Pivo čuva kosti

• 6 Odgovora
  • 2886 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Padobranac

• *
  • 44
  • +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Bog je milostiv i prašta. Ja ne... Ja nisam Bog...
    • Pogledaj profil
Pivo čuva kosti
« poslato: Septembar 26, 2009, 20:29:19 »
Pivo čuva kosti

Pokazalo se da čak i povremeno pijenje napitka od hmelja ima jednak efekat kao i redovno, što u prevodu znači da čak i male količine tog pića pomažu u očuvanju zdravlja kostiju i borbi protiv osteoporoze

Nakon što su utvrdili da su čašica, dve crnog vina odlični za naš seksualni život i libido, naučnici su ovih dana izašli s novim čuva zdravlje kostiju.zaključcima. Naime, istraživanje pokazuje da pijenje piva pomaže ženama u borbi protiv osteoporoze. U pitanju je istraživanje sprovedeno u Španiji (za ono o vinu su se pobrinuli Italijani), u kojem je učestvovalo hiljadu i sedamsto žena starosti oko 50 godina, a naučnici ovo blagotvorno dejstvo napitka od hmelja objašnjavaju visokim nivoom silikona u pivu, koji usporavaju smanjenje gustoće kostiju, usled čega i teže dolazi do lomova. Isto tako, pivo je bogato i fitestrogenima- svojevrsnom biljnom verzijom estrogena koji

Još jedan od rezultata nije nimalo za podcenjivanje- pokazalo se da čak i povremeno pijenje piva ima jednak efekat kao i redovno, što u prevodu znači da čak i male količine tog pića pomažu u očuvanju zdravlja kostiju.

No, osim ispijanja piva, svojim kostima možeš da pomogneš i ako na vreme počneš da razmišljaš i deluješ. Naravno da je teško u dvadesetim godinama razmišljati o tome kako će nam biti u starosti i kako će nas tada zdravlje služiti, međutim- za kosti se treba pobrinuti upravo u mladim danima jer, kad postanu krhke i lomljive, malo se toga može popraviti. Za početak bi trebalo da unosiš dovoljne količine kalcijuma (mleko, mlečni proizvodi, orašasti plodovi, plava riba, kelj, spanać, soja, đitarice), kao i vitamina C i D (poboljšavaju apsorpciju kalcijuma), kako tvoje kosti ne bi postale previše krhke i „šuplje“, a samim tim i podložnije lomovima. Koliko god da je osteoporoza pretnja za oba pola, žene su ipak ugroženije i to prvenstveno zbog neminovnog gubitka estrogena u menopauzi. Mnogi ne znaju da osteporoza (značajan gubitak koštane mase) i osteopenija (blagi gubitak koštane mase) zahvaćaju oba spola, s tim da su žene ugroženije zbog pada razine seksualnog hormona estrogena u menopauzi. Pritom su posebno rizične grupe one koje u porodici imaju zabeležene česte slučajeve lomova, preterano mršave i anoreksične, kao i žene koje su rano ušle u menopauzu ili su iz drugih razloga pretrpele duži izostanak menstruacije, osobe slabe mišićne mase koje se nedovoljno kreću, pušači, kao i oni skloni nešto većim dozama alkohola. Pritom je podjednako važno da izbegavaš ili bar smanjiš konzumiranje gaziranih napitaka, cigareta, kafe i ostalih napitaka s kofeinom, kao i namirnice bogate životinjskim mastima.

Osim jelovnika, preporučuje se i da promeniš neke životne navike. Obrati pažnju na držanje tela, nosi kvalitetne cipele i pritom izbegavaj jako visoke i potpuno ravne potpetice. Sve što je teže podiži iz čučnja, a ne saginjanjem i pritom obavezno koristi obe ruke, a bilo bi dobro i kada bi izbegavala da tokom sedenja prekrstiš noge. Naravno, trebalo bi i da redovno upražnjavaš neku fizičku aktivnost, pri čemu se za zdravije kosti posebno preporučuju badminton, tenis, trčanje, plivanje, dizanje tegova i vežbe snage, brzo hodanje, aerobne vežbe i ples.

[Reklama]

* Charobnjak *

• **
  • 192
  • +1/-0
  • No limit!
    • Pogledaj profil
    • Čarobnjak forum
Re: Pivo čuva kosti
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 30, 2009, 01:14:11 »
Onda da krenem cesce da pijem pivo =)
:-)

Dzejn

• *
  • 2,928
  • +18/-3
  • Pol: Žena
  • promenicu svet do kraja pesme !
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 30, 2009, 22:27:44 »
wub wub wub
*I kao da je bilo nekad...I kao da je bilo tu...Pod velikim svetlim suncem, pod velikim svetlim svodom...Ruchali smo meso, glodali smo kosti dobrih zhivotinja, mi imamo snage, mi imamo snage za josh dan ! Mi menjamo dan za notj, mi menjamo notj za dan...Prolaze brodovi, trube u chast, zvone na uzbunu...Deca uche da plachu, deca uche da poznaju svoj glas...*

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,405
  • +149/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 30, 2009, 22:30:54 »
Ja imam jake kosti... :)
::Za webmastere :: Pravilnik foruma ::Baneri :: Magija
samo-opusteno userbar5
>> Registrujte se kako bi videli sadrzaj celog foruma! Neki delovi foruma nisu vidljivi za goste!<<
[Kako da vidim linkove na forumu??]
VAratonac :: ITcyberCOP

ajaks

• *
  • 3
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Novembar 01, 2009, 11:54:12 »
:D

* Charobnjak *

• **
  • 192
  • +1/-0
  • No limit!
    • Pogledaj profil
    • Čarobnjak forum
« Odgovor #5 poslato: Novembar 04, 2009, 17:35:41 »
Ja imam jake kosti... :)
Ipak da popijemo pivo  :pijani
:-)

Alle

• 2,250
  • +17/-3
  • Pol: Žena
  • Every little thing is gonna be alright.. :)
    • Pogledaj profil
Odg: Pivo čuva kosti
« Odgovor #6 poslato: Avgust 27, 2010, 14:52:29 »
Pivo je super..! :)
Kosmos nije mozda uvek fer, ali bar ima sjajan smisao za humor!
Carrie Bradshaw