Seminarski radovi i Sastavi

• 139 Odgovora
  • 459470 Pregleda

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

kaca_a

• *
  • 3
  • +0/-0
  • Opustite se i uzivajte!
    • Pogledaj profil
Odg: Seminarski radovi i Sastavi
« Odgovor #105 poslato: Mart 24, 2011, 14:29:01 »
treba mi tema DETE JE OTAC COVEKA  wink ali treba mi hitno.Unapred hvala

[Reklama]

TanjicA

• be optimist
  • *
  • 2,968
  • +39/-2
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
« Odgovor #106 poslato: Mart 26, 2011, 01:48:50 »
Moje novo drustvo

Dosao je i taj dan,nova skolska godina,novi profesori,nova skola,a sto je najbitnije i novo drustvo. Nije mi bilo sve jedno u ponedeljak 3.septembra kada sam se sa sveskom i olovkom u ruci uputio ka svojoj novoj skoli. Iz prica sam saznao da je skola manje vise dobra,profesori korektni,ali ono sto nisam znao je novo drustvo. Hodao sam polako ka zgradi skole,u prvi mah nisam osetio kada je moje srce pocelo brze da pumpa krv,ali u usima sam cuo ravnomerne odjeke lupanja. Osetio sam na ramenu neciju ruku.Trebao mi je samo trenutak da se vratim u sadasnjost i da shvatim da ispred mene stoji jedan moj stari poznanik iz osnovne skole. Nismo se bas nesto puno druzili,nase drugarstvo je bilo samo uzajamno pozdravljanje na hodniku kada se sretnemo. Nismo se bas nesto dobro podnosili ali sada mi je bilo drago da ga vidim. Bar jednu osobu poznajem. Bilo mi je malo lakse.
Obojica smo usli u ucionicu (pa broj odeljenja npr. prvog osam). Odmah sam zapazio grupicu slatkih i simpaticnih devojaka, ali nasuprot njima stajali su neki tipovi. Pomislio sam da necu moci da se sprijateljim sa njima,da me nece dobro primiti,da se mnogo razlikujemo ali sva ta pitanja i desavanja u glavi prekinuo je jedan od njih.Prisao mi je, pruzio ruku i jasno rekao svoje ime,zove se (e sad lupis neko ime od ortaka),stegao sam njegovu ruku. Secam se kroz maglu da sam rekao svoje ime...Ostala imena nisam uspeo da popamtim. Sve je bilo tako brzo.Suvise brzo za mene u tom trenutku.
Na prvom casu sam sedeo sa (ime nekog ortaka),ali sam ubrzo shvatio da imamo neke zajednicke teme naprimer kao sto su kola,devojke i formula 1. Neverovatno je kako iz cele price nista nije krenulo naopako, nisam imao probleme prvog dana ali ni kasnije. Kada bi mi neko sada rekao da ce sve ispasti dobro kao sto je i ispalo,samo bih se nasmejao i rekao nma sanse.Ali desilo se. Svoj prvi dan,svoj prvi kontakt sa postorijom punom novih,nepoznatih ljudi pamticu po osmehu koji sam imao kada sam se vracao kuci i kasnije kroz pricu o svom prvom danu u novoj skoli i novom drustvu.
I optimiste i pesimiste doprinose drustvu.                       
Optimiste su izmislile avion ,a pesimiste padobran. :)
Bistri ostvrt na politicku scenu Srbije *
Zanimljivosti iz zemlje i sveta

TanjicA

• be optimist
  • *
  • 2,968
  • +39/-2
    • Pogledaj profil
« Odgovor #107 poslato: Mart 26, 2011, 01:49:06 »
Lutam i sanjam

