Pojavio se novi horoskopski znak?

• 12 Odgovora
  • 13651 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

aLexA*

• 1,300
  • +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Djokovic :)
    • Pogledaj profil
Pojavio se novi horoskopski znak?
« poslato: Januar 14, 2011, 15:37:13 »
Novi, trinaesti horoskopski znak smešten je između Škorpije i Strelca. Ako ste rođeni između 29. novembra i 17. decembra vi ste - Zmijonosac.

Ako svaki dan bacite pogled na horoskop u novinama, sada bi trebalo da proverite da li čitate odgovarajuću rubriku. Pojavio se još jedan horoskopski znak, "Zmijonosac" kojem pripadaju osobe rođene između 29. novembra i 17. decembra.

Astronom Parke Kankl kaže da je zbog nove konstelacije planeta i promena u položaju Zemlje došlo do izmena u sistemu horoskopskih znakova, prenosi "Hafington post".

Navodno su datumi koji pripadaju određenim znakovima pogrešni, jer se položaj planeta i sazvežđa od vremena začetaka astrologije znatno promenio. S obzirom na to da podela na 12 horoskopskih znakova datira od pre tri hiljade godina, Kankl kaže da je potrebno da se te promene uzmu u obzir i da se u sistem uvrsti i 13. znak, Zmijonosac (Ophiuchus), i to između Škorpije i Strelca.

Pošto uvođenje još jednog znaka remeti ceo sistem, proverite ponovo šta ste u horoskopu:

Jarac: 20. januar - 16. februar

Vodolija: 16. februar - 11. mart

Ribe: 11. mart - 18. april

Ovan: 18. april - 13. maj

Bik: 13. maj - 21. jun

Blizanci: 21. jun - 20. jul

Rak: 20. jul - 10. avgust

Lav: 10. avgust - 16. septembar

Devica: 16. septembar - 30. oktobar

Vaga: 30. oktobar - 23. novembar

Škorpija: 23. novembar - 29. novembra

Zmijonosac: 29. novembra - 17. decembra

Strelac: 17. decembar - 20. januar

[Reklama]

NiKooLaa

• Dont fear the reaper!
  • *
  • 5,405
  • +149/-13
    • dzontra.nikola
    • lastfm
    • opusteniforum
    • dzontra_nikola
    • Dzonny
    • Pogledaj profil
    • Valjevski polumaraton
Odg: Pojavio se novi horoskopski znak?
« Odgovor #1 poslato: Januar 14, 2011, 20:29:03 »
Taj se znak u svetu odavno koristi kao priznati horoskopski znak, ali naši "astrolozi" neće ni da čuju za njega. Bar većina.

Ofiukus - Zmijonoša prema grckom nazivu za boga zdravlja olicenog u ljudskoj figuri sa zmijom omotanom oko stapa, izmedju Skorpiona i Strelca.

Ovaj znak vlada = 29. novembra. - 17. decembra

Ovaj znak je toliko presudan u svacijem horoskopu da covek nije ni svestan. Ovaj znak je vezan za simboliku Jupitera i za piramidu. Ovaj znak je srce svih zodijaka i pokretac ostalih zodijackih znakova. Ovaj znak je veoma vezan za mundalnu natalnu kartu i uvek pokazuje novi zivot i novi pocetak, pogotovo ako se Sunce nadje na ovom zodijaku.

Ovaj Zodijak je prisutan ne samo u galaksiji vec i na zemlji a u Bibliji isto stoji o novom znaku gde se govori i zavrsetku 12 plemena jevrema i gde se opisiva novi poredak i apokalipsa, sto znaci zavrsetak i dolazak novog doba.

Zmijonosa ce veoma imati veliki udela 21.12.2012 god u 12:05 min kada ce sve planete skupiti u jednu ravnu i kada ce na nebu doci opsti prelom, to je ujedno i poznatije u narodu smak sveta, a i po plemenu Maja.

Zmijonosa je omega i u natalnoj karti je vrlo bitan, pogotovo ako se nekome nalazi Sunce ili ASC sa Zmijonosom, takva osoba je veoma obdarena i predodredjena je da unosi novo a da staro zavrsi kako bi ljudi poceli da zive novim zivotom. Ljudi koji imaju Sunce ili ASC na Zmijonosi su posebni-talentirani i sve osobine imaju Jupitera, dok Strelcevi imaju sve osobine Neptuna.

