samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Karadžić sam smenjuje i imenuje?! By: [Glasnik] Date: April 06, 2014, 09:16:02

Karadžić sam smenjuje i imenuje?!

KADROVSKE promene u Izvršnom i Stručnom odboru FSS, koje je u petak popodne izglasao Odbor za hitna pitanja, bile su očekivane jer su najavljene na Skupštini FSS, ali donele su veliku buru. Potpredsednik Dragoljub Vukadinović izjavio da je smenjen bez pitanja i obrazloženja, te da je to bila samovolja predsednika Tomislava Karadžića. Čak je dodao da “Tole nije imao petlje da to saopšti, već je to učinio generalni sekretar Zoan Laković, kome je – bilo neprijatno”.  Bezuspešno smo u subotupokušavali da stupimo u kontakt s Karadžićem i saznamo o čemu se radi, ali činjenica je da je smena Vukadinovića prilično iznenađenje jer je na nedavnoj Skupštini FSS u Staroj Pazovi izglasan njegov povratak na mesto potpredsednika Saveza! Nepojavljivanje Vukadinovića na Skupštini nije bilo protumačeno kao problem, ali očigledno su odnosi dugogodišnjih prisnih saradnika, kako u Partizanu, tako i u FSS, zahladneli. POTPREDSEDNIK IZ ZVEZDE NA Odboru za hitna pitanja bilo je istaknuto da će preostala slobodna mesta u IO biti popunjena u narednom periodu, s tim da će se sa rukovodstvom Crvene zvezde razgovarati i o ulasku predstavnika ovog kluba u IO FSS. Nije tajna da će čovek koga predloži Zvezda dobiti i mesto potpredsednika. Smenom Vukadinovića mesto je i zvanično slobodno.  Vukadinović je rekao i da nije hteo da prisustvuje poslednjim sastancima IO “kako ne bi donosio odluke koje već aminovao sam Karadžić”. U Savezu vlada mandatarski sistem, što znači da predsednik sam bira i svoj IO i potpredsednike.  A Karadžić ne samo što je smenio ljude iz Izvršnog odbora i raspustio Stručni odbor bez da obavesti te članove, već je i, priča se, postavio neke ljude, a da ih pritom nije konsultovao! To je već krajnje paradoksalno i predsednik sigurno mora da objasni kako i zašto su nastale promene. Da podsetimo i na odluke: Ilija Petković novi je predsednik Stručnog odbora FSS, a članovi su Miloljub Ostojić, Mitar Mrkela, Mladen Dodić, Milan Đuričić, Nenad Milovanović, Vladan Milojević, dr Miljko Ristić i novinar Mirko Vrbica.  Iz Izvršnog odbora smenjeni su Željko Knežević, Dragan Denčić, Goran Jović, Branimir Babarogić i Dragoljub Vukadinović, a novi članovi su Dragan Pantelić, Savo Milošević i Dragan Simović.