Brotherhood (2004)

• 9 Odgovora
  • 3061 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

TanjicA

• be optimist
  • *
  • 2,951
  • +39/-2
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Brotherhood (2004)
« poslato: Mart 12, 2011, 23:24:21 »
Brotherhood (2004)

imdb link
I optimiste i pesimiste doprinose drustvu.                       
Optimiste su izmislile avion ,a pesimiste padobran. :)
Bistri ostvrt na politicku scenu Srbije *
Zanimljivosti iz zemlje i sveta

[Reklama]

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,391
  • +148/-13
  • Pol: Muškarac
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
Odg: Brotherhood (2004)
« Odgovor #1 poslato: Mart 14, 2011, 20:12:59 »
Malo je reći da je film odličan - maestralan je.
Savršeno verno prikazan sukob izmedju dva brata koji oslikava sukob dve ideologije, Južne i Severne Koreje, pritom bez politike, bez preuveličavanja, bez patetike, bez superiornosti jedne strane (obzorom da je film Južnokorejski).
Za moj ukus ipak previše scena samih borbi, ali to je stvar ličnosti, ja generalno ne volim ratne filmove, ali ovo je toliko dobro i verno snimljeno da sam par puta imao osećaj da se nalazim u rovu sa njima. Takodje sam bio zbunjen par puta zbog likova u toku borbi, obzorm da mi je teško da razlikujem likove, a i imena su im zeznuta :)

Jedna velika pristrasnost, savršeni bilans, odlični kadrovi, muzika, tenzija, i najbitnija pouka o prolaznosti, požrtvovanosti, ljubavi, besmislu rata...

Knedla u grlu u toku poslednjih pola sata samo dokazuje da je film odličan, a najiskrenije film preporučujem svima, i siguran sam da ćete posle 2.5 sata osetiti koliko je ustvari korejska kinematografija otišla daleko.

I da,Tanjice, hvala puno na divnom predlogu  ::flowers::

Ocena 10/10
::Za webmastere :: Pravilnik foruma ::Baneri :: Magija

>> Registrujte se kako bi videli sadrzaj celog foruma! Neki delovi foruma nisu vidljivi za goste!<<
[Kako da vidim linkove na forumu??]
VAratonac :: ITcyberCOP

Oasis

• *
  • 1,766
  • +11/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Mart 15, 2011, 23:39:29 »
Film je odličan, definitivno.
Scene su odlične, da se naježiš, muzika je fantastična, doprinosi tenziji koja postoji kroz ceo film, ali posebno na kraju filma.
Odlična priča, odlična gluma, odlična scenografija, odlični glumci, divna poenta.
Ne bore se nacije, bori se narod, ovaj film na jedan drugačiji način prikazuje šta rad nosi, šta je patriotizam i koliko ga sledimo, pokazuje šta je ljubav, ljudskost, preživljavanje, nada...

Baš jedna okvirno dobra priča za utorak uveče  :oui

Sa druge strane stravične slike rata, žrtava i boli su odlične takodje, savršeno pokazuju užas života u vreme rata.

Sve u svemu, odličan film, topla preporuka za gledanje.
Ocena 9/10 - Jer 10/10 ne postoji :)

TanjicA

• be optimist
  • *
  • 2,951
  • +39/-2
    • Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Mart 16, 2011, 15:48:27 »
Drago mi je da vam se svidja :)
I na mene je film ostavio jak utisak, premda sam se istraumirala pri nekim scenama borbi, kao što kažete skroz su verne. :s

Kada se sve sabere i oduzme (a malo se toga ima za oduzeti) film je remek delo, za pamćenje, odličan!

Sam kraj filma nosi najjaču scenu po meni:  cry3

Muzika iz filma: wub wub
« Poslednja izmena: Mart 16, 2011, 15:49:07 od strane TanjicA »
I optimiste i pesimiste doprinose drustvu.                       
Optimiste su izmislile avion ,a pesimiste padobran. :)
Bistri ostvrt na politicku scenu Srbije *
Zanimljivosti iz zemlje i sveta

MarkoKg

• *
  • 5,157
  • +47/-3
  • Music is my aeroplane...
    • samoopustenoinfo
    • Pogledaj profil
    • samo-opusteno
« Odgovor #4 poslato: Mart 17, 2011, 00:52:18 »
Najbolji ratni film koji sam gledao, iako akcenat nije bačen baš na priču oko rata.
Nije mi samo jasno zašto je "lik koji je promenio stranu" napadao brata pri kraju filma jedno 5 minuta dok nije "skopčao" da mu je to brat... :/
I ne svidjaju mi se imena, tu se slažem sa Nikolom :)

Inače, sve je super, odličan kvalitet, priča, objedinjen ratni film, drama i akcija u jednom, sa stvarno super muzikom, sa mnogo preokreta.