Astrolozi uopce ne smatraju ovaj znak nesto presudnim jer se ne bave izucavanjem simbola vec sve se svodi na prepostavke ili mogucnosti, psiholoski. Takodjer, kada se gleda horoskop nikada se ne gleda po tropskom vec po sideralnom vremenu, mada je i tu problem, jer su astolozi toliko usadili ljudima, da ljudi sada i da hocedu tesko da mogu nesto promeniti i prihvatiti kako jeste.

Ako otvorite nebesku kartu momentalno vidicete tacnu poziciju planeta a ne poziciju astrologa koji krivo daju informacije, zbog toga astrologija ne moze biti priznata kao nauka.

Zmijonosa je inace povezan za Isusa Hrista a 12 znakova za apostole. Element Zmijonosa ali za sada je jos neistrazen jer astrolozi ga tretiraju samo kao znak koji samo postoji.

Obracajte paznju na ljude koji imaju Sunce ili ASC na Zmijonosi, pogledajte njihovo ponasanje a pogledajte ponasanje jednog Strelca, primeticete da je covek Zmijonosa vrlo veliki inovator, covek koji unosi uvek neke novine, koji zeli ljubav, mir jednakost, koji prosto ne pripada ovde na zemlji, dok kod osobine Strijelca cete videti da isuvise filozofiraju a od filozofije nista, samo prazne price, da su dosta veliki pozeri, a tu se vidi uticaj Neptu

Smak sveta je vec pocelo zavisi samo kako ko gleda, apokalipsa pogotvo. No, pod smakom sveta se sigurno ne smatra raspad zemlje ili totalno unistenje kao sto bi mnogi prizeljkivali vidovnjaci, gatari i astrolozi.

Zmijonoša je vec poceo raditi od 1990. godine a posebno ce biit aktivan tokom 2012. godine.
Zmijonoša ili OFIKUS je od 1990. godine je veoma aktivan najviše u Mundalnoj astrologiji. Astrolozi ovaj znak ne gledaju i smatraju da nema nikakv eveze, te se o Zmijonoši uopšte i ne piše. Astronomi opet vrlo priznaju Zmijonošu jer je ogroman zodijak.

Zmojonoša je povezan za Isusa Hrista jer sve što donosi Zmijonošaa, donosi Isus Hrist a i u bibliji se može pronaci. Tako, 12 astrološki znakova su 12. apostoli a 13 je sam Isus Hrist.. Ovaj znak je cvrsto povezan za svaku pravdu, promenu jer je omega., što u prevodu znaci: da sve što je loše on završava i stvara novi pocetak.

Za Zmijonošu je povezana mitologija Atlantida kao i o žiteljima Atlantida. Mada se zna da je Atlantida potonula u more. Bila je to posledica katastrofe na Kosmickom nivou, koja je zadesila citavu Galaksiju. Zmija predstavlja opomenu narodu da se batale magije, vracanja, gatanja po kartama itd... Jer, stanovnici Atlandite su se bavili crnom magijom koji su želeli slobodu i gde nisu trpeli nikakva ogranicenja.Zitelji Atlantide nisu bili najstariji 'narod' na zemlji. Egipcani su oživeli njihovu maguju a Grci je preneli u Evropi.

Zmijonoša je još kako povezan za vreme i za buducnost, pa ce svi primetiti kako dani vrlo brzo prolaze, godine i da covek jako rano ostari. Zmijonoša upozorava ljude na vladanje sekte i na masone a svršetak svakog zla bice u 2025. godini kada se ocekuje i pad civilizacije masonskih, kada ce se na nebu pojaviti svetlost u obliku velikog krsta, što govori o završetku svakog zla na zemlji.

Sednice Saveta Bezbednosti OUN pocinju u 23 casa po Njujorskom vremenu a to nije nikako slucajno, povezano je za magiju Atlantida. Sve na to upozorava Zmijonoša, upozorava ljude da se klone laži, prevare, magije, zapadne astrologije jer sigurno ne pripada Bogu, da ako gledaju astrologiju da gledaju kako je nebeski otac napisao i kako je postavio zodijak na nebu a ne da izbacivaju laz.

Zato ce ovaj znak doneti svako cišcenje i doneti novo sve ali istinito. U samoj Bibliji ćete naići na reči Spasitelja gde je govorio da je On, Alfa i Omega - početak i kraj. Zmijonoša je čvrsto povezan za samog Hrista i sam znak predstavlja Isusa Hrista. Posebno je primetan ovaj znak kroz svetu vodu, a upravo na određenoj ikoni koju vam prilažem, predstavljen je simbol Zmojonoše, Presvete Majke Božije i samog Spasitelja Isusa hrista.

