti za kupovinu mačke u džaku. Žene i dalje više vole tradicionalni način kupovine, obilaženje radnji u potrazi za idealnim poklonima, dok su muškaraci skloniji kupovini iz fotelje. Osim šopinga preko Interneta, postalo je popularno poklanjati i vaučere za aktivnosti u slobodno vreme (za velnes, recimo) ili poklon čestitke za parfimerije.
Kako god, poklon služi tome da obraduje one koje volimo, da im ulepša sivu svakodnevicu, da učvrsti neka prijateljstva, ali i da usreći one koji poklanjaju.
Na našim prostorima uočljivo je da volimo da razmenjujemo poklone u svakojakim prilikama, i to od srca. Ljubav prema darivanju i želja da usrećimo bližnje tolika je da se prema minusu na bankovnom računu odnosimo kao Skarlet O'Hara. I zaista o tome mislimo sutradan. Danas još živimo od osmeha osoba kojima smo nešto iskreno darivali.

DAR OTKRIVA EGOISTU I BUNTOVNIKA
o Ako su njegovi pokloni uvek skupoceni, on poručuje: "ja sam najbolji, moćan sam", i od vas traži zahvalnost i divljenje. Sve to, međutim, ukazuje na njegovu nesigurnost.
o Muškarci koji prilikom izbora ne razmišljaju o osobi kojoj treba nešto da poklone, koji kupuju klasične darove a šoping ostavljaju za poslednji tren, zapravo su nezainteresovani za partnerku i ne poznaju je dovoljno.
o Oni koji partnerki poklanjaju ono što se njima najviše dopada, veliki su egoisti i ne vode računa o potrebama i željama partnerke.
o Partner koji poklon kupuje na vreme, pre toga dobro promislivši o njemu, a uz to ga i lepo upakuje, veliki je romantik. Njemu je važno da na licu partnerke ugleda osmeh.
o Osoba koja ništa ne poklanja, pravdajući se time da svrha novogodišnjih praznika nisu pokloni, slovi za buntovnika. No, uglavnom je reč o dogovoru sa partnerkom da jedno drugom ništa ne poklanjaju.

NOVOGODIŠNJI ŠOPING - ATAK NA SRCE
Ranije je dokazano da je, npr, novogodišnji sumanuti šoping opasan za srce, a tako što je ispitanicima u Londonu, koji su poslati u tržni centar da dva sata biraju poklone, sve vreme aparatom meren puls. Na početku šopinga srce im je kucalo 80, posle 15 minuta – 100, a posle dva sata jurnjave – 200 otkucaja u minuti! Ovi podaci začudili su čak i Kerija Kupera, profesora psihologije na Univerzitetu Lankaster, koji je istakao da "prilikom fizičkih vežbi, ili stresa, puls kod odraslih osoba iznosi oko 100 otkucaja u minutu, a veoma retko dostigne 200".

DAROVI U POSLOVNOM SVETU
Neke velike kompanije propisale su veoma stroga pravila o prihvatanju poklona.
* U Singapuru, zaposlenima u državnim službama nije dozvoljeno prihvatanje poklona, dok je u SAD propisano da vrednost poklona ne sme preći 25 dolara. U Singapuru, takođe, primalac poklona srdačno vas može odbiti čak tri puta pre nego što primi poklon.
* U Maleziji nije poželjno davati poklon pre uspostavljanja nekog bližeg odnosa.
* U Aziji i na Srednjem Istoku koristi se samo desna ruka kada se prihvata ili daje poklon.

majcegu

• *
  • 10
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: Mart 14, 2010, 16:16:25 »
Jao ja zaista mnogo volim da poklanjam poklone. I uvek se trudim da ttaj poklon uskladim sa osobom kojoj poklanjam, bas pazljivo biram da se i dopadne i da bude po ukusu osobe za koju je namenjen!!!

Dzejn

• *
  • 2,928
  • +18/-3
  • promenicu svet do kraja pesme !
    • Pogledaj profil
Odg: Pokloni...
« Odgovor #6 poslato: Decembar 18, 2011, 22:16:24 »
Ajmo da se aktivira ova tema sad oko ovih praznika ! :D
*I kao da je bilo nekad...I kao da je bilo tu...Pod velikim svetlim suncem, pod velikim svetlim svodom...Ruchali smo meso, glodali smo kosti dobrih zhivotinja, mi imamo snage, mi imamo snage za josh dan ! Mi menjamo dan za notj, mi menjamo notj za dan...Prolaze brodovi, trube u chast, zvone na uzbunu...Deca uche da plachu, deca uche da poznaju svoj glas...*

Revy

• *
  • 5
  • +0/-0
  • Opustite se i uzivajte!
    • Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: Maj 08, 2012, 13:57:32 »
Ne znam sta ostali vole da poklanjaju ali ja sam svoju devoju vodio za osmi mart u italiju :) ...

da , da , sve mala slova :P

milos_87

• 2,298
  • +5/-0
    • Pogledaj profil
    • Izrada sajta
« Odgovor #8 poslato: Novembar 07, 2013, 11:06:06 »
101 ruža nikako, barem ja nikada ne bih to poklonio devojci, baciti tolike pare i da se to posle osuši, bolje je uplatiti neki vikend negde sa dragom osobom nego kupiti ruže, sem naravno ako nisi nešto gadno zeznuo  :ok
Ako vam je potreban sajt, posetite: Global Webmasters ili Optimizacija sajta | Jointace collagen

milos_87

• 2,298
  • +5/-0
    • Pogledaj profil
    • Izrada sajta
« Odgovor #9 poslato: Novembar 29, 2013, 12:29:23 »
Šta planirate da poklonite za Novu godinu?
Ako vam je potreban sajt, posetite: Global Webmasters ili Optimizacija sajta | Jointace collagen

Drinken night

• *
  • 64
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
    • www.astranekretnine.com
« Odgovor #10 poslato: Decembar 02, 2013, 22:24:27 »
Zaboravi 101.ruzu,znam nekoliko njih koji su badava bacili novac,nisu uspeli da zagreju srca lepsih polovina...a ruze su zavrsile  gde im nijemesto ......inace.....dovoljan je jedan cvet,veruj mi
Vecinu devojaka bi obradovao i neki parfemcic npr D&G ....
<a href="http://www.astranekretnine.com" title="izdavanje stanova beograd">izdavanje stanova Beograd</a>, <a href="http://www.astranekretnine.com" title="izdavanje stanova">izdavanje stanova</a>

stevcik

• *
  • 5
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #11 poslato: Decembar 11, 2013, 22:11:24 »
Ja sam za neko putovanje, recimo vikendom, mnogo je efektnije a i oboje možete da uživate :hug:

5ar 5kovic

• *
  • 6
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #12 poslato: Decembar 15, 2013, 12:56:41 »
Nije bitan poklon vec nacin na koji ga predajes.