Misli o zivotinjama

• 12 Odgovora
  • 10101 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,405
  • +149/-13
  • Pol: Muškarac
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
Misli o zivotinjama
« poslato: Februar 24, 2009, 17:16:24 »

Ono smo što jedemo.

Sokrat

Sva antička filozofija bila je usmjerena na simplicitet života i naučavala je život bez zahtjeva. U tom smislu više su za čovječanstvo učinili vegetarijanci po filozofskom uvjerenju nego svi novi filozofi zajedno, i sve dok ne smognu hrabrosti da potpuno izmjene svoj način života i to pokažu svojim primjerom, ništa od njih.

Fridrih Niče

Svirepost prema životinjama ne može opisati niti kraj pravog obrazovanja niti kraj erudicije. Ona je jedna od naznakovitijih poroka nižeg i prostog naroda.

Aleksandar fon Humbolt

Čovjek je zaista kralj životinja, jer njegova svirepost nadmašuje njihovu. Mi živimo od smrti drugih. Mi smo hodajuće grobnice!

Leonardo da Vinči

Onaj ko ne cijeni život, nije ga ni zaslužio.

Leonardo da Vinči

Prijatelj prirodi je onaj, koji je sa svim što živi u prirodi, vezan iznutra, onaj koji sudjeluje u sudbini stvorenja, koliko može, pomaže iz jada i krize, i po mogućnosti izbjegava povrijediti život ili ga uništiti.

Albert Švajcer

Nikada nisam mogao ugasiti neko životno svjetlo, jer mi nedostaje moć da ga ponovno upalim.

Sven Hedin

Upravo ste objedovali, i koliko god da je brižljivo i u taktičnoj udaljenosti od klaonica, vi ste sukrivac.

Ralf Valdo Emerson

Kada čovjek slobodno i pošteno traži moralni put, prvo od čega se mora okrenuti je meso…Vegetarijanstvo je kriterij po kojem možemo prepoznati da li je čovjekovo stremljenje prema moralnoj savršenosti iskreno i ozbiljno.
Zastrašujuća je ne patnja i smrt životinja, već to što čovjek u sebi potiskuje najviše duhovne osjećaje samilosti i sažaljenja prema sebi sličnim živim bićima te gazeći vlastite osjećaje postaje okrutan.

Tolstoj

Doživjeti istinsku radost života znači pridonijeti onom cilju koji i sami smatramo veličanstvenim, biti snaga prirode umjesto grozničave, sebične, sitne duše.

Džordž Bernard Šo

Mislim da duhovni napredak na jednoj određenoj točki od nas zahtijeva da prestanemo ubijati živa subića za zadovoljenje tjelesnih zahtjeva. Veličina i moralni napredak naroda moći će se mjeriti po tome kako postupaju sa životinjama… Jedini način da živiš je da pustiš i druge živjeti.

Mahatma Gandi

Bilo je nužno civilizovati čovjekov odnos prema čovjeku. Sada je nužno civilizovati čovjekov odnos prema prirodi i životinjama.

Viktor Igo

Istinski moralni ispit čovječanstva, ispit koji je temelj svega ostaloga, očituje se u odnosu prema onima koji u potpunosti ovise o našoj milosti, a to su životinje. Na tom je polju čovječanstvo pretrpjelo potpuni poraz, poraz koji je toliko potpun da svi ostali porazi proizlaze iz njega.

Milan Kundera

Nikada nemojte sumnjati u činjenicu da mala skupina promišljenih i zabrinutih građana može promijeniti svijet. Uistinu, dosad su ga jedino oni i mijenjali.

Margaret Mid

Postala sam vegetarijanka zbog patnji životinja, ali su se pojavile i neke druge dobrobiti. Počela sam se osjećati zdravije - postala sam puno pokretljivija, što je jako važno za sportistu. Osim toga, bilo mi je potrebno puno manje sna, a budila sam se svježija i odmornija. Moja koža je postala kvalitetnija i sada imam više energije. Obožavam biti vegetarijanka.

