samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Vujošević: Neki igrači su pokušali jeftino da se dopadnu publici, ali zadovoljan sam By: [Glasnik] Date: April 05, 2014, 06:16:46

Vujošević: Neki igrači su pokušali jeftino da se dopadnu publici, ali zadovoljan sam

ŠEF stručnog štaba Partizana Duško Vujošević nije krio zadovoljstvo pobedom protiv Žalgirisa.- Zadovoljan sam i jednim delom igrom. Počeli smo dobro, što je izazvalo opuštenost, jer se izgubio strah da se izgubi. Bilo je i igrača koji su pokušali jeftino da se dopadnu publici, što je moglo posle da nas uvede u nervozu. Žalgiris je ozbiljna ekipa, koja je želela časno da izgubi. Nisu došli da se sami pobede, već smo morali mi to da odradimo i uglavnom smo to dobro odradili – sumirao je Vujošević. – Publika je još jednom pokazala privrženost klubu, u utakmici koja nije imala takmičarski naboj. Došla je u velikom broju, sve vreme strasno bodrila ekipu. Hvala im. U poslednjem kolu Partizan će imati specifično gostovanje u istanbulu, jer će koš razlika odlučivati da li će se Galatasaraj plasirati u četvrtfinale.- Bićemo izloženi velikoj opasnosti jer želimo dostojanstveno da završimo Evroligu. Kada se podvuče crta, s obzirom na sve okolnosti, od blokade računa, do preko povreda, napravili smo veliki uspeh plasmanom u Top 16, ali i igrali dobro u ovoj fazi takmičenja. Verujem da nismo imali pehove sa povredama da bismo se borili za četvrtfionale.ŠTOMBERGAS: PRESKOČILI NAS TRENER Žalgirisa Sailijus Štombergas kao uzrok poraza vidi u prvoj četvrtini i odličnos skoku Partizana.- Kao tim smo startovali veoma loše. Na početku je Partizan nanizao 10:0, mi smo izgubili ritam i posle je bilo teško da se vratimo u igru. Trudili smo se da podignemo nivo, ali nije nam išlo, Partizan se žestoko borio, pokazao je kod kuće sasvim drugačije lice nego kada igra na gostovanjima. Nismo uspeli da zaustavimo njihov skok. Zasluženo su pobedili.