Kada je prevara postala normalna stvar?

• 5 Odgovora
  • 242 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MarkoKg

• *
  • 5,089
  • +46/-3
  • Pol: Muškarac
  • Music is my aeroplane...
    • samoopustenoinfo
    • Pogledaj profil
    • samo-opusteno
Kada je prevara postala normalna stvar?
« poslato: Februar 23, 2017, 02:22:04 »
Ne znam da li je ovo pravo mesto za ovakvu temu, ali ne bih znao gde drugo da je otvorim..

Uglavnom, okej, prevara je uvek bilo, to je jasno, ali kada su postale "normalna" stvar?

Ja sam nekako uvek mislio - ma neće se to meni desiti. Polazim od sebe, znam da nisam taj tip, pa sam kontao da ću izabrati nekoga ko će to prepoznati, videti, ceniti.. Kad ono - međutim.

Kriza, svađa oko desete stvari, razgovor, raskid, ne zna šta hoće... agonija nedelju-dve, pa opet razgovor.. "Kajem se, nisam htela, ti nisi bio tu za mene, ja sam bila pijana, nije mi ništa značilo"... Fraza za frazom mi dobuje o glavu dok slušam izlizane izgovore nekoga koga sam godinama voleo i planirao budućnost.

Ključno je poštovanje. Ljubav bez poštovanja ne ide, zar ne? Mogu ja nekoga da volim ali ako ga ne poštujem - jadac. Očigledno je toga dosta manjkalo sa suprotne strane.

Elem, odslušam izgovore, fraze, poštapalice, pola kroz maglu, odem bez reči, isplačem se k'o čovek, pustim vreme nadajući se svetlu posle tunela.. Preispitivanje sebe, svojih postupaka, odluka, ponašanja. U početku bes, pa tuga, poplava emocija, gušenje. Osećao sam se kao neko ko se hvata za grančicu dok pada u provaliju.

Prođe vreme.. "Pa zašto si to tako ozbiljno shvatio, to nije značilo ništa, to svi rade, pa misliš da Petrija/Mileva/Igor/Maksimilijan nikad nisu prevarili partnere? To samo neće da kažu, ali to svi rade!"

WTF je sa svetom kada je varanje postalo normalno? Zašto je normalno varati osobu koju voliš, i zašto nije normalno biti u monogamnoj vezi ceo život? Zašto moramo svi da budemo moderni, tolerantni, da ne osuđujemo, da razumemo, da podržavamo, da "ne shvatamo tako ozbiljno".. da varamo?

Kažu, prema nekim statistikama, između 30 i 60% partnera u brakovima u nekom trenutku prevari svog supružnika, pogađajte - u Americi. Meni je ovaj podatak neverovatan. Zašto? Zašto su ljudi toliko neiskreni, zašto ne priznaju sebi, pa svom partneru da su nesrećni, rastanu se kao ljudi - čistog obraza, pa kud koji. Čemu ova potreba, čemu laži, obmane, zašto to uraditi osobe do koje ti je stalo, ja to ne mogu da obradim.

Jednu lepu stvar je Milan Đurđević iz Nevernih Beba rekao na početku koncerta u Areni pre koju godinu:
Citat
Očigledno živim subjektivno na nekoj drugoj planeti sa nekim drugim idealima i iluzijama.. ideale čak dovodim pod sumnju ali sopstvene iluzije neću sigurno..
..pa po cenu da ceo život živim u iluziji - to sam ja!

Na kraju, jel vernost postao nedostižni ideal? Jesmo li toliko kao društvo "napredovali" da je monogamija postala "prevaziđena"?

[Reklama]

Van mreže TanjicA

• be optimist
  • *
  • 2,914
  • +39/-2
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Kada je prevara postala normalna stvar?
« Odgovor #1 poslato: Februar 24, 2017, 20:36:01 »
Jako mi je žao što si morao da prolaziš kroz sve to. Samo jednu stvar bih rekla - nije te zaslužila! Ti si jedno dobro biće i nisi nenormalan što želiš to što želiš, te što si monogaman. Ako ona ne zna da su takvi kao ti retki, ako nije umela to da ceni i poštuje, ako nije umela da obuzda životinjske nagone zarad nečega većeg - nije te vredna.