Martina Navratilova

Što više znamo o mesnoj industriji, više možemo učiniti da ih zaustavimo. Zaista, znanje je moć!
Dejmon Albern

Činjenica je da najbolji radnici, koje sam ikada vidio, čileanski rudari, žive samo od biljne hrane, tj. samo od mahunarki (grah, grašak, soja…)

Čarls Darvin

Tjelesno i psihičko zdravlje može se postići samo tamo gdje postoji humanost i etika.

Džek Lukaš

Da klaonice imaju staklene zidove, svi bi ljudi bili vegetarijanci.

Linda Mekarti

Ko je okrutan prema životinjama, ne može biti dobar čovjek.

Artur Šopenhauer
::Za webmastere :: Pravilnik foruma ::Baneri :: Magija
samo-opusteno userbar5
>> Registrujte se kako bi videli sadrzaj celog foruma! Neki delovi foruma nisu vidljivi za goste!<<
[Kako da vidim linkove na forumu??]
VAratonac :: ITcyberCOP

[Reklama]

boki.bole

• *
  • 6
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
Re: Misli o zivotinjama
« Odgovor #1 poslato: Novembar 10, 2009, 15:29:08 »
Jako fine misli. S obzirom da sam vegan duze godina, to mi se poprilicno svidjelo..  cooool

Konjicgrbonjic

• *
  • 19
  • +1/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Decembar 17, 2009, 12:25:58 »
Zivotinjma je mesto u sumi  i na farmi samo idioti drze zivotinje u urbanoj sredini,zgadim se kad vidim coveka koji seta psa ili kad neko drzi macke po stanu...odvratno,divljaci...opravdavam jedino upotrebu zivotinja kao ispomoc priradu,za vucu tereta recimo i zivotinjskog mesa u ishrani...zivotinje za to i sluze sve durugo je neprirodno...

DaRkOoO

• *
  • 2,705
  • +22/-2
  • :D
    • Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Decembar 17, 2009, 13:16:14 »
Ti si bre lud.
Životinje su živa bića, baš kao i ljudi.
...so close, no matter how far..

Srlenzio

• **
  • 326
  • +2/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Decembar 17, 2009, 21:39:24 »
Zivotinjma je mesto u sumi  i na farmi samo idioti drze zivotinje u urbanoj sredini,zgadim se kad vidim coveka koji seta psa ili kad neko drzi macke po stanu...odvratno,divljaci...opravdavam jedino upotrebu zivotinja kao ispomoc priradu,za vucu tereta recimo i zivotinjskog mesa u ishrani...zivotinje za to i sluze sve durugo je neprirodno...
Pa gde su tebe gajili ? U talibanskom internatu ???
Don't take life too seriously ,you'll never get away alive
http://www.erepublik.com/en/referrer/Srdjan+Damjanovic

Konjicgrbonjic

• *
  • 19
  • +1/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: Decembar 18, 2009, 01:27:01 »
Bog da je hteo zivotinja da zivi u kuci da bi joj mozak da je napravi...Zivotinjama je mucenje kad ih drze u zatvorenom...drugo je naravno sa zivotinjama za klanje,to je namenski.

MarkoKg

• *
  • 5,240
  • +48/-3
  • Music is my aeroplane...
    • samoopustenoinfo
    • Pogledaj profil
    • samo-opusteno
« Odgovor #6 poslato: Decembar 18, 2009, 09:00:14 »
:/
Ostadoh bez teksta.

Konjicgrbonjic

• *
  • 19
  • +1/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: Decembar 18, 2009, 09:41:29 »
ne razumem zbog cega?razmisli tako je...kako bi tebi bilo neko da te drzi u stanu pre neki dan lik mi prica kastrirao macku posto mnogo kuka po stanu...i ja ga pitam pa sto je ne pusti u poark jebiga..kaze pa volim ga...jebem li ti oca bezobraznog..odeko macku  muda jer ga voli

Dzejn

• *
  • 2,928
  • +18/-3
  • Pol: Žena
  • promenicu svet do kraja pesme !
    • Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: Decembar 18, 2009, 09:44:35 »
Pa gde su tebe gajili ? U talibanskom internatu ???