Preda mnom je velika bina... Na njoj postavljeni instrumenti za veliki simfonijski orkestar. Gase se svetla u publici i ostaje samo jedno... Ono koje osvetljava mesto na kom ću se ja za nekoliko trenutaka naći.
Čuje se aplauz. Članovi orkestra izlaze... Za njima i dirigent. I na kraju - ja. Dok hodam do mesta namenjenog solisti, publika ne štedi dlanove. Flauta i mojim rukama presijava se pod svetlošću jakog reflektora. Taj sjaj ostaje da lebdi tu, u velikoj Sali kolarčeve zadužbine... Ostaje i ostavlja me... Ostavlja me muzici, orkestru i publici. Poklanjam se i započinjem prve taktove mocartovog Koncerta za flautu, harfu i orkestar.
Muzika i ja polako postajemo jedno. Živimo zajedno taj trenutak koji deluje večno... Ostaje zapisan negde duboko u meni... Ali onda se dešava nešto neočekivano... Potpuno me obuzima ta čudesna melodija i ja više nisam ja. Više se ne osećam kao stvarno biće... Živim svoju bajku iz detinjstva... Drugi tza mene više ne postoje... Orkestar je sve tiši... Zvuci harfe blede... Ostajemo tu samo moja muzika i ja. Ona se razliva po celoj sali... Ali i po meni... Ništa me više ne zanima... Prepuštam joj se... Shvatam da ne vredi boriti se protiv nje. Plašim se da otvorim oči... Plašim se da ću je izgubiti, iako je jača od mene... Ne razmišljam ni o čemu... Ne mogu da sastavim misao u glavi... Ne mogu da se setim priče koju sam jednom ispričala dok sam baš ovu melodiju svirala. Nisam sigurna ni da li moji prsti rade pravu stvar. Sigurna sam samo da je ono što čujem lepše od svega što sam u životu slušala. I sigurna sam da to što se dešava ostaje urezano duboko u svakom deliću mene... Shvatam da radim nešto bitno, nešto što čini moju ličnost...
Dolazim do kraja kompozicije. Ne želim da završim, ali ipak to činim... Otvaram oči i............. Postajem svesna stvarnosti... Nalazim se u svečanoj Sali muzičke škole, iza mene se nalazi klavir, a ispred mene pedesetak ljudi koji su se tu slučajno zatekli... Jedino je i dalje tu onaj sjaj flaute koji lebdi okolo. Sanjala sam svoju veliku želju... Počela sam još pre izlaska na binu....
Poklanjam se, a aplauz te malobrojne publike nadjačava onaj iz mog sna... Nadjačava aplauz stotina ljudi. Pokušavam da odem, ali mi noge ne dozvoljavaju. Stojim i gledam ta ozarena lica ljudi koje sam uspela da oduševim svojom muzikom. Kroz misli mi prolaze note Mocartovog „Andantea“ koji sam upravo odsvirala. Shvatam da čak ni muzika nije bila onakva kakva je u stvarnosti...
Ipak na kraju odlazim... Ljudi mi čestitaju, ali me to uopšte ne dotiče... Oni ne znaju za sjaj... Sjaj koji je ostao u meni, zapisavši jednu veliku želju koja živi sada i živeće večno. Možda će se jednog dana zaista i ostvariti.

TanjicA

• be optimist
  • *
  • 2,968
  • +39/-2
    • Pogledaj profil
« Odgovor #108 poslato: Mart 26, 2011, 01:49:21 »
Naša mladost na ljubavnom ispitu

I meni se desilo. A sto puta sam rekla sebi da ja nisam takva, da za mene toga nema.
S jedne strane me je izjedalo to što sam izneverila sebe, donekle. A sa druge strane je bilo zadovoljstvo. Ma, nije to ni zadovoljstvo... Plašim se da izgovorim, ali možda i jeste... LJUBAV?

Prišao mi je na hodniku i podigao mi gumicu za kosu koju je predhodno sam skinuo odvezujući mi rep. Osetila sam kosu kako mi pada na ramena i toplinu iza leđa - okrenula se brzo, i BAM! Tople usne na mojim. Ne znam šta osećam. Jedva da ga znam... Oko mene uzdasi čuđenja. Isti uzdasi i u meni...

