Дрога или част?

• 27 Odgovora
  • 11923 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

DaNiLo

• 2,849
  • +8/-7
  • Pol: Muškarac
  • Koljem po kucama
    • Pogledaj profil
Re: Дрога или част?
« Odgovor #15 poslato: Maj 23, 2008, 23:26:00 »
E па онда сепарација.

[Reklama]

zarkodr

• *
  • 5
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #16 poslato: Decembar 12, 2009, 20:41:49 »
droga je stetna po zdravlje

velja27

• *
  • 7
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #17 poslato: Januar 24, 2010, 22:29:25 »
Pre jedno 3 godine ja sam bio kao skoro svi vi ovde. Mrzio sam drogu,pricao kako to sranje ne treba pipati i mislio kako svi ti ljudi sto koriste treba da prestanu,da idu na lecenje. Mislio da droga treba da bude zabranjena a ljudi obrazovani o njihovim opasnostima itd. Naravno kao i svi drugi ovakvo misljenje i sliku dobio sam iz drustva,medija i "obrazovanja" u skoli. A onda sam probao marihuanu jer me zanimalo kako je to kad se napusis,i prvih nekolko puta nista ali drugar mi je pricao da je potrebno nekoliko puta da pusis kako bi te uvatilo. Jer marihuana je psihoaktivna droga i promena psihe nije nesto standardno. Da skratim pricu,vec godinu dana koristim marihuanu sada,zelim da se legalizuje ne samo zbog mog uzitka vec i zbog drugih ekonomskih upotreba(vlakna,semena,drvo,bioplastika itd.). I sad me uzasno nervira kad neko kaze droge to je kao da kazes hrana,ima je mnogo a neka moze i da te ubije. Mogu slobodno da kazem da mi je marihuana otvorila mozak u vise pravca i obavezala me da ne uzimam sve zdravo za gotovo. Droga ima raznih a mnoge mogu da ti pomognu sa odgovornim koriscenjem. Danasnji zakoni o svemu i svacemu su takvi da donose korist na veoma mali broj ljudi. Alkohol i cigare su jedne od najgorih droga ali na njima moze da se zaradi i zato su legalne dok npr marihuanu svako moze da zasadi u saksiji,dvoristu i da koristi. Isuvise gluposti je nabacano na droge i samu rec droga da bi to sad moglo odjednom da se opere,proci ce mnogo godina dok se to popravi.

A sto se tice tvog posta Danilo,i taj rasizam sto ispoljava je sranje,cisto govno(i zadrzi ga tamo gde ga i prave). Od kad sam poceo da pusim marihuanu pa do sad postao sam mnogo vise opusten,ne zelim da povredim drugu osobu toliko da on ne moze da nastavi svoj normalni zivot. Shvatio sam da coveka ne mozes da ocenjujes po izgledu i da smo svi mi isti a nasa tela su nista vise nego odela(masine,prevozno sredstvo) koja nismo birali. Zelim da prestanemo da unistavamo prirodu,nego da postanemo deo nje i da radimo i zivimo zajedno sa njom. U svakom slucaju marihuana postice razmisljanje skroz drugacije od onoga sto rasizam zahteva i podstice,a to je istina za skoro sve ostale droge. Zajednice ne zele da imaju ono sto moze da ih unisti,droge mogu da uniste danasnji sistem jer izazivaju drugaciji pristup stvarima a i za one koji ne znaju ovaj sistem je corsokak. Pogledajte film Collapse i znacete o cemu pricam.
« Poslednja izmena: Januar 24, 2010, 22:51:44 od strane velja27 »

DaRkOoO

• *
  • 2,705
  • +22/-2
  • :D
    • Pogledaj profil
« Odgovor #18 poslato: Januar 25, 2010, 13:36:32 »
ou maj gad.
A šta bi bilo kad bi ti uskrtaili to ''zadovoljstvo'' ? Da li bi se onda normalno ponašao ? Kako možeš da pričaš da droga nije štetna kad utiče na mozak ?
A plus, koliko para bacaš na to? Šta je tu dobro kad se naduvaš i ne znaš gde se nalaziš ? To je bežanje od realnosti.
...so close, no matter how far..

Srlenzio

• **
  • 326
  • +2/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #19 poslato: Januar 25, 2010, 14:47:30 »
Ja ne bih probao , al Velja27 je iskren!!!
Koliko bi vas priznalo da koristi marihuanu ???????
Don't take life too seriously ,you'll never get away alive
http://www.erepublik.com/en/referrer/Srdjan+Damjanovic

Oasis

• *
  • 1,774
  • +11/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #20 poslato: Januar 25, 2010, 17:49:12 »
Lol, kao da je teško priznati na netu...
Ja sam probao, i tu se završava priča...
Nisam poludeo, isprao mozak, ili se navukao... cooool

Inače jače droge ne bi probao...

