samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Razbicu ti glavu, ne pisi o „Kiseljaku"! By: [Vesti] Date: Jul 08, 2010, 06:34:36
Razbicu ti glavu, ne pisi o „Kiseljaku"!

Vucic Drobnjak, suspendovani vaspitac u Domu za nezbrinutu decu kod Zvornika, koga su sticenici optuzili za zlostavljanje, preti batinama Maji Basic, a njegova supruga kaze da ce je „licno zadaviti" Vucic Drobnjak, vaspitac Doma za nezbrinutu decu i omladinu „Kiseljak" kod Zvornika, kojeg su sticenici i bivsi volonter ove ustanove Mladen Prelovac optuzili da je verbalno, fizicki i seksualno maltretirao decu, uz najprimitivnije psovke i uvrede zapretio je novinarki Pressa RS Maji Basic da ce joj razbiti glavu ako napise jos samo jednu rec o domu! Pretnje je nasoj novinarki uputila i njegova supruga, tvrdeci da ce licno doci u Banjaluku da je zadavi!Kako se ispostavilo, povod za telefonski poziv „gospodje" Drobnjak redakciji Pressa RS bio je tekst objavljen u nasem listu 5. jula, u kojem su bivsi sticenici „Kiseljaka" Rada Milisavic i Dejan Draganovic podsetili javnost da su iz tog doma pobegli zbog „bestijalnog izivljavanja pijanih vaspitaca nad nemocnom decom".„Pedagoske" psovkeU sokantnoj ispovesti za Press RS Rada i Dejan su i pre mesec dana ispricali da su u „Kiseljaku" vise puta gledali kada su vaspitac Drobnjak i domar Ilija Vucic „pijani vredjali i udarali svoje sticenike" i da je Drobnjak „povremeno cak i seksualno uznemiravao maloletne devojcice".- Najgore je prosla B. B., koju je Drobnjak, kao tadasnji direktor doma, odvukao u svoju kancelariju, na silu joj otvorio usta i, kako bi je omamio, u grlo joj sipao vinjak. Devojcica se, na srecu, otela od pomahnitalog direktora i uspela da pobegne, ali to je bio tek jedan od hiljadu razloga koji su nas naveli da pre dve godine pobegnemo iz doma - ispricali su bivsi sticenici.Njihova ispovest, po svemu sudeci, izbezumila je bracni par Drobnjak, pa je „gospodja" Drobnjak odlucila da stvar uzme u svoje ruke i zapreti novinarima.- Pa, jeste li vi normalni?! Kako vas nije sramota da pisete o mom muzu, koji je ucinio mnogo toga za domsku decu?! Pravite od njega monstruma i nasilnika i to na osnovu prica poremecenih i ludih ljudi - urlala je histericna zena.Posto se telefonska veza prekinula, pozvali smo Drobnjakovu da pokusamo da otklonimo eventualne nedoumice, i to na broj telefona njenog muza, sa kojeg nas je i pozvala. Nakon pristojnog predstavljanja i pitanja s kim imamo cast da razgovaramo, Vucic Drobnjak je kao dokazani „vaspitac" i „pedagog" odbrusio:- Ma, boli te k...c s kim razgovaras! Ako me jos jednom pozoves ili napises nesto o „Kiseljaku", glavu cu ti razlupati - zapretio je Drobnjak, uz zanemarivanje cinjenice da je njegova supruga ta koja je prva nazvala redakciju Pressa RS i sasula bujicu pretnji i uvreda.Ministar zdravlja i socijalne zastite RS Ranko Skrbic kaze za Press RS da su pretnje vaspitaca Drobnjaka „iskljucivi odraz njegovog vaspitanja i nivoa kulturnog razvoja".Ministarstvo nezadovoljno- S druge strane, od kada su mediji plasirali informaciju da su vaspitaci u „Kiseljaku" zlostavljali svoje sticenike, timovi naseg ministarstva pojacali su nadzor te socijalne ustanove. Medjutim, Ministarstvo zdravlja RS nije zadovoljno trenutnim funkcionisanjem doma, tako da cemo se zalagati da se deca premeste u Banjaluku, gde bismo im obezbedili bolje uslove boravka i osigurali vecu kontrolu rada vaspitaca sa njima - kaze Skrbic.Tokom jucerasnjeg dana u „Kiseljaku" nismo uspeli da saznamo da li je okoncan disciplinski postupak protiv Drobnjaka i Savica, koje je direktor Zoran Radosavljevic suspendovao nakon objavljivanja price o „Kiseljaku" u nasem listu.- Direktor je na putu, a niko drugi nema ovlascenje da daje izjave. S druge strane, nekorektni su navodi da svi vaspitaci u „Kiseljaku" psuju, posto ja nikada ni privatno nisam opsovala, a kamoli na poslu medju decom. Uostalom, i sam Prelovac mi je priznao da skoro nista od onoga sto ste naveli da je on rekao nije tacno - ustvrdila je vaspitacica Petra Bozic.Medjutim, Mladen Prelovac, koji je pre dva meseca ispricao za Press RS da pijani Drobnjak i Savic svoje sticenike psuju, samaraju, neretko udaraju sakama i bacaju cak o radijatore i zidove, i juce je ostao pri svakoj svojoj izgovorenoj reci i jos jednom naglasio da je za nas list rekao samo ono u sta se sam uverio.- Trenutno sam u Crnoj Gori, a to sto Petra Bozic tvrdi da sam joj rekao je cista laz. Tacno je samo ono sto sam izjavio za Press RS - otklonio je sve dileme Prelovac.

Procitaj nastavak vesti...