samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
VTA Monterej: Juriš ka srpskom finalu By: [Glasnik] Date: April 05, 2014, 21:15:30

VTA Monterej: Juriš ka srpskom finalu

MEKSIČKI talas na srpski način ovih dana Ana Ivanović i Jovana Jakšić stvaraju u Montereju. Naše teniserke su se probile do polufinala VTA turnira, i u slučaju trijumfa nad Karolinom Voznijacki i Kimiko Date-Krum doći će do beogradskog derbija u meču za pehar. Ipak, prethodno su obe imale izuzetne izazove. Ana je dobila Magdalenu Ribarikovu iz Slovačke 6:1, 0:6, 6:2, pokazavši ponovo oscilacije u igri. Tako nešto ne bi smela sebi da dozvoli protiv Dankinje, sa kojom se do sada pet puta sastala na VTA turu (skor 3:2).  – Bio je to težak meč protiv jake rivalke. Ribarikova kombinuje udarce sa dosta slajsa, što zna da bude veoma opasno. Drago mi je da sam ostala koncentrisana i što sam pobedila – rekla je Ivanovićeva, dodavši: – Polufinale će biti još jedan veliki izazov. Ona odlično reternira i igra stabilno.  Rivalka iz Odenzea, nekada prva na svetu, već dugo se bori da uđe u šampionski ritam. Ipak, u Meksiku je pružala odlična izdanja.  – Volela bih da osvojim turnir, ali moram da se fokusiram samo na prvi naredni meč, odnosno na Ivanovićevu. Sa Anom nikad nije lako. Izaći ću na teren i uživati najviše što mogu – istakla je Voznijacki.  Što se Jakšićeve tiče, posle ubedljive pobede nad kvalifikantkinjom iz SAD, 302. na svetu, Džulijom Boserup 6:3, 6:0 čeka je susret sa 23 godine starijom Japankom (43 godine). Ovo je Jovanino prvo VTA polufinale u dosadašnjoj karijeri, koje bi, bez obzira na ishod, trebalo da je približi ulasku u 100 najboljih.  – Dajem svoj maksimum u svakom meču. Bilo je, zaista, teško, ali sam verovala u sebe i borila sam se do poslednjeg poena. Vredelo je. Ovo je izvanredan rezultat i izuzetno sam uzbuđena što sam prošla u polufinale. Međutim, svesna sam da me čeka još dosta posla ovde u Montereju – rekla je Jakšićeva, koju navijači u Meksiku cele nedelje podržavaju kao veliku zvezdu.  Jelena Janković je, prethodno, završila učešće u Čarlstonu. Izgubila je meč četvrtfinala od Kanađanke Ežen Bušar 6:3, 4:6, 6:3. n