Naučnici će zaustaviti starost u 50. godini

• 9 Odgovora
  • 6989 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

MarkoKg

• *
  • 5,240
  • +48/-3
  • Pol: Muškarac
  • Music is my aeroplane...
    • samoopustenoinfo
    • Pogledaj profil
    • samo-opusteno
« poslato: Oktobar 20, 2009, 23:50:53 »
Autor: Blic online | Foto:AFP | 20.10.2009. - 23:24

Stogodišnjaci sa telima 50-godišnjaka jednog dana postaće naša realnost, kažu naučnici, prenosi BBC.

Polovina beba koje su se sada rodile u Velikoj Britaniji dosegnuće starost od 100 godina, zahvaljujući većem životnom standardu, ali se naša tela svejedno troše istom brzinom.
Stručnjaci Univerziteta Lids dobili su 50 miliona funti da u roku od pet godina otkriju kako proživeti 50 aktivnih godina, nakon pedesete.
Oni planiraju da penzionere opskrbe sopstvenim uzgojenim tkivom i trajnim implantima. Novi kukovi, kolena i srčani zalisci biće obezbeđeni za početak, a za kasnije su u planu većina delova tela.
Institut za medicinu i biološki inženjering pri Univerzitetu već je obavio transplantaciju kuka koji bi trebalo da traje tokom čitavog životnog veka, umesto trenutnih veštačkih kukova koji traju najduže 20 godina.
U međuvremenu, profesorka Ejlin Ingam i njen tim razvili su jedinstven način koji omogućava telu da ojača. Ideja je da se naprave tkiva za transplantovanje, a kasnije i organi, kako bi telo moglo da napravi svoje, što bi uklonilo problem odbacivanja tkiva ili organa.
Do sada je korišćenjem ove tehnike uspešno napravljen srčani zalistak koji funkcioniše u potpunosti. Ovaj proces uključuje donatora zaliska (čovek ili odgovarajuća životinja, na primer svinja), čije se ćelije nežno sastružu korišćenjem "koktela" enzima i dezinfikcionih sredstava.
Neaktivna platforma koja ostane transplantuje se u pacijenta bez straha da će je njegov organizam odbaciti. Telo pacijenta dalje preuzima proces i "naseljava" platformu ćelijama.
"Rezultati eksperimenata izvršenim nad životinjama i 40 pacijenata u Brazilu su obećavajući", ističe Ingam.
Nacionalna zdravstvena služba Velike Britanije već razmatra primenu ove metode na donatora kože za lečenje pacijenata sa opekotinama.
"Za zamenu čitavog tkiva donatora korišćenjem ove tehnologije biće potrebno oko 30 do 50 godina", ukazala je profesorka Kristina Dojl.
Ona je dodala da drugi stručnjaci takođe rade na sličnim regenerativnim terapijama, ali je to tkivo uzgojeno u potpunosti van tela pacijenta.

[Reklama]

Apokalipsa84

• *
  • 5
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
Re: Naučnici će zaustaviti starost u 50. godini
« Odgovor #1 poslato: April 10, 2010, 17:02:45 »
Sto ja kazem sve sto se mora je umreti,a sobzirom kako medicina napreduje ni to nece morati dok dodje vreme za to :-D

DaRkOoO

• *
  • 2,705
  • +22/-2
  • Pol: Muškarac
  • :D
    • Pogledaj profil
Re: Naučnici će zaustaviti starost u 50. godini
« Odgovor #2 poslato: April 11, 2010, 21:56:12 »
Pitanje je da li je ovo dobro.Ako ljudi budu ziveli vecno, plus radjaju se nova deca..Bice nas previse.
...so close, no matter how far..

civaa

• *
  • 6
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Naučnici će zaustaviti starost u 50. godini
« Odgovor #3 poslato: April 29, 2010, 15:27:41 »
citao sam o tome i mislim da su upravu jer sad je zivot u mnogo cemu zdraviji i napredniji samo treba paziti da te nepokupi kamion inace nista od medicine

Dzejn

• *
  • 2,928
  • +18/-3
  • Pol: Žena
  • promenicu svet do kraja pesme !
    • Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: April 30, 2010, 09:22:33 »
Pitanje je da li je ovo dobro.Ako ljudi budu ziveli vecno, plus radjaju se nova deca..Bice nas previse.

mozhda bismo tada mogli da postanemo kanibali, i kanibalizam bi bio potpuno normalan i prihvacen ? hahaha
O_o xD
*I kao da je bilo nekad...I kao da je bilo tu...Pod velikim svetlim suncem, pod velikim svetlim svodom...Ruchali smo meso, glodali smo kosti dobrih zhivotinja, mi imamo snage, mi imamo snage za josh dan ! Mi menjamo dan za notj, mi menjamo notj za dan...Prolaze brodovi, trube u chast, zvone na uzbunu...Deca uche da plachu, deca uche da poznaju svoj glas...*

!mila!

• *
  • 3,378
  • +13/-1
  • Pol: Žena
  • love you all....<3
    • mila opacic
    • Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: Jul 23, 2011, 13:46:52 »

da ali verujem da cemo do tada naseliti jos koju planetu...xex
This cat
is cat
a cat
good cat
way cat
to cat
keep cat
an cat
idiot cat
for cat
20 cat
seconds cat.

sad procitaj sve bez ,,cat,,.....:P

pepy

• *
  • 5
  • +0/-0
  • Opustite se i uzivajte!
    • Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: Januar 03, 2012, 19:34:30 »
Dobro je. Imaju jos vremena  cheesy

liliom

• *
  • 2
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: Novembar 10, 2012, 22:38:22 »
Nije losa zamisao. kad vec produze zivotni vek, ne bi bilo lose da to bude i kvalitetnije. a necemo ziveti vecno i nazalost sve manje dece se radja, barem u razvijenim zemljama, samo ovo me podseca na  film ~besmrtna~ cooool

igorce

• *
  • 5
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: Septembar 16, 2014, 10:38:59 »
Bolje bi bilo da poprave kvalitet život. Čemu starost kad je neko siromah?

samo-onako

• *
  • 5
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: Septembar 23, 2014, 11:02:58 »
Postoji bezbroj nacina da se provede vrijeme ali nijedan da se zaustavi .  :ok