AHAHAHAHAHAH !
pa stvarno, i ja sam ostavljena bez texta O_O
al dobro, otkad se pojavio uvidjeh da ovome nije sve chisto ^___^
*I kao da je bilo nekad...I kao da je bilo tu...Pod velikim svetlim suncem, pod velikim svetlim svodom...Ruchali smo meso, glodali smo kosti dobrih zhivotinja, mi imamo snage, mi imamo snage za josh dan ! Mi menjamo dan za notj, mi menjamo notj za dan...Prolaze brodovi, trube u chast, zvone na uzbunu...Deca uche da plachu, deca uche da poznaju svoj glas...*

Srlenzio

• **
  • 326
  • +2/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: Decembar 18, 2009, 12:08:41 »
Ja imam i macku i psa , i ranije sam imao mnoge zivuljkice , tako da mi zivotinje predstavljaju zadovoljstvo u zivotu
Don't take life too seriously ,you'll never get away alive
http://www.erepublik.com/en/referrer/Srdjan+Damjanovic

NenadLAC

• *
  • 41
  • +1/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Misli o zivotinjama
« Odgovor #10 poslato: Maj 13, 2010, 20:13:23 »
zivotinje su odraz cistote i  ljubavi sto ljudi to isto ne poseduju,jer zamislite ko je izmislio sva ogorcenja i sva zla i losa dela,covek ili zivotinja?,pa covek..,jer njemu uvek sve pripada i on mora biti zadovoljan bar nakratko...,a npr. ptica ili pas,on je zadovoljan samo ljubavlju i neznoscu i jedino mu je do toga stalo da bude bezbrizan i srecan,jer ako ga njegov posednik odbaci,on ga nikada nece zamrznuti,jer zapamtite pas ne ume da mrzi svog gazdu,on ce trenutno biti ljut li se sklonity ali kao covek ne ume i ne zna mrzeti,zato i jeste pas covekov najverniji prijatelj,i on ako ga njegov gazda se odrekne i povredi njegova osecanja on ga nece mrzeti vec ce moji prijatelji i svom srcu vecno secati tog istog coveka kada se sa njim igrao,voleo ga,hranio,trcao i dodirnuo nebo ljubavi i secace se njegove promene prema njemu i vecno plakati,jer ako covek ima suzu,ima i svaka zivotinja u prirodi i mrav ali se golm okom ne vidi,zato n kraju dodao da je pas,ptica...najvrednije sto imamo oko nas,jer kada nemamo nekada jedni druge mi sami i imamo njih,jer zaista ih imamo...

luci

• *
  • 3
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #11 poslato: Jun 05, 2010, 18:36:44 »
najbolji prijatelji definitivno.

Postovi spojeni: Jun 05, 2010, 18:36:52
hahah

Postovi spojeni: Jun 05, 2010, 18:36:58
ma stvarno

Postovi spojeni: Jun 05, 2010, 18:37:03
nije u redu

Zbunjena

• *
  • 30
  • +0/-0
  • Opustite se i uzivajte!
    • Pogledaj profil
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 25, 2015, 16:33:51 »
 Nazalost...Nekada su zivotinje bolje i humanije od nekih... Zivotinje retko ili nikad ne ubijaju radi zadovoljstva i razonode nego iskljucivo da bi prezivele.
 Ne znam da li je zivotinjama mesto u stanovima i kucama i koliko se mogu prilagoditi na takve uslove zivota (to zavisi i od starosti zivotinje kao i od vlasnika i njegovog strpljenja) ali nemam nista protiv ako neko drzi psa ili macku unutra. Ja imam macku koja je nekad unutra ali spava napolju nije stalno unutra... Mislim da zivotinje vole da borave napolju posebno macke...