Osobe koji se rode baš na njegov dan su od posebne važnosti kao i oni koji imaju stelijum ili kome se nalazi Ascedent na Zmijonoši. Život ovih osoba nije ni malo lak, gde prolaze nekih 28 - 31. godinu dosta težine ali u dubini duše su veliki optimististi i pored toga što znaju često zapadati u depresivna stanja. Same osobe koji poseduju Zmijonošu su vrlo obdareni za književnost, lingvistiku, muziku i za religiju, mada imaju problema u obrazovanju zbog nedostatka novaca ali ga ipak s mukom završavaju. Uticaj Jupitera je za ove osobe od velike važnosti, jer sa Zmijonošom vlada planeta Jupiter, a elemente poseduje sa četiri. Talisman koji bi trebali nositi ove osobe je od presudne važnosti a trebali bi nositi talisman slike broj tri od gore i Ikonu ovu koju sam stavio, bez obzira na vera ispovest.

Zmijonoša vlada 9. kućom astrološkom ali ga za sada mnogi astrolozi ne gledaju i ne pridaju mu neku važnost. Aspekti sa Zmijonošom igraju presudnu ulogu o spoznaji pravog duhovnog života, pogotovo ako je još aspektovan sa Suncem, ASC, MC i sa DESC, tada obavezno aktivira ove kuće i planetu. Kada je aspektovan sa Merkurom. Ukoliko je aspektovan sa saturnom tada osoba će uvek osetiti loš tranzitni Saturn kroz određenu kuću i u onoj kući gde se nalazi saturn u natalnoj karti, tu osoba doživljava najviše patnje i nerazumevanje od ljudi koji su povezani za određenu astrološku kuću. Sam stepen Zmijonoše je 9. stepen

Branko Životin
::Za webmastere :: Pravilnik foruma ::Baneri :: Magija
samo-opusteno userbar5
>> Registrujte se kako bi videli sadrzaj celog foruma! Neki delovi foruma nisu vidljivi za goste!<<
[Kako da vidim linkove na forumu??]
VAratonac :: ITcyberCOP

MarkoKg

• *
  • 5,240
  • +48/-3
  • Music is my aeroplane...
    • samoopustenoinfo
    • Pogledaj profil
    • samo-opusteno
« Odgovor #2 poslato: Januar 14, 2011, 21:04:14 »
Blah, kako glup naziv :)
Prvi put čujem za taj znak, nikad to nisam u novinama video niti čuo nigde  :huh

aLexA*

• 1,300
  • +4/-0
  • Djokovic :)
    • Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Januar 15, 2011, 19:56:01 »
I ja prvi put cujem

hadzi sasa

• *
  • 1
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Januar 15, 2011, 19:57:53 »
Posebno je primetan ovaj znak kroz svetu vodu, a upravo na određenoj ikoni koju vam prilažem, predstavljen je simbol Zmojonoše, Presvete Majke Božije i samog Spasitelja Isusa hrista.

koja je ta ikona ne vidi se, hteo bih da vidim. Pozdrav

rasha2004

• Relax take it easy
  • **
  • 459
  • +9/-0
  • Never give up it's such a wonderful life!
    • Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: Januar 19, 2011, 14:14:09 »
Zmijonoša ne može da bude novi horoskopski znak
R. Bulatović - 17.01.2011. - 00:22
[hide]http://www.24sata.rs/vesti.php?id=87906[/hide]
Srpski astrolozi ne priznaju Zmijonošu, koga Planetarijumsko udruženje u Minesoti smatra za 13. horoskopski znak...
Neki od naših najpoznatijih astrologa kažu za „24 sata” da astronomi i astrolozi ne govore istim jezikom. Ističu da je nebo podeljeno na 12 delova koji čine znake i da će to tako i ostati.