Tri meseca smo zajedno... A ja tek sada počinjem da uviđam da je ono što osećam toliko jako da me iznutra golica. A osećaj krivice je tu, svakako. On nije osoba za koju bi trebalo da se odlučim, ako se uopšte mogu i odlučiti. Ne snalazim se dobro u tom svetu, sve je za mene novo. Ali privikavam se, iako me nešto kopka. Kao da ne treba to da radim, a radim i ono što ne ne treba da radim i pored potrebe... Protivteža pozitivnim osećanjima je postala sve jača u sledćih mesec dana... Dok nije kulminirala prvim šamarom, raskrvavljenom usnom, suzama pod hladnim tušem... A ja i dalje ne znam kako da se odbranim... I od čega se tačno branim.
A on sedi tačno ispod mog prozora sa jednom, drugom, tećom. Muzika i dalje dole trešti... U istom zagušljivom klubu gde sam gledana sada kao glupa, prodana balavica. TO NIJE ISTINA!

Volim ga, ipak... I više nego što mi razum dozvoljava. Jesam li glupa? Jesam li stvarno glupa?
Ili sam ipak... Mlada? Ko zna zbog čega je sve ovo dobro... Možda čak sama počinjem da shvatam. A možda ću tek shvatiti... Ne znam...

TanjicA

• be optimist
  • *
  • 2,968
  • +39/-2
    • Pogledaj profil
« Odgovor #109 poslato: Mart 26, 2011, 01:50:00 »
" Razmisljam o buducnosti "

Buducnost...To je problem koji brine mnoge ljude.Kada bolje razmislim,to nije problem ,vec je to ono sto ceka svakog coveka.Po mojem misljenju.buducnost je subina,prema tome svako ce docekati buducnost,zato se o tome mora i razmisljati.Danas su teska vremena,puno je mrznje na ovom svetu,a ljubavi ima veoma malo.Razni problemi,pocevsi od ekonomskih pa sve do zdrastvenih.Zato,covek mora da sedne i ozbiljno razmisli o buducim vremenima koje dolaze i raznim izazovima koje nam zivot sprema.Moramo se suociti sa tim izazovima,i iz njih izvuci ono najbolje.Svako mora obezbediti svoj opstanak u ovom surovom zivotu,koji je cas los a cas dobar .Godine lete,vreme brzo prolazi,danas si dete, a vec sutra si odrastao covek,koji se bori za svoju porodicu.Ne vredi se osvrtati na proslosti jer,buducnost je bitna,od proslosti nema koristi.Vremena se menjaju.Sve se menja.

TanjicA

• be optimist
  • *
  • 2,968
  • +39/-2
    • Pogledaj profil
« Odgovor #110 poslato: Mart 26, 2011, 01:52:28 »
Moj unutrasnji svet.....

Moj unutrasnji svet.Hm!Po osecanjima je veci od cele galaksije,pun srece i ljubavi ko galaksija meteora,ponekad je pun tuznih secanja,depresije.....Zovem ga ,,Moj mali svet''.Cuvam ga samo za sebe i svoje najblize.Uvuce se i poneka devojka u njega .A kad se uvuce tesko iz njega izlazi,ostaje u secanju i tako krstari po njemu da mi nikad nije tesko da se setim nje....Najveci deo u njemu je ljubav prema jednom najdivnijem bicu na svetu a to eje moja sestra.Sve vise ga produbljuje i ta muzika koju slusam.Cini ga vecim i dubljim,osecanja iz pesama ga cine na neki nacin cvrscim.Tako moj svet ponosno stoji i niko ga ne moze srusiti.Svakim danom sam sve vise i vise zreliji,a moj svet sve veci i veci,U njegovom opstanku mi pomazu moji roditelji,izvode me na pravi put,kao da imam neki kurs po kom treba da idem.U u tom istom putu me niko ne sputava.Da svako ima svoj unutrasnji svet i da nije pun sumornih boja (a po meni boje cine osecanja),ne bi bilo depresivnih ljudi.I na samom kraju moram ptajnu osnivac i tvorac mog sveta nisam ja niti je muzika koja slusam njega je stvorila jedna devojka sasvim slucajno,ali vam necu otkriti ko je ta devojka pronacice se sama....Ipak ona krstari po mom svetu i nek nastavi da krstari i tu ostane....

