Zoran Đinđić

• 36 Odgovora
  • 16322 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,394
  • +148/-13
  • Pol: Muškarac
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
Zoran Đinđić
« poslato: Mart 23, 2008, 16:21:55 »

Рођен је 1. августа 1952. у Босанском Шамцу. Гимназију је завршио у Београду 1970. Студирао је филозофију и 1974. дипломирао је на Филозофском факултету у Београду, а 1979. докторирао на Универзитету у Констанцу.

Говорио је да је студирао филозофију двадесет сати дневно и да је истовремено похађао студије историје уметности, социологије и економије. На првом часу на Филозофском факултету сукобио се с комунистима јер је тврдио да велики Маркс не да није највећи, већ уопште није филозоф. Други велики и значајнији сукоб имао је с полицијом због организовања "илегалних активности у студентској организацији против комуниста, због чега је сам путовао по целој Југославији". Због тих активности био је и осуђен, чак се и Вили Брант, немачки канцелар, заузимао за њега па се, уместо у затвору, нашао у Немачкој. Докторирао је на тези "Проблеми утемељења критичке теорије друштва" код Јиргена Хабермаса.

Био је виши научни сарадник у Центру за филозофију и друштвену теорију у Београду, посланик у сва три вишестраначка сазива Народне скупштине Републике Србије и Већу република Скупштине СРЈ. Био је професор на Филозофском факултету у Новом Саду.

Написао је следећа дела: "Субјективност и насиље", "Јесен дијалектике", "Југославија као недовршена држава" и "Србија ни на Истоку ни на Западу". Превео је многа филозофска дела и аутор је великог броја новинских приказа.

Никада није био члан Савеза комуниста. Ипак, политиком се бавио све време, активно од 1989. када је са још 12 интелектуалаца иницирао обнављање Демократске странке, а на Скупштини Странке 1990. био је један од оснивача. Септембра 1990. је изабран за председника Извршног одбора, а онда, јануара 1994. постаје председник Демократске странке.

За Демократску странку је говорио да је као предузеће, никако место за дружење, појашњавајући да свако у странци мора да има производ, "а то могу бити плакат, порука, критика, наступ... и мора се знати ко тај производ користи, да ли је њиме задовољан". Објашњавао је ко може да буде политичар: "Човек, да би се бавио политиком, мора да има јак и чврст карактер, ауторитет, да уме да пресече, да се замери, каже 'не' и да га мрзе, јер је то природа политике. Неко ко исувише иде на ширење симпатија, удварања и избегавања сукоба мора још много да научи да би водио једну озбиљну странку".

За градоначелника Београда изабран је 21. фебруара 1997. године, испред коалиције "Заједно" која је на локалним изборима 1996. однела победу у више градова у Србији.

У судском спору са председником Владе Републике Србије Мирком Марјановићем, 20. септембра 1996. осуђен је на 4 месеца затвора, условно на две године. Врховни суд Србије 9. јула 1998. преиначио је пресуду и изрекао нову у којој је осуђен на 7 месеци затвора, условно на 3 године.

Амерички недељник "Тајм" у септембру 1999. уврстио га је међу 14 водећих европских политичара трећег миленијума.

У јуну 2000. Ђинђић је преузео функцију координатора у Савезу за промене, а потом постао и шеф централног изборног штаба и координатор промотивне кампање ДОС-а за изборе који су одржани 24. септембра 2000. На тим изборима Ђинђић је изабран за посланика у Већу република Скупштине СРЈ.

Добитник је угледне немачке награде "Бамби" за 2000. у области политике.

За премијера Србије изабран је 25. јануара 2001. након победе ДОС-а на републичким парламентарним изборима у децембру 2000.

Ђинђић је августу 2002. у Прагу примио награду Фондације "Полак" за допринос развоју демократије у Србији. Награда се додељује сваке године за допринос спровођењу демократских и економских реформи у Централној и Источној Европи.

Волео је такмичења и провере. Био је веома стрпљив, образован и прагматичан. Трудио се да се не понавља, бирао би једну слику, поруку, реченицу и око тога градио причу. Признавао је да нема претензија да каже нешто епохално, али је сматрао да ће остати упамћен по великим стварима. Живот није могао да замисли без људи јер људска комуникација му је била потребна као услов за проверу идеја и способности. Код себе је ценио спремност да учи и признаје грешке, као и спремност да их исправља, а код других је ценио поузданост. Говорио је да нема порока.