HOROSKOP - Priča o 13. znaku stara je više od decenije. Astrolog Zlatko Zlatković kaže da bi uvođenje Zmijonoše na osnovu otkrića astronoma bilo isto kao kada bi astrolozi odredili novo crveno slovo u crkvenom kalendaru.
- Nije izvodljivo ni matematički ni na bilo koji drugi način uzeti u obzir ucrtavanje 13. znaka. Ofijukus je malo sazvežđe, zahvata svega nekoliko stepeni, u sedištu je između Škorpije i Strelca i nema jasan i jak uticaj - kaže Zlatković.
Astrolog Sanja Colja napominje da uvođenje Zmijonoše astrološki „ne pije vodu”.
- Uvođenje 13. znaka bilo bi veštački, baš kao i ukidanje Plutona. Astrologija je klasična, što znači da se ono što je zapisano pre mnogo vekova i danas poštuje. Broj 13 ne funkcioniše u zodijačkom krugu koji ima 360 stepeni i koji je podeljen na 12 znakova - kaže Colja.
I Aleksandar Imširagić napominje da se u astrologiji koristi 12 tropskih znakova koji su zasnovani na drugoj logici u odnosu na astronomske mere.
- Mi koristimo ista imena stvari, ali na primer znak Ovna nije isto što i sazvežđe Ovna. Tropski zodijak je vezan za godišnja doba. To znači da je početak proleća vezan za znak Ovna, leto je vezano za Raka. Bitno je da krug koji nas opisuje ima 360 stepeni i 12 jednakih odsečaka koji čine znake. Niko ne može postati Zmijonoša preko noći zato što astronomi tako kažu - ističe Imširagić.
Planetarijumsko udruženje tvrdi da se zbog gravitacije Meseca pomerila Zemljina osa i da je došlo do raskoraka u položaju zvezda, što bi trebalo da znači da sada postoji 13 znakova.

* Charobnjak *

• **
  • 192
  • +1/-0
  • No limit!
    • Pogledaj profil
    • Čarobnjak forum
« Odgovor #6 poslato: Februar 02, 2011, 21:40:19 »
Taj 13. znak je čista izmišljotina. Nebeski svod je podeljen na 360 stepeni i 12. jednakih delova (znaka) bez obzira gde se pomerala Zemljina osa.
:-)

!mila!

• *
  • 3,378
  • +13/-1
  • Pol: Žena
  • love you all....<3
    • mila opacic
    • Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: Jun 12, 2011, 22:34:08 »
heh, kako god, ja sam ovna,.... samo vi okrecite... te znakove, ja ostajem na svom mestu...
This cat
is cat
a cat
good cat
way cat
to cat
keep cat
an cat
idiot cat
for cat
20 cat
seconds cat.

sad procitaj sve bez ,,cat,,.....:P

* Charobnjak *

• **
  • 192
  • +1/-0
  • No limit!
    • Pogledaj profil
    • Čarobnjak forum
« Odgovor #8 poslato: Jul 12, 2011, 15:17:09 »
Okrecu ih oni kojima je dosadno i nemaju pametnija posla. :)
« Poslednja izmena: Jul 12, 2011, 15:18:38 od strane * Charobnjak * »
:-)

SuperMilja

• *
  • 7
  • +0/-0
  • Opustite se i uzivajte!
    • Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: Novembar 02, 2011, 10:23:34 »
Uf, ajd da nisam upoznata sa horoskopom pa ajde. Ali ovako sad ispada da sam riba, a ja licno nemam veze s vezom s ribama(neman nishta protiv njih naravno). No dobro. Ja znam shta sam i to ce ostati.  :rock on

Adora d Loriam

• *
  • 4
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #10 poslato: Jun 08, 2012, 15:38:40 »
Da li iko zna metodu, neki astro-program, link sa instrukcijama...BILO STA, za racunanja astroloske karte koja ukljucuje 13.znak-Zmijonosu!?

Adora d Loriam

• *
  • 4
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #11 poslato: Jun 08, 2012, 19:02:43 »
Kao,prvo: NiKooLaa svaka cast!
I glavno: ''stvarno me NE interesuje sta mislite o Zmijonosi, niti da li prihvatate 13.znak, a Vi odgovarate kao da sam Vas to pitala! ....te mi citirate sta govore i drugi ''Astrolozi'' (mada ja sebe ne nazivam Astrologom iako je praktikujem 12 god.) To je diskutabilna uloga i ni malo naivna, narocito eticki... Ja sam postavila pitanje - da li neko zna kojom metodom da dodjem do izrade astro karte koja ukljucuje i taj 13. znak Zmijonosu!? Molim Vas da ukoliko se ne skoncentrisete na pitanje i nemate odgovor na njega da ne pisete Vase misljenje. Svako ima svoje misljenje, sto postujem, kao i svoje metode, a i to postujem. Dakle, ako neko bude imao odg. na moje pitanje, neka napise, a ako nema...kud koji mili moji....
S postovanjem...

''Svaki Covek i svaka Zena je Zvezda''

Adora d Loriam

• *
  • 4
  • +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #12 poslato: Jun 08, 2012, 19:13:47 »
Izvinite, ja sam se tek prijavila i izgleda da sam na osnovu prethodnih por. mislila da su meni upucene. A da i za hadzi sasu pozzz :ok