Papec

• *
  • 2
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Seminarski radovi i Sastavi
« Odgovor #111 poslato: Maj 08, 2011, 22:29:54 »
Stvarnost je surova, iluzije slatke.Opredeljujem se za zivot

Zivot je za mene uvek predstavljao neobicnu, jezgrovitu i mnogoznacnu zagonetku. U njemu nije uvek crno i belo.Nekada su nasi putevi trnoviti, a nekada sa lakocom zanjemo uspehe. Za neke stvari jednostavno nemampo obrazlozenje a od starih sam cula da to nazivaju 'nafaka'. Ja to objasnjavam da je zivot zacinjen dobrom ili losom srecom...

Zapravo, smatram da od zivota treba uzeti maksimum. Trebamo iskoristiti svaki trenutak, svako sada! Naucimo da cenimo male stvari, da im se radujemo ali i uvek tezimo ka visem. Na neuspehe ne treba gledati kao na poraze, vec kao sansu da nesto naucimo, ispravimo, u buducnosti ne ponovimo! Greske se moraju desiti kad - tad i one se desavaju s' razlogom. Kada coveku lose ide, sklon je da idealizuje stvari, da masta i kreira sopstvene iluzije. To je kao odbrambeni mehanizam coveka, njegov beg od stvarnosti i od stvari koje ga cine nesrecnim i koje ruse njegovo samopouzdanje. Smatram to dobrom psiholoskom terapijom, jer pravi zivotni izazovi tek predstoje, Usponi i padovi u zivotu se smenjuju kao dan i noc, jer svaka strana ima svoju kontra - stranu.Najbolje  je kada zivotni balans dovedemo u ravnotezu.
Ljudi se trude da od zivota uzmu najbolje i u sto vecoj kolicini. Ponekad zaborave da je potrebno i sebe davati isto tako nesebicno kako se i nama sam zivot daruje. Za srecu i zadovoljstvo su potrebna odricanja i zrtve. Sto su zrtve vece, to su odluke teze, ali i uspesi sladji.
Zivot delim u 3 neraskidive celine... Proslost - koju treba ostaviti tamo gde je, nikako je ponovno ne prozivljavati, samo se ponekad setiti lepih momenata, osvrnuti na greske, ali ne da bi se kajali vec da bismo ucili... Sadasnjost za koju treba da zivimo, koristimo svaki njen tren, uzivamo jer vreme ne mozemo da vratimo. Od nje zavisi nasa buducnost...

Zivite zivot punim plucima! Posvetite se sebi, ali i drugima. Negujte hrabrost, plemenitost, iskrenost... Radujte se, ali i obradujte! Volite, ali i zasluzite da budete voljeni... Ostavite svoj trag, svoj pecat...jer to je zivot! Ja biram da zivim, a vi?!

to je to :D

Postovi spojeni: Maj 08, 2011, 22:36:22
cry3
Zanimljivo, super sastavi!!!

Postovi spojeni: Maj 08, 2011, 22:36:41
wink
Moj unutrasnji svet.....