Др Зоран Ђинђић је убијен 12. марта 2003. испред зграде Владе Републике Србије, зато што је покушао да Србију ослободи прошлости и одведе је у будућност.

Зоран Ђинђић је иза себе оставио супругу Ружицу, кћерку Јовану и сина Луку.

[Jos slika]

[Bibliografija]
[Autorski tekstovi]
[Intervjui]
[Foto Galerija]
[Video Galerija]
[Audio Galerija]
 - Izvor: Zorandjindjic.org
::Za webmastere :: Pravilnik foruma ::Baneri :: Magija
samo-opusteno userbar5
>> Registrujte se kako bi videli sadrzaj celog foruma! Neki delovi foruma nisu vidljivi za goste!<<
[Kako da vidim linkove na forumu??]
VAratonac :: ITcyberCOP

[Reklama]

DaNiLo

• 2,849
  • +8/-7
  • Koljem po kucama
    • Pogledaj profil
Re: Zoran Đinđić
« Odgovor #1 poslato: April 05, 2008, 15:20:19 »
Не могу да имам добро мишљење о страном плаћенику који је јавно изјављивао како треба бомбардовати Србију, па затим је говорио Коме је до морала нек иде у цркву, како могу да се одушевљавам човеком који је био за то да се Косово одцепи.

И на крају како могу да волим тако дволичну особу, искварену, која само о новцу мисли. Ђинђић је почетком рата пекао јагње са Радованом Караџићем, организовао праве српске протесте, а одмах после тога променио политику и постао анти-Србин.

И на крају доказано је да је Ђинђић био масон.

Lili

• 590
  • +5/-3
  • Pol: Žena
  • Art is resistance.
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: April 05, 2008, 16:51:42 »
Zoran Djindjic - jedan od mojih uzora... jedini covek koji je mogao da uradi nesto za ovu zemlju... zaista veliki covek, filozof i politicar... sa neizmerno mnogo harizme i volje koju je usredsredio na Srbiju... ako bi neko voleo da cuje njegove poslednje govore pod nazivom "Ako Srbija stane" moze da ih odgleda na http://www.myspace.com/zorandjindjic
"Vi gledate stvari kakve jesu i pitate: Zasto?
Ja sanjam stvari kakve nikad nisu bile i pitam: Zasto ne?"

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,394
  • +148/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
« Odgovor #3 poslato: April 05, 2008, 19:05:25 »
slazhem se...definitiwno jedan od nekolicine ljudi koji su imali na umu da urade neshto od owe drzhawe...
ali je jasno kako zawrshi swako ko ima takaw cilj u Srbiji...nazhalost...
Zhiweo je i umro za owu drzhawu, bio je weliki i predan chowek...
Swaka mu chast...
gledao sam te gowore na Tv-u...
samo-opusteno userbar5
>> Registrujte se kako bi videli sadrzaj celog foruma! Neki delovi foruma nisu vidljivi za goste!<<

DaNiLo

• 2,849
  • +8/-7
  • Koljem po kucama
    • Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: April 05, 2008, 20:23:39 »
Да, како да не бомбардовао је Србију, сместио наше хероје у Хаг, био масон и издајник.
Сада знам које сте ви сорте људи. Он вам је узор, ццц. Од оволико великана он вам је.
Схватам вас, али се нећу расправљати пошто ви ван ове биографије о њему ништа не знате.
Боље да имате барем неке узоре, него да будете скроз испрани. Вероватно ћете се у будућности учланити у Ђинђићеву странку ДС, који уместо икона држа њега на зиду.
Сада је као он већи херој од оних који су бранили Србе у рату, и који су крвавили као овај господин испод-

Сад примећујем, видим колики вам је узор, кад му у наслов теме ни докторску титулу нисте ставили. Знате ли шта значи доктор наука. Што јес јес, био је паметан и филозоф, али га не волим из неколико горе наведених разлога.
Уначе најмлађи доктор наука у Србији је Др Војислав Шешељ.

Али ако вам је Ђинђић узор у тој мери у којој мени Др Радован Караџић, и Др Димитрије Љотић, онда вас схватам, и нећу да вас нападам. Уживајте, има његова слика у црној кући лево од Карла Маркса и још неке слике на којој је неко коме сам забравио име.

