samo-opusteno Hrana i Piće
Pages: 12345
Pivo!!! By: Squirtle Date: Decembar 18, 2008, 22:02:01
Necu da vas pitam koliko mozete da popijete.... jer bi onda stavio naziv teme" Ko moze vise da slaze"...nego me zanima koje pivo pijete ....Ae :pijani
Re: Pivo!!! By: NiKooLaa Date: Decembar 19, 2008, 00:23:21
Valjevsko zakon :) :)
Ma moze sve, jelen, mb...

Re: Pivo!!! By: Squirtle Date: Decembar 19, 2008, 09:33:00
Valjevsko zakon :) :)
Ma moze sve, jelen, mb...

U pravu si moze sve ali ja u zadnje vreme pjem Lav pa sam navikao...
Re: Pivo!!! By: TanjicA Date: Mart 07, 2009, 18:01:31
jelen... :)
Re: Pivo!!! By: jovan2 Date: April 15, 2009, 23:22:23
jelen toceni uz dobru utakmicu
Re: Pivo!!! By: TanjicA Date: Maj 11, 2009, 10:38:28
Evo i malo o Pivu... :)

Pivo, penusavi, iskricavi napitak u sebi sadrzi deo magije zbog koje se svakog minuta u svetu popije skoro 6 miliona litra. Dovoljan razlog da se njime malo vise pozabavi i da se o njemu nesto vise sazna.

Pivo je jedno od najstarijih pica poznatih coveku. Pice koje ga je pratilo kroz celu njegovu burnu istoriju i bilo svedok svih drevnih civilazija koje su nastajale i nestajale. 
Od pamtiveka je bilo sredsvo za osvezenje i uzivanje, ali i hrana, pa i lek. Prinosilo se kao zrtva bogovima, koristilo se u religioznim obredima, ali ipak iznad svega bilo pice obicnih smrtnika. Pili su ga jos stari Sumeri i cuvali tajnu njegovog spravljanja. Kralj Hamurabi ga je uvrstio u svoj zakonik i trgovao njime sa svojim susedima. Faraoni su ga nosili sobom na svoj put u zagroban zivot, ali su njime pojili i radnike koji su gradili piramide, da bi za njega bili spremni. Pili su ga stari Grci, pre nego sto je vino osvojilo ovo podrucje. Rimljani su ga nasledili, a plemena koja su im oduzela sjaj nosila na sve svoje pohode. Ni jedan poznati ep nije spevan, a da mu u njemu nije posvecena duzna paznja. To je oduvek bilo pice koje je donosilo osvezenje, utoljavalo glad, davalo snagu i podsticaj, ali i umirivalo i opustalo.

Oduvek pili su ga bogati i siromasni, iz zlatnih putira i glinenih vrceva, da bi osetili njegova dragocena svojstva. Pilo se da bi se umoran tezak nakon teskog rada okrepio i povratio u zivot, ratnik dobio energiju za napore koji ga ocekuju, zedan napojio i osvezio, opterecen opustio i odmorio, bolesatan okrepio i razveselio, a onaj koji pati od nesanice lakse utonuo u san. Deluje kao hrana i kao lek. Ono utoli glad, ali i osnazi organizam. Smiruje nerve, a ozivi celo telo. Naravno mora se piti sa razumom i sa merom. Oni koji su se o to oglusili osetili su posledice. Ni jedno pijanstvo nije prijatno, a ono od piva se posebno dugo pamti. Ali to je prica za sebe.
Re: Pivo!!! By: Angelic_Disgrace Date: Jun 07, 2009, 13:54:34
Tuborg i Lav..
Re: Pivo!!! By: Dzejn Date: Jul 18, 2009, 03:17:24
nishitjkoooo ! wub
Re: Pivo!!! By: nnnn Date: Januar 02, 2010, 20:11:19
pivo je super
Re: Pivo!!! By: nnnn Date: Januar 02, 2010, 20:12:42
jelen je najbolje
Re: Pivo!!! By: Oasis Date: Januar 16, 2010, 18:31:02
jelen je najbolje
I meni takodje... :)
Re: Pivo!!! By: Dzejn Date: Januar 18, 2010, 11:48:28
ihhh, probala sam skopsko !
njamiiii.
dakle, ide nikshitjko, skopsko, sarajevsko
Re: Pivo!!! By: Winex Date: Januar 18, 2010, 11:51:14
Jelen cepam, al' volem i jagodinsko... :D
Re: Pivo!!! By: Srlenzio Date: Januar 18, 2010, 17:25:56
Rogonja i Niksicko , ali i Tubork , Hajneken , amstelica , ma sta ima :) Al je Rogonja najbolji
Odg: Pivo!!! By: rasha2004 Date: Avgust 02, 2010, 21:07:43
Kad je pivo u pitanju, volim ga, baš ga volim, al porodična tradicija je LAV i samo LAV! Možda postoji i bolje pivo, al LAV je LAV!
Svi smo mi LAVovi!

U prilogu je moja slika na profilu na facebook-u...

Jednostavno:

ili jesi LAV ili nisi

JESAM!