Moj unutrasnji svet.Hm!Po osecanjima je veci od cele galaksije,pun srece i ljubavi ko galaksija meteora,ponekad je pun tuznih secanja,depresije.....Zovem ga ,,Moj mali svet''.Cuvam ga samo za sebe i svoje najblize.Uvuce se i poneka devojka u njega .A kad se uvuce tesko iz njega izlazi,ostaje u secanju i tako krstari po njemu da mi nikad nije tesko da se setim nje....Najveci deo u njemu je ljubav prema jednom najdivnijem bicu na svetu a to eje moja sestra.Sve vise ga produbljuje i ta muzika koju slusam.Cini ga vecim i dubljim,osecanja iz pesama ga cine na neki nacin cvrscim.Tako moj svet ponosno stoji i niko ga ne moze srusiti.Svakim danom sam sve vise i vise zreliji,a moj svet sve veci i veci,U njegovom opstanku mi pomazu moji roditelji,izvode me na pravi put,kao da imam neki kurs po kom treba da idem.U u tom istom putu me niko ne sputava.Da svako ima svoj unutrasnji svet i da nije pun sumornih boja (a po meni boje cine osecanja),ne bi bilo depresivnih ljudi.I na samom kraju moram ptajnu osnivac i tvorac mog sveta nisam ja niti je muzika koja slusam njega je stvorila jedna devojka sasvim slucajno,ali vam necu otkriti ko je ta devojka pronacice se sama....Ipak ona krstari po mom svetu i nek nastavi da krstari i tu ostane....

Postovi spojeni: Maj 08, 2011, 22:37:00
wub :ops
Naša mladost na ljubavnom ispitu

I meni se desilo. A sto puta sam rekla sebi da ja nisam takva, da za mene toga nema.
S jedne strane me je izjedalo to što sam izneverila sebe, donekle. A sa druge strane je bilo zadovoljstvo. Ma, nije to ni zadovoljstvo... Plašim se da izgovorim, ali možda i jeste... LJUBAV?

Prišao mi je na hodniku i podigao mi gumicu za kosu koju je predhodno sam skinuo odvezujući mi rep. Osetila sam kosu kako mi pada na ramena i toplinu iza leđa - okrenula se brzo, i BAM! Tople usne na mojim. Ne znam šta osećam. Jedva da ga znam... Oko mene uzdasi čuđenja. Isti uzdasi i u meni...

Tri meseca smo zajedno... A ja tek sada počinjem da uviđam da je ono što osećam toliko jako da me iznutra golica. A osećaj krivice je tu, svakako. On nije osoba za koju bi trebalo da se odlučim, ako se uopšte mogu i odlučiti. Ne snalazim se dobro u tom svetu, sve je za mene novo. Ali privikavam se, iako me nešto kopka. Kao da ne treba to da radim, a radim i ono što ne ne treba da radim i pored potrebe... Protivteža pozitivnim osećanjima je postala sve jača u sledćih mesec dana... Dok nije kulminirala prvim šamarom, raskrvavljenom usnom, suzama pod hladnim tušem... A ja i dalje ne znam kako da se odbranim... I od čega se tačno branim.
A on sedi tačno ispod mog prozora sa jednom, drugom, tećom. Muzika i dalje dole trešti... U istom zagušljivom klubu gde sam gledana sada kao glupa, prodana balavica. TO NIJE ISTINA!

Volim ga, ipak... I više nego što mi razum dozvoljava. Jesam li glupa? Jesam li stvarno glupa?
Ili sam ipak... Mlada? Ko zna zbog čega je sve ovo dobro... Možda čak sama počinjem da shvatam. A možda ću tek shvatiti... Ne znam...

Postovi spojeni: Maj 08, 2011, 22:39:33
wink
Sva moja ljubav pod ovim Suncem
Dok smo mladi, sanjamo o tome da volimo i budemo voljeni. Zelimo da ostvarimo sve zelje odmah, i ne pomisljajuci na odricanja i zrtve. U vecini slucajeva, nekim cudom, uspevamo u tome. Osecamo se kao da imamo krila, osecamo se uspesno, zadovoljno, ispunjeno.