« Poslednja izmena: April 05, 2008, 20:38:41 od strane Knez Danilo II »

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,394
  • +148/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
« Odgovor #5 poslato: April 06, 2008, 16:50:17 »
Da, a tebi je uzor ubica...
Umesto da podrzhawash one koji su radili i zhiwot poswetili swojoj drzhawi, ti podrhawash optuzhenike, kriminalce i izdajnike...
i kakwe weze ima to shto je bio mason?
samo-opusteno userbar5

DaNiLo

• 2,849
  • +8/-7
  • Koljem po kucama
    • Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: April 06, 2008, 22:47:16 »
Citat
Da, a tebi je uzor ubica...
Жао ми је али рат не може да се добије куповином сладоледа, и чупањем ушију непријатељу.

Citat
Umesto da podrzhawash one koji su radili i zhiwot poswetili swojoj drzhawi, ti podrhawash optuzhenike, kriminalce i izdajnike...
Да такве ја подржавам, људе који су били на бранику отаџбине, од првог српског цара Нина Белова, преко Кнеза Лазара, Степе Степановића, Живојина Мишића, па све до Ратка Младића.

Ђинђић је испунио свој масонски задатак да уништи Србију, а после тога је био бачен као последња крпа од стране тих масона за које је радио.

Citat
i kakwe weze ima to shto je bio mason?

Немам коментар. Необразовање узима свој данак. То је исто као да питаш какве везе има што је ђаво.

Ако ниси прочитао Легијину књигу Гвоздени ров, барем прочитај његову књигу ,,Чопор''

Ја ценим српске националне борце и родољубе који бране ову Србију. Нека им је вечна слава и хвала. И још нешто ове што сада хапсе због некакве расне мржње и слично, и које проглашавају Нацистима, ти су се први добровољно пријавили за рат и гинули у име Србије. Они су ме задужили, и морам да на било који анчин допринесем нешто за ову Србију. Запамтите, први су ишли у рат, а дезертере и издајнике су стрељали.

Да ли су људи које данас називају фашистима издајници ако су доказали да су највећи родољуби, јер су први ишли у рат и гинули. Слике сведоче-

Lili

• 590
  • +5/-3
  • Art is resistance.
    • Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: April 06, 2008, 23:00:12 »
ma daaa... a radikali ne kace Seseljevu sliku na zid? glupost....
a sto se tice mojih uzora - to su intelektualci, miroljubivi i demokratski nastrojeni ljudi....nikakve ubice, mrzitelji drugih naroda, rasa etc...

Citat
Боље да имате барем неке узоре, него да будете скроз испрани. Вероватно ћете се у будућности учланити у Ђинђићеву странку ДС

ma vidi ko nam kaze? nzm ja ko je ovde ispran? neko ko cita grand reviju i obrazuje se preko rasistickog foruma i kenja da su sve knjige glupave, kako je strana literatura i muzika izdajnicka, kako ovo, kako ono... ja ne znam stvarno ko je tu za posmatranje? i ko je ogranicen?
a sto se stranke tice, paaa politika me u nasoj zemlji u globalu ne zanima.... zato sto je sve smisljeno da se narod podeli i svi samo imaju zelju da vladaju i da sebe predstave sto vecim patriotama da bi dosli na vlast... znaci, od toga mi je muka...
podrzavam ideje pojedinaca, i cenim ljude kao sto je bio Djindjic ili kao sto je sad Ceda i tako to, jer se najvise grozim zaostalih, ogranicenih i ostrascenih umova, koji bi voleli da se jos narednih 3oo godina delimo na cetnike i partizane i koji bi voleli da se zaustavi napredak ove zemlje, zbog njihove sopstvene (pleonazam, jbga) gluposti i nesposobnosti da se razvijaju u prvom smeru...
al' dobro... kapiram ja da neko mora da bude i ubica i radikal i cetnik i sta vec... takav je svet... ne bi valjalo da postoji samo jedna strana...
peace.
« Poslednja izmena: April 06, 2008, 23:16:38 od strane Lili »

DaNiLo

• 2,849
  • +8/-7
  • Koljem po kucama
    • Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: April 06, 2008, 23:23:29 »
Citat
ma daaa... a radikali ne kace Seseljevu sliku na zid? glupost....

Али они и имају неке иконе, и друге великане. Ако уђеш у Српску радикалну странку у Ваљеву видећеш то да сем Шешеља имају и иконе, и друге великане, а код ових има само Ђинђић, Мићуновић, и њима слични.