Odličan je film Tanjice, i ja ti se zahvaljujem što si ga preporučila :)
« Poslednja izmena: Mart 17, 2011, 00:52:57 od strane MarkoKg »

Alle

• 2,250
  • +17/-3
  • Every little thing is gonna be alright.. :)
    • Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: Mart 17, 2011, 16:40:07 »
E stigoh i ja da odgledam film. Samo što se završio.
Mislim da je ovaj film jedan od najboljih koji prikazuje sliku ratnih vremena. Dok sam gledala film, imala sam utisak kao da se sve to meni dešava, i japanski jezik mi nimalo nije bio stran. Kao da mi je maternji. Uopšte mi nije parao uši, i baš mi je prijalo slušati ga. Muzika u filmu je neverovatna. Plakala sam od početka do kraja filma zbog same muzike koja dočarava svaku scenu. Film je ima strašnu koncepciju!
Motivi ljubavi, mržnje, rata, požrtvovanosti su fenomenalno odrađeni.
Priča me podseća na priču filma Legend of the Fall, s tim što Legend of the Fall nije ni do kolena ovom filmu.
Inače volim japanske i korejske filmove. Po mom mišljenju, njihova kinematografija počinje da prevazilazi američku. Što se tiče imena, meni su se svidela. :)
Ne mogu da izdvojim scenu koja je posebno na mene ostavila utisak, jer je bukvalno ceo film od početka do kraja ostavio utisak.
Ova priča mi je skroz legla.
Samo mogu reći, svaka čast ovom režiseru!
Tanjice, odličan predlog. Hvala ti na predivnim 2 i po sata. wub :)

Ocena za film je naravno 10. :)
« Poslednja izmena: Mart 17, 2011, 17:04:42 od strane Alle »
Kosmos nije mozda uvek fer, ali bar ima sjajan smisao za humor!
Carrie Bradshaw

MarkoKg

• *
  • 5,157
  • +47/-3
  • Music is my aeroplane...
    • samoopustenoinfo
    • Pogledaj profil
    • samo-opusteno
« Odgovor #6 poslato: Mart 17, 2011, 18:59:09 »
Samo da napomenem da sam od žena/devojaka očekivao odgovore u fazonu film je odvratan, čak i krvi ima, ali mi je drago da vam se svidja :)

I da, slažem se, japanska kinematografija je već ispred američke, i to upravo zbog toga što su originalni i što u njihovim filmovima nema patetike.
Zanimljivo je to što smo svi zapazili muziku u filmu, i drago mi je i zbog toga, znači ne pratite samo radnju filma već sve što prati samu glumu, uključujući i muziku :)

Sh[o]ne

• **
  • 251
  • +1/-0
    • lastfm
    • Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: Mart 18, 2011, 23:15:10 »
Nadam se da ne kasnim sa mojim komentarom. :)
Odgledao sam film sinoć kasno, pa nisam mogao da pišem tada :)

Uglavnom, neći kvatiti vaše visoke utiske i ocene, jer film je objektivno vrlo dobro uradjen, pa i sam nisam našao nikakve zamerke.
Stvarno je odličan, iznad proseka, priča je dobra, akcija je odlična, scene rata su super odradjene. :)
Muziku baš i nisam primetio koliko vi ostali, ali sad kad sam preslušao sasvim je dobra :)

^Tina^

• 627
  • +6/-1
    • Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: Mart 19, 2011, 11:11:36 »
Deo ovog filma sam jednom gledala na tv-u, pa sam tek sad provalila da je to taj film.
Inače, lepa je i dirljiva priča o dva brata, dok mi se scene rata ne svidjaju, tj ne volim takvu tematiku i previše nasilja i krvi, gadosti i tako to, više sam za neki veseli tip filmova. I pored toga, svidja mi se film, jako je dobro uradjen i nije mi žao što sam ga odgledala. :)
Ocena: 8/10 :p

Oasis

• *
  • 1,766
  • +11/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: Mart 21, 2011, 20:29:23 »
Tina, pa i nema tu previše gadosti kako kažeš, to su prilično realne slike rata, bez ublažavanja ili neke šminke, realno potpuno.