Nemoj se demoralisati, nisu svi kao ona, niti je prevara postala normalna stvar! U mom okruženju ne znam mnogo ljudi koji opravdavaju to nešto, čak suprotno - dok sam takođe svesna da je toga nažalost danas sve više. Po meni, to je jedna velika nezrelost i nespremnost partnera da rešava probleme koji postoje u vezi.

P.S - Dokle god mislimo kako smo mnogo napredni zato što nam sve postaje "normalno" i za sve postoji opravdanje - bićemo samo robovi američkog glupavog sistema vrednosti, a sve manje ćemo biti ljudi. Jer, budimo iskreni, neko ko je stvarno dobar čovek, i "one to keep" nikad neće povrediti onog koga voli na ovaj način.
I optimiste i pesimiste doprinose drustvu.                       
Optimiste su izmislile avion ,a pesimiste padobran. :)
Bistri ostvrt na politicku scenu Srbije *
Zanimljivosti iz zemlje i sveta

Van mreže Sh[o]ne

• **
  • 202
  • +1/-0
    • lastfm
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Mart 01, 2017, 03:35:27 »
Nazalost prosao sam kroz slicno i setio se tih reci koje su i meni lupale po glavi mesecima..

Slazem se da te ne zasluzuje, nista nema lose u tome sto si ti takav kakav jesi, a njeno ponasanje je (po meni) za osudu. To prosto nisu devojke za ozbiljne veze i to je to nazalost.

Drzi se Mare, i ne odustaj od svojih ideala! :)

Van mreže ^Tina^

• 627
  • +6/-1
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Mart 01, 2017, 03:42:46 »
Prevara nije normalna stvar i potpuno te razumem. Ne mogu ni da zamislim to razocaranje kada bi mi se desilo tako nesto sa partnerom (joa dugogosnjim).

I zasto pobogu svi imaju "nista mi nije znacilo" kao izgovor?! Ako nista nije znacilo zasto onda, zasto? Cime ste to nezadovoljni i revoltirani pa da se "svetite" ovako?

Van mreže MarijaMar

• *
  • 14
  • +0/-0
  • Opustite se i uzivajte!
    • Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Mart 28, 2017, 12:10:46 »
Meni se nije desilo ništa slično (na sreću) ali mi je muka i od pomisli na nešto tako. Prosto ako znaš šta želiš prevara nije opcija, koliko god nezadovoljan neko bio trenutnim stanjem u vezi, razmiricama i slično.
Drago mi je što nisam jedina koja ovako misli, a čitajući uvodni tekst ohrabrila sam se znajući da još ima ljudi sa principom koji se drže ideala.

Van mreže NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,382
  • +148/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • Pogledaj profil
    • KUD Abrasevic Valjevo
« Odgovor #5 poslato: Avgust 11, 2017, 23:28:11 »
Citat
Očigledno živim subjektivno na nekoj drugoj planeti sa nekim drugim idealima i iluzijama.. ideale čak dovodim pod sumnju ali sopstvene iluzije neću sigurno..
::flowers:: :oui

Ja u svom okruženju ne čujem često za ovakve slučajeve, jer se valjda nekim čudom, slučajnošću ili možda pametnim odabirom prijatelja ne krećem u takvim krugovima.. ali šta znam, meni to nije "normalno" tj prihvatljivo, niti bih tako nešto očekivao od zrele osobe.. eto toliko. :hug:
::Za webmastere :: Pravilnik foruma ::Baneri :: Magija

>> Registrujte se kako bi videli sadrzaj celog foruma! Neki delovi foruma nisu vidljivi za goste!<<
[Kako da vidim linkove na forumu??]