U mladosti covek voli ludo, bezrezervno, celim svojim bicem u zelji da oseti i dozivi pravu ljubav. Cesto zbog te predanosti biva povredjen, i ne moze da se izbori s' tim u prvi mah. Ali posle svakog pada licnost postaje jaca, snaznija i spremna za nove polete. Ljubav je zaista sila koja pokrece svest! Ona se oseca svuda: kada pogledam zaljubljene ovih dana, na minus deset u setnji, dok posmatram baku kako simpaticno grdi deku u prodavnici, do onda kada gladna kao vuk dodjem kuci a mama me doceka sa osmehom i sto je vaznije toplom vecerom. Volim da osetim ljubav u svojoj blizini. Ona me ispunjava, ljude cinim srecnim cak i onda kada je povrsna, platonska. Postoje razlicite vrste ljubavi: prema otadzbini, prijateljima, roditeljima, simpatije prema nekom decku/devojci...Sve su razlicite,a tako iste. Bude u nama uvek pozitivna osecanja, cine nas srecnim i ispunjenim. Najbolja stvar kod ljubavi je to sto mogu da volim sve te ljude od jednom, u meni ima dovoljno ljubavi za sve, ne moram da biram. To osecanje ne opterecuje vec u nama radja polet, daje nam moc da prastamo. Kada volimo, nebo je plavlje, Sunce lepse sija...cula su nam izostrenija svaki miris osecamo jace, dodir dublje. Pronalazimo inspiraciju za nove pohode, vise cenimo sebe, imamo vere, nadamo se. Lice nam krasi biser ljudske duse  - osmeh, kada covek voli na njemu se to vidi. Pa cak i tako-zvani ljubavni jadi su slatki, izmame osmehe razumevanja, a kod starijih uzdah prisecanja na dane prvih ljubavi. Ljubav izgradjuje coveka, radja ili gusi u njemu ambiciju, stvara impresiju o zivotu.

Ljubav je Bogom dana. Volite jako, duboko, iskreno i bez predrasuda! Samo tako cete osetiti potpunu car ljubavi!
« Poslednja izmena: Maj 08, 2011, 22:39:33 od strane Papec »

alexa97

• *
  • 2
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #112 poslato: Maj 11, 2011, 17:41:22 »
Moja rec je slobodna
Moja rec je slobodna da se cuje, pamti, leti i oseti. Bila velika ili mala moze biti znacajna. Sloboda reci je moc coveka da ga cuju da se dive njegovoj reci koja je bila jednostavna. Jasna rec koja je poslala neku poruku cije je znacenje tesko, a hrabro. Takve reci pruzaju  hrabrost drugima. Reci su dela ili igra slova. Volim da izgovaram reci i da im se divim, da kroz njih osetim se hrabrim. Volim da se bavim umetnocu govara, da govorim sve sto mislim. Koliko u toku jednog dana izgovorim reci? Reci duge, kratke, jednostavne, komplikovane,  nezne, grube i one koje ni sam ne znam kakve su, a sve su slobodne.

Postovi spojeni: Maj 12, 2011, 17:12:00
Samo srcem dobro vidimo
Srce je simbol ljubavi. Crta se u dva poteza. Nacrtano srce moze biti junacko, hrabro, plemenito, kameno i slomljeno. Slomljeno srce ne vidi nista, samo tamu...
Kad nekog volis, darujes mu srce. To srce vise nikad ne mozes dobiti nazad. Taj neko ti moze ispuniti srce neslucenom radoscu, a nekad ti je srce zaboravljeno na prasnjavoj polici, a nekad ga jednostavno slome. Onda, ponovo ucis da vidis srcem. Nove ljude vidis na novi nacin. Prepustis se stihiji zivota, a vreme pokaze koliko su nam odluke bile dobre.
Gledati srcem je teska karta u igri zivota. Srce nas vodi i bira nam put. Cudno je to srce. Nekad vidi sve, nekad je slepo, lako se lomi, sporo raste, ali onaj ko ga dobije moze biti srecan. U svakom srcu postoji nesto sto nas drzi uspravnim, sto nam daje snagu da nastavimo dalje kada nam lose krene. I kada u svakoj bolnoj reci osetimo potrebu za jednim trenutkom ciste radosti i kada se ne snadjemo u sarenilu misli i osecanja, ostaje nam samo nada. Ona daje krila mom srcu koje u sebi nosi onu istinsku veru u ljude.
Uvek cu gledati srcem, volecu i sa radoscu cu cuvati dragocene trenutke da se ne izgube u prolaznosti zivota.