velja27

• *
  • 7
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #21 poslato: Januar 26, 2010, 09:37:41 »
Kad se napusim znam gde se nalazim,stvarnosti prilazim iz drugog ugla i drugacije pristupam problemima i lakse ih razumem i resavam,ako ih i ima.
I uzivam u trenutku ma koji on bio. DaRkOoO sigurno si se nekad napio i neko ti je pricao kako ne treba da pites jer steti(a mozda i nije jer boze alkohol droga koja laz) a onda ti sledeci put si prvi koji uzima casu,flasu i pije ali zasto? Zato sto ti se svidja? Jer po meni alkohol je vece bezanje od stvarnosti nego marihuana. A sta bi bilo kad bi nekom
uskratili alkohol a naviko je da pije,ja znam da mogu da "prestanem" kad ocu jer neki put cele nedelje pusim a neki put prodje i po dve nedelje i ne pipnem.
A ako ili kad probas,sto je veoma mala sansa,znaces o cemu pricam mada za svakog je to drugacije jer kao sto rekoh marihuana je psihoaktivna supstanca i na svakog ima spektar drugacijih uticaja. A da steti mozgu jer utice na njega,hehe sta sve utice na mozak a ima i gore efekte a nije zabranjeno. Da li znas ako pijes mnogo vodu da mozes da se predoziras? Pa tako i sa svim ostalim stvarima,ali svim. E sad zavisi od supstance kolko koju cesto mozes da uzimas bez posledica.
Sigurno znas da postoje ljudi koji su zavisnici o kompjuter,televizor,sport i druge aktivnosti. Pa sta mislis da li oni beze od stvarnosti tako sto idu u svet u kojem
se postuju druga pravila,nisu ono sto stvarno jesu ili prosto i ne moraju da razmisljaju o sebi?
(Propaganda da se narod stiti tako sto su mu neke stvari zabranjene je laz i obmana zarad koristi drugih.)
« Poslednja izmena: Januar 26, 2010, 09:41:10 od strane velja27 »

DaRkOoO

• *
  • 2,705
  • +22/-2
  • :D
    • Pogledaj profil
« Odgovor #22 poslato: Januar 26, 2010, 13:51:04 »
Hm.
Meni ne treba nikakva supstanca da bi se suočio sa realnošću, i planiram da tako i ostane.
...so close, no matter how far..

Srlenzio

• **
  • 326
  • +2/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #23 poslato: Januar 26, 2010, 15:39:54 »
Ne znam da li je Velja27 bio "napusen" il ne , al vidim da je pametniji od mnogo drugih koji nista ne koriste
I ti ne mozes znati da ti to smeta ako ga ne probas
Don't take life too seriously ,you'll never get away alive
http://www.erepublik.com/en/referrer/Srdjan+Damjanovic

Angelic_Disgrace

• 1,025
  • +8/-1
  • Pol: Žena
  • Iako nisam u eliti,fenseri nisu bitni...;P
    • Pogledaj profil
« Odgovor #24 poslato: Januar 26, 2010, 20:42:49 »
ja sam probala 2-3 puta,i skroz sam bila u fazonu da sve volim,i tako to... zivot mi se nije promenio,ostao je isti... imala sam zelju da vidim kako je,i na tome se zavrshilo,dobila sam odgovor... bitno je da li je neko karakter,jer mnogi kontaju da jesu,a kad dodje vreme da to pokazu oni pokazuju slabost... to je problem ;)

Alle

• 2,250
  • +17/-3
  • Every little thing is gonna be alright.. :)
    • Pogledaj profil
Odg: Дрога или част?
« Odgovor #25 poslato: Jul 31, 2010, 21:59:44 »
Pa..moje misljenje .. ne znam kolike veze tu sad ima "Cast" sa "Drogom"..ali mislim da nema bas neke.. glupo je porediti te dve stvari..Mislim da je Droga ipak povezana sa necijim "JA" nego sa Cascu..kako bilo..vise sam za to da..ako neko ima svoje cvrsto ja i izricito je protiv Droge,onda treba i ostati pri svome..a tu se moze napomenuti jos jedna stvar..Ako covek ima svoje cvrsto JA,a ipak ga vuce da proba,moze da "SAMO" proba,a ne da se navuce ko kreten..toliko od mene.. ^^
Kosmos nije mozda uvek fer, ali bar ima sjajan smisao za humor!
Carrie Bradshaw

vukimama

• *
  • 5
  • +0/-0
  • Opustite se i uzivajte!
    • Pogledaj profil
« Odgovor #26 poslato: Mart 18, 2012, 11:36:19 »
Ajmo redom filosofi... Sta je cast?

VenerinSan

• **
  • 142
  • +3/-2
    • forumvenerinsan
    • Pogledaj profil
    • Venerin san-forum
« Odgovor #27 poslato: Maj 27, 2012, 13:01:47 »
Ukratko: ne pušim, ne pijem alkohol, ne drogiram se. Nisam sklona bolestima zavisnosti, hvala Bogu. Probala sam duvan, ne dopada mi se, probala alkohol, ne dopada mi se. Drogu neću probati.

Naglasila bih da postoje osobe sklone bolestima zavisnosti i one koje nisu. Oni koji nisu skloni bolestima zavisnosti mogu da probaju drogu, ali oni koi imaju genetske predispozicije ka sklonosti opijatima, ne bi smeli ni da probaju.

Poštujem svačije mišljenje i potrebe, ali samo nek mene zaobiđe sve to. "Svako je kovač svoje sreće", ali ne treba da zaboravi odgovornost prema porodici jer problem je što bolesti zavisnosti podjednako uništavaju porodicu kao i zavisnika, počev od "pasivnih pušača"-njihove rođene dece koja imaju često problema sa plućima i astmom ako je majka bila pušač, da ne govorim o alkoholizmu i opijatima koji su mnogo opasniji i po konzumenta i po porodicu.

NIko se od bilo čega od toga nije usrećio, možda malo zalagao i pobegao od stvarnosti, osetio lepo na kratko, ali sreća je u zdravom telu i zdravom duhu, a ne u bežanju od problema.

Ovo je moj stav i moj odnos prema životu, nek mi niko ne zameri i nek svi izvole raditi i dalje po svom.  :8
« Poslednja izmena: Maj 27, 2012, 13:18:07 od strane VenerinSan »