Citat
neko ko cita grand reviju i obrazuje se preko rasistickog foruma i kenja da su sve knjige glupave, kako je strana literatura i muzika izdajnicka, kako ovo, kako ono... ja ne znam stvarno ko je tu za posmatranje? i ko je ogranicen?

Па шта ако читам Гранд ревију, ја волим да сазнам о нашој народној и фолк музици нешто. А није истина да ми је једини извор расистички и слични форуми. Немаш појма колико читам о историји, великанима, раси, нацији, и слично.

Citat
al' dobro... kapiram ja da neko mora da bude i ubica i radikal i cetnik i sta vec... takav je svet... ne bi valjalo da postoji samo jedna strana...
peace.

Ја нисам радикал, јер нисам слепи националиста, готивим их, а највише Војводу Доктора Шешеља, о четницима и партизанима нећу ни да говорим, али навијам за четнике.
Оно за шта се ја залажем се налази у следећој формули-
Српски народ+Аријевска раса+Православна вера+Српске територије=СРБИЈА

WAR
« Poslednja izmena: April 06, 2008, 23:32:10 od strane Knez Danilo II »

Lili

• 590
  • +5/-3
  • Art is resistance.
    • Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: April 07, 2008, 12:18:08 »
Citat
Па шта ако читам Гранд ревију, ја волим да сазнам о нашој народној и фолк музици нешто. А није истина да ми је једини извор расистички и слични форуми. Немаш појма колико читам о историји, великанима, раси, нацији, и слично.

pa koliko sam mogla da primetim u tim i slicnim novinama imaju samo tracevi na foru ko se od koga razveo, ko je za koliko pevao u kojoj kafani, ko je skinuo gace i sl... o toj cudnovatoj vrsti 'muzike' nema nista...
a o tvojoj literaturi: paaaa.... bas zato sto citas samo o tome postajes zaslepljen i ostrascen...pun mrznje i uskih vidika... slepo prihvatas ono sto ti ti rasisti, predsatavljeni kao ncionalisti (zaboga, vajni dusebriznici za svoju otadzbinu) namecu... oni pisu istoriju kako se njima svidja... velicaju sebe, podsticu narod na ratove i krvoprolice... mnipulisu kao neka najgora sekta! a tvoj problem, i problem tvojih roditelja, je sto si ti u 16 godina opsednut time... razumes?

Citat
Српски народ+Аријевска раса+Православна вера+Српске територије=СРБИЈА

a sve ostale treba poubijati ili proterati, je l'?
katolike treba pobuijati, iako su hriscani?
a ako se sve ovo odnosilo samo na teritoriju srbije, imam za tebe jedno prakticno pitanje: zamisli situaciju: zvoni kod tebe neka zena ili covek, koji su ostali bez svoje kuce i imanja u ratu ili bilo kako drugo, ti imas novca, imucan si, ali imas te sve bolesne ideje u glavi koje imas i sad, i vidis da oni nisu pravoslavci ili nisu arijevci ili jednostavno, nisu Srbi, a zamole te za pomoc koju si u mogucnosti da im pruzis. Da li bi im pomogao???
« Poslednja izmena: April 07, 2008, 12:23:30 od strane Lili »

DaNiLo

• 2,849
  • +8/-7
  • Koljem po kucama
    • Pogledaj profil
« Odgovor #10 poslato: April 07, 2008, 13:53:21 »
Citat
pa koliko sam mogla da primetim u tim i slicnim novinama imaju samo tracevi na foru ko se od koga razveo, ko je za koliko pevao u kojoj kafani, ko je skinuo gace i sl... o toj cudnovatoj vrsti 'muzike' nema nista...

Mожда у Скандалу и Свету, али у Гранд Ревији нема трачева, ту је центар интересовања музика, нови албуми, причање музичких звезда и слично. Купи једном Гранд Ревију па ћеш схватити кад прелисташ. Не причај напамет.

Citat
o tvojoj literaturi: paaaa.... bas zato sto citas samo o tome postajes zaslepljen i ostrascen...pun mrznje i uskih vidika... slepo prihvatas ono sto ti ti rasisti, predsatavljeni kao ncionalisti (zaboga, vajni dusebriznici za svoju otadzbinu) namecu... oni pisu istoriju kako se njima svidja... velicaju sebe, podsticu narod na ratove i krvoprolice...

