Zoran Đinđić

• 36 Odgovora
  • 16323 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

DaNiLo

• 2,849
  • +8/-7
  • Pol: Muškarac
  • Koljem po kucama
    • Pogledaj profil
Re: Zoran Đinđić
« Odgovor #30 poslato: April 12, 2008, 18:56:39 »
Citat
u cemu oni to uspevaju?

Па например успеју да ти у давној прошлости узму добар део земље, у даљој прошлости Скадар са околином, а сви знају да је пре Скадар био Српски град, прочитај народну песму Зидање Скадра, и све ће да ти буде јасно, а ево данас су нам узурпирали 15 % територије, него хвала богу те је само 20-ак земаља признало Космет, а осталих стотину шездесет нису.

[Reklama]

TanjicA

• be optimist
  • *
  • 2,968
  • +39/-2
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
« Odgovor #31 poslato: Mart 07, 2009, 17:00:37 »
stvarno veliki covek, postujem ga i cenim...
I optimiste i pesimiste doprinose drustvu.                       
Optimiste su izmislile avion ,a pesimiste padobran. :)
Bistri ostvrt na politicku scenu Srbije *
Zanimljivosti iz zemlje i sveta

MarkoKg

• *
  • 5,181
  • +48/-3
  • Music is my aeroplane...
    • samoopustenoinfo
    • Pogledaj profil
    • samo-opusteno
« Odgovor #32 poslato: Septembar 11, 2009, 21:40:05 »
Sećanja na Zorana Đinđića
Citati: Zoran Đinđić

Dakle da se pogledamo u oči i kažemo: ako hoćemo cilj, moramo da hoćemo i sredstva koja vode do tog cilja. Odrastimo jednom kao narod i kao ljudi prihvatimo cenu za ciljeve koje smo prihvatili. Ta cena nije strašna.

Moj prioritet je da uklonim sve prepreke koje vode ka ubrzanom vraćanju zemlje u Evropu, ne razmišljajući da li su te prepreke na opravdan ili neopravdan način postavljene.

Ako neko misli da će zaustaviti sprovođenje zakona time što će mene ukloniti onda se grdno vara, jer ja nisam sistem.

Reforme su uvek plivanje uz vodu. Reforme su uvek sukobi sa mentalitetom, nasleđem, interesima, entropijom i inercijom.

Spreman sam da izgubim svoju popularnost da bih obezbedio podršku i pomoć međunarodne zajednice. Ne možeš sve uraditi uz pomoć popularnosti, ali možeš sa kreditima.

Nije uobičajeno da razvaljujete vrata pre nego što pokucate.

Sudije moraju da shvate da su zavisne od zakona, da njihova nezavisnost nije božanska i da ne smeju biti zavisni od kriminala.

Sistem će funkcionisati i dalje i niko neće dobiti amnestiju tako što će ukloniti jednog ili dva funkcionera države.

Naš cilj je, i mi našu zemlju vidimo da 2004. godine bude zvanični kandidat za Evropsku uniju, da 2010. godine bude ravnopravni član Evropske unije. Sve prepreke na tom putu ćemo uklanjati, bilo da se zovu Milošević, da se zovu ustavi, bilo da se zovu zakoni. Ne postoji ni jedna prepreka koja može da nas zaustavi na tom putu. Kao čoveka koga drže pod vodom 50 godina, u njegovoj ćelji da dođe do vazduha, do kiseonika, tako i Srbiju ne može ništa da zaustavi na tom putu do kiseonika, a to je Evropa, to je porodica demokratskih, modernih, razvijenih zemalja.

U svakoj zemlji ima korova, samo se u Srbiji korov zaliva.

Nema više spavanja. Vreme je za akciju. Spavaćete kada odete u penziju.

Reforme nikada nisu popularne ako treba da budu uspešne jer uvek mnogo koštaju. Da biste bili popularni, morate da preuzmete rizik nepopularnosti.

Nisam zadovoljan brzinom promena, jer kod nas u njih nije uključen dovoljan broj ljudi. Mnogi se ponašaju kao posmatrači u utakmici u kojoj i sami učestvuju.

Ako skuvate ribe iz akvarijuma, dobićete riblju čorbu. Ribe iz čorbe ne možete da vratite u akvarijum. To je istorija.

Moramo kao narod da odrastemo i kao ljudi da prihvatimo cenu tog odrastanja.

Nalazimo se u brodu punom vode i svi je moramo izbacivati i ploviti u istom smeru.

Međunarodna zajednica je kao klima- ne možete da je priznate ili ne, već da se adaptirate.

Za uspeh svakog posla mora da postoji plan, da se tačno zna šta se hoće, ne da se eksperimentiše, iako nam je to nacionalna osobina. Treba mnogo više vremena da se utroši na oštrenje testere, nego drva seći tupom.

Želimo modernu Srbiju koja će se takmičiti sa drugima i imati glavnu ulogu na Balkanu, u kojoj će biti malo trutova, a mnogo radilica.

Još uvek nismo srušili most koji nas povezuje sa katastrofalnom prošlošću, još uvek je moguć pad unazad. Balkan je još uvek pun razornih potencijala.

Tranzicija je složen proces prelaska iz mrtvog u živi sistem, gde preduzeća ostvaruju profit, a ne samo "rade".

U Srbiji je još uvek rizičnije biti policajac ili sudija, nego kriminalac.

Ja ne želim da vučem kola iz blata, a da posle toga budem kriv što je neko seo na ta kola i koči.

Oasis

• *
  • 1,766
  • +11/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #33 poslato: Januar 14, 2010, 22:58:45 »
I ja ga cenim, bio je veliki čovek.

StefanTheOne

• *
  • 5