samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Trajković: Novosađani nam neće pokloniti pobedu By: [Glasnik] Date: April 04, 2014, 13:16:40

Trajković: Novosađani nam neće pokloniti pobedu

Četiri godine je Branislav Trajković bio prvotimac Vojvodine, ali ga je fudbalski put zimus doveo u Partizan, u čijem dresu će u subotu pokušati da nadvisi bivši tim.   Trajkovićev saigrač i u Novom Sadu i u Humskoj, Miroslav Vulićević, napomenuo je da su emocije ostavljene po strani. A, gorostasni defanzivac, koji se posle samo nekoliko meseci nametnuo kao veliko pojačanje crno-belih, deli mišljenje klupskog druga, ističući da izuzetno poštuje „lale”, ali i da brine samo o Partizanu. – Vežu me za Vojvodinu veoma lepe uspomene. Četiri godine sam proveo u Novom Sadu, doživeo mnoge lepe trenutke. Imali smo dobru ekipu… Ipak, sada sam fudbaler Partizana i, kao profesionalac, razmišljam samo o tome kako da što bolje odradim posao na terenu i doprinesem pobedi – kaže za “Sport” Trajković. – Nadam se da ćemo i protiv Vojvodine odigrati dobar meč, kao i prethodnih nekoliko, i zabeležiti uspeh. U kojoj meri se razlikuje tim Vojvodine u odnosu na jesenji deo sezone, kada ste branili boje Novosađana? – Ima razlike, jer su priliku posle zimske pauze i odlaska igrača dobili mladi momci, koji će sigurno biti motivisani protiv Partizana. Pored njih, tu su Alivodić i Veselinović, kao i Pekarić, čije iskustvo znači mladim fudbalerima i koji mogu da naprave problem svakoj ekipi u ligi. Vojvodina je stabilan sportski kolektiv, o čemu svedoče i rezultati. Da li se i stil igre „lala” promenio sa odlascima fudbalera, ali i filozofije stručnog štaba na čelu sa Markom Nikolićem, koji je sada takođe u Partizanu?RADOVAĆU SE GOLUČesto se dešava da fudbaleri najbolje mečeve odigraju protiv bivših timova, neretko i budu strelci, ali i da se ne raduju prilikom postizanja gola. Branislav Trajković, ukoliko mu se posreći da zatrese mrežu, nema dilemu: – Rekao sam već da izuzetno poštujem Vojvodinu, bilo mi je lepo u Novom Sadu, ali sam igrač Partizana i ukoliko postignem gol – radovaću se svakako.  – Vojvodina je bila prepoznatljiva po izuzetnim kontranapadima, ali se i to promenilo, jer u sastavu nema više Miroslava Vulićevića, koji je sada Partizanovo „oružje”, niti Abubakara Oumarua, igrača Beverena. Zato Novosađani teško mogu da nas ugroze na taj način, ali su i dalje izuzetno jaki prilikom prekida i na to mora da se obrati pažnja. Partizan je dovođenjem Vulićevića, Škuletića i vas iz redova Novosađana, kao i ostalih pojačanja, stvorio ekipu koja ima „glavu i rep”. Da li je to preduslov za uspeh u derbiju kola? – Sva trojica smo se veoma dobro ukopili u sistem Partizana, koji je, rekao bih, komplatna ekipa, gotovo bez nedostataka. Popunjeni smo na svim pozicijama, opasni i po bokovima i kroz sredinu, radili smo mnogo i unapredili igru iz prekida. Naravno, svesni smo da svi ti kvaliteti neće uplašiti Novosađane, niti učiniti da nam poklone pobedu. Moramo da se izborimo za uspeh, kako u subotu, tako i u svim utakmicama do kraja, ukoliko računamo na odbranu titule – zaključuje Branislav Trajković.PARTIZAN GA HTEO PRE VOJVODINEInteresantno je da je Branislav Trajković pre nego što je obukao dres Vojvodine bio na meti Partizana. Tadašnji sportski direktor crno-belih Ivan Tomić je duboko „zagazio” u pregovore sa Kuljanima, ali je obeštećenje bilo ogromno za srpske uslove poslovanja i transfer nije realizovan. Trajković je obukao dres „lala”, za četiri godine stekao status jednog od najboljih defanzivaca u ligi, a fudbalska sudbina ga je ipak zimus dovela u Partizan.