Да ти знаш неког од тих расоналиста, не би тако говорила. То су углавном културни образовани и скромни људи, који никад не праве инциденте и не бију се по улицама, као неки други расисти. Ја знам човека из расоналиста, има нешто више од 20 година, редовни давалац крви, миран и повучен човек којем су например роми пребили мајку и украли јој новчаник. Знам и два моја вршњака, један је остао без оца у рату, кога су брутално убили муслимани, а други је мета насиља у школи, манијака, и зајебавања. И они су јако фини. То су они које добро из расоналиста знам, иначе упознао сам ја и причам са много доктора овако, ево баш сада када иду предавања о правој српској историји, причали смо, сутра у 19-00 у сали Мегатренда, Поп Лукина 16, биће прво предавања српске историјске школе од Берлинског конгреса 1878, и говориће се о Српском подунављу, иначе то је једна од 25 тема које ће предавати. Ако те занима, ти дођи и види о чему се ту ради.

Citat
a sve ostale treba poubijati ili proterati, je l'?
Не, али доказане непријатеље и сметње српском народу треба отклонити. Србијом више не можеш слободно да прођеш. У Новом Пазару муслимани вичу и пишу графите-Србе на врбе, имају своје терористичке кампове, затвори су препуни цигана, то су највећи мрзитељи и криминалци, затим разне антисрпске невладине организације, па Јевреји највеће зло целог света. Да ти не би објашњавао вирни у књигу коју сам поставио од Јаше Томића о Јеврејима, знаш ко је био Јаша, нема приче у тој књизи о раси и нацизму, али се говори о Јеврејима, како су настали, зашто су такви, када су и ко их је протеривао и зашто. . . Да ти не би ја објашњавао.

И морам ја ово да напоменем. Моји преци нису гинули и давали своје драгоцене животе за права мањина и равноправност осталих са Србима. Они су ову земљу крвљу плаћали, и они су нас задужили да је чувамо.

Веруј ми немаш шта да изгубиш ако Роме стрпаш у једну ограђену општину, и пустиш их ту да раде шта хоће, ако одузмеш јеврејима имовину, укинеш секте и невладине организације, забраниш расно мешање, абортус, истераш Шиптаре, Хрвате и Бошњаке, пошто су и они нас.

Citat
zvoni kod tebe neka zena ili covek, koji su ostali bez svoje kuce i imanja u ratu ili bilo kako drugo, ti imas novca, imucan si, ali imas te sve bolesne ideje u glavi koje imas i sad, i vidis da oni nisu pravoslavci ili nisu arijevci ili jednostavno, nisu Srbi, a zamole te za pomoc koju si u mogucnosti da im pruzis. Da li bi im pomogao???

Па мени и када Ром зазвони на врата и тражи да му дам шта год, ја му дам двадесетак динара, јер видим да ће да цркне ускоро, и јер видим да је беда да не може бити већа. И тако траба да остане, јер чим се стекну услови за терористичке идеје, и тражење територије, одмах настају проблеми. Али мој став остаје исти, а то је да роме треба одстранити из нашег друштва, и то ће се када тада мора десити. Наравно без убијања, шта је проблем да им дамо паре да иду негде другде или им изградимо џиновски град-логор.

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,394
  • +148/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
« Odgovor #11 poslato: April 07, 2008, 16:22:21 »
Citat
Немам коментар. Необразовање узима свој данак. То је исто као да питаш какве везе има што је ђаво.
i da je werowao u djawola to je njegowa stwar koja mene ne dotiche...ali masoni ne...to shto to drushtwo koristi neke jevrejske znake meni ne smeta, kao ni wetjini ljudi u owoj drzhawi....
Citat
Ако ниси прочитао Легијину књигу Гвоздени ров, барем прочитај његову књигу ,,Чопор''
nemam nameru da chitam knjige koje je pisao propalitet u zatworu iz dosade, nemashtine, i zhelje da priwuche pazhnju...
Citat
Mожда у Скандалу и Свету, али у Гранд Ревији нема трачева, ту је центар интересовања музика, нови албуми, причање музичких звезда и слично. Купи једном Гранд Ревију па ћеш схватити кад прелисташ. Не причај напамет.
ne zaborawi postere polu golix fuksica...  :rolleyes
samo-opusteno userbar5

DaNiLo

• 2,849
  • +8/-7
  • Koljem po kucama
    • Pogledaj profil
« Odgovor #12 poslato: April 07, 2008, 16:35:39 »
Citat
i da je werowao u djawola to je njegowa stwar koja mene ne dotiche...
Aла је аргуменат, убило се.

