samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Kosta poceo da trenira By: [Vesti] Date: Jul 09, 2010, 17:31:44
Kosta poceo da trenira

Centar kosarkaske reprezentacije Srbije Kosta Perovic rekao je u Beogradu da je poceo datrenira i da ocekuje da ce se uskoro prikljuciti saigracima u punom treningu. "Posle pregleda danas sam poceo lagano da treniram i uvodim se u trening. Bice potrebno malo vremena da stvari dodju na svoje mesto, vremena i strpljena sa moje i sa Dudine (selektora Dusan Ivkovica) strane", rekao je novinarima posle treninga "orlova" Perovic, koji je imao problema sa stomakom. Reprezentativci Srbije zavrsili su danas uvodni deo priprema za Svetsko prvenstvo u Turskoj, a u nedelju ce putovati u Italiju na bazicne pripreme. Perovic ce ici sa ekipom i odmah trenirati, ali ne punim intenzitetom. "Treniracu odmah, ali ne punim intenzitetom. Danas sam radio prvih pola sata dok nisu dosli puni sprintevi, kada sam prestao. Postepeno cu ici dok ne dostignem nivo ostalih igraca. Ja se fenomenalno osecam, nista me ne bolim i mislim da ce sve biti u redu", rekao je Perovic.  Clan strucnog staba Aleksandar Kesar rekao je da igraci imaju izvanredan odnos prema treninzima. "Ovo je pocetak na koji se sve nadovezuje. Odnos igraca je izvanredan, svi su oni profesionalci, bili su u velikim klubovima i znaju kako moraju da treniraju da bi ostali na najvisem nivou. Mislim da mi ovde imamo taj najvisi nivo rada. Svi su motivisani, bez obzira sto su neki bili vodeci igraci u vodecim evropskim klubovima", rekao je Kesar. Milenko Tepic je kazao da je bazicni deo priprema osnova za Mundobasket, ali i za nastavak sezone. Bek je rekao da je godina iskustva vise jako znacajna za igrace. "Godina za nama je velika prednost. Vecina igraca iz proslogodisnjeg sastava je zdrava, na okupu smo, a iskustvo i rad iz prosle sezone ce nam koristiti. Mislim da cemo za ovo vreme uspeti da stvorimo zavidan nivo forme za Svetsko prvenstvo", rekao je Tepic. Novinari su pricali sa skoro svim igracima koji su izasli iz sale Sport eko u naselju Brace Jerkovic, ali samo sa Duskom Savanovicem razgovor skoro da nije imao veze sa kosarkom. Novi igrac Valensije pricao je sa novinarima o svojoj ljubavi prema automobilu "folksvagen 1", odnosno popularnoj "bubi", ali i o ostalim kolima. Iako je promenio nekoliko "buba", Savanovic nema dilemu koji je model najbolji. "Najbolji auto je sluzbeni auto. Kraj price", kazao je krilni centar. Jedan izvestac pitao je Savanovica kada ce napraviti izlozbu. "Ma, kakva izlozba! Moj hobi je crtanje, ja to volim i znam da radim, ali izlozba je van pameti. Kao da pitate nekoga ko voli enigmatiku kada ce da napravi ukrstenicu. Crtam za sebe, to je sve", rekao je Savanovic.

Procitaj nastavak vesti...