Inspiraciju za ovaj drugi sastav sam pronasao na ovom forumu. Ne zamerite ako se pronadjete u nekim recenicama i pozelite mi srecu sutra na pismenom.
« Poslednja izmena: Maj 12, 2011, 17:17:23 od strane alexa97 »

miki2000

• *
  • 9
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #113 poslato: Maj 16, 2011, 18:21:55 »
svi sastavi su odlicni

jokicatea

• *
  • 5
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #114 poslato: Maj 18, 2011, 18:13:35 »
Filozofski pristup Ani Karenjinii?  hammer

Postovi spojeni: Maj 18, 2011, 18:14:18
Unapred hvaaalaa :D
« Poslednja izmena: Maj 18, 2011, 18:14:18 od strane jokicatea »

Marko 98

• *
  • 1
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #115 poslato: Maj 23, 2011, 13:18:11 »
Treba mi sastav na temu zivot najlepse zubori u maju.To mi treba za sutra hvala unapred :rolle

pedjakg

• *
  • 2
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #116 poslato: Jun 06, 2011, 15:47:47 »
Pozdrav,nov sam na forumu. Slucajno sam naleteo na forum i mogu da kazem da mi se svidja zbog toga sto je veoma raznovrstan, sve i svasta moze se nadje na njemu. Sto korisno,sto zanimljivo.

Hteo sam da vas pitam za uslugu, posto vidim da ovde ima dosta sastava,dosta ljudi je napisalo sastave.
Za sutra ujutru mi treba jedan sastav za maturski rad iz srpskog, izvinite sto nisam pre pitao,ali tek sam sad nasao forum.
Imam pet tema,tri su iz gradiva,a dve su slobodne. Pa ko je u stanju da mi danas napise neku bilo bi odlicno, ne jurim neki savrsen sastav,nemam neke bolesne ambicije da dobijem 5 na maturskom, samo mi je vazno da ne dobijem 1, vrv neki od vas misle da sam kreten da ako ne mogu nista da napisem sam barem za 2,ali ne smem da rizikujem, profesorka je izuzetno teska u ocenjivanju.
ovo su teme:
Patnja i nemiri cosicevih junaka u korenima

tragicni likovi andriceve proze u (put al. djerdjeleza, most na zepi, na drini cuprija, prokleta avlija...(nisam siguran jel treba da se osvrnem na likove iz jedne knjige ili vise,vrv je bolje vise)

Srednjevekovna knjizevnost sa posebnim osvrtom na miroslavljevo jevandjelje u prozi 19v

ljubav je ono mocno i vecno u nama sto smisao zivota daje

samo plemeniti ljudi mogu se naci
u takvoj zabuni i tako blizu ocajanja.

andjelija97

• *
  • 1
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #117 poslato: Septembar 10, 2011, 07:58:54 »
treba mi analiza pesme boj na misaru jer moze neko da mi posalje hvala u napred...

jelena isailovic

• *
  • 1
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
Treba mi sastav na temu : Zrno peska u pustinji ILI Kap vode u okeanu,hitno je.
« Odgovor #118 poslato: Oktobar 08, 2011, 20:44:51 »
Treba mi sastav na temu : Zrno peska u pustinji  ILI Kap vode u okeanu,hitno je.Molim vas ...

Kacca36

• *
  • 5
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #119 poslato: Oktobar 10, 2011, 13:21:16 »
Odlicni tekstovi svaka cast.  :ok