Citat
ali masoni ne...to shto to drushtwo koristi neke jevrejske znake meni ne smeta, kao ni wetjini ljudi u owoj drzhawi....

Све да схватим, што говориш и браниш, али масоне не. Одгледај онај филм што сам ти дао, да ти мало ствари буду јасније. Ајде, молим те. Не могу да те слушам, оде све на горе.

Citat
nemam nameru da chitam knjige koje je pisao propalitet u zatworu iz dosade, nemashtine, i zhelje da priwuche pazhnju...

Тај ,,пропалитет'' је дуго времена проводио у рату бранећи српски народ од гамади коју опет данас браните од дискриминације. Зашто да будем миран и да гледам како око мене пролазе циганско-балијска, и усташкохрватска гамад. Они нама протерали народ и окупирали територије. Ја се са тим не мирим.
Де ће бог да се остваре услови да вратимо све што је изгубљено, а то ће ускоро доћи када буде дошло до колапса САД, после главни центар силе постаје Русија, која нас подржава. . .
Citat
ne zaborawi postere polu golix fuksica...

Како која. . .

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,394
  • +148/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
« Odgovor #13 poslato: April 07, 2008, 17:31:25 »
Citat
Све да схватим, што говориш и браниш, али масоне не.
Ti prchitaj ovo, za swaki sluchaj... =)
Citat
Тај ,,пропалитет'' је дуго времена проводио у рату бранећи српски народ од гамади коју опет данас браните од дискриминације.
werowatno se tamo duxowno uzdigao i oplemenio, kad sad pishe o tako humanim i potresnim dogadjajima...  =)
Citat
а то ће ускоро доћи када буде дошло до колапса САД, после главни центар силе постаје Русија, која нас подржава. . .
to tje doci na 'svetog nikad'...
SAD se jedino mogu unishtiti ratom, a sa danashnjim naoruzhanjem mozhemo 3 puta da unishtimo planetu...
a novac potreban za jedan tenk je dowoljan da se naprawi shkola za 30.000 dece...
da nije bilo bombardowanja, bilo bi nahranjeno 2. milijarde gladne dece....ali o njima ochigledno niko ne misli...
Citat
Како која. . .
One koje nisu to, ne dospewaju u tako moderne i urbanizowane chasopise [po danashnjem budjawom sistemu wrednosti u Srbiji]
samo-opusteno userbar5

DaNiLo

• 2,849
  • +8/-7
  • Koljem po kucama
    • Pogledaj profil
« Odgovor #14 poslato: April 07, 2008, 17:52:38 »
Citat
Ti prchitaj ovo, za swaki sluchaj...

Знам за то, не могу да ти објашњавам масони, масонерија, то је зло. Могу да причам о томе два дана. Али зауставимо се ту, и на закључку да ја њих мрзим, али у правом смислу те речи.

Citat
werowatno se tamo duxowno uzdigao i oplemenio, kad sad pishe o tako humanim i potresnim dogadjajima...

Он је био већ велики верник, например читао сам прошле године у новинама, да је например постио цео пост, и да се причестио.

Citat
to tje doci na 'svetog nikad'...

Запамти ово, буди неистомињљеник али држи ниво, Османско царство, Аустроугарска, Рим, Душаново царство, Француска, Трећи рајх имали су тренутак свог врха моћи, после чега следи пад. Тако ће бити и са САД.

Citat
a novac potreban za jedan tenk je dowoljan da se naprawi shkola za 30.000 dece...

Како који, није исто српски Т-55, српски М84, или неји други. Али просечна цена модерног тенка инсталираног за вршење основних задатака, такав тенк просечно кошта 8 000 000 евра. Таквим тенковима припада и М84, а тенка те марке Србија има 250, што испадне да је могло да се сагради по теби много школа. Али узмимо у обзир САД које поседују око 3 500 000 таквих и још бољих тенкова, што знаћи да би могли пола света да снабдеју школама. Иначе колико знам месечни износ за војску САД издваја месечно за војску 10 000 000 000 долара, а српске новчане резерве тренутно износе око 6 000 000 000 евра, па ти сада види. За те паре може да се купи 30 борбених авиона, и 30  борбених хеликоптера, а то би одмах променило снаге у региону у нашу корист.