samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Posle pucnjave preminuo bivši Arkanov telohranitelj, nekadašnji košarkaš Partizana van životne opasnosti By: [Glasnik] Date: April 02, 2014, 20:00:37

Posle pucnjave preminuo bivši Arkanov telohranitelj, nekadašnji košarkaš Partizana van životne opasnosti

Tri osobe teško su ranjene danas u pucnjavi na Autokomandi, nakon čega su prevezene u Vojno-medicinsku akademiju, rečeno je Tanjugu u Ministarstvu unutrašnjih poslova. Jedan od ranjenih, Rade Rakonjac, kasnije je podlegao povredamaPucnjava se dogodila oko 11.40 sati u kafiću Mariki, u Zvečanskoj 56, nedaleko od stadiona Fudbalskog kluba Partizan.Kako je Tanjugu izjavila portparolka Hitne pomoći Nada Macura, ta služba prevezla je dve osobe stare oko 55 i 60 godina, od kojih je prva sa nekoliko hitaca iz vatrenog oružja pogođena u vrat, dok je drugu metak pogodio u desnu potkolenicu.Muškarac koji je pogođen u vrat bio je svestan prilikom intervencije ekipe Hitne pomoći, ali je na putu ka Vojno-medicinskoj akademiji gubio svest, zbog čega je prebačen na odeljenje reanimacije, rekla je Macura.Beogradski mediji navode da je u pucnjavi ranjen, a da je u bolnici preminuo Rade Rakonjac (51), bivši telohranitelj i gardista Željka Ražnatovića Arkana i bliski prijatelj Luke Bojovića.Rade Rakonjac na sahrani Nikole BojovićaNavodi se da je u pucnjavi povređena i jedna osoba koja je privatnim vozilom prevezena u beogradski Urgentni centar.Policija na licu mesta vrši uviđaj.Vozilo “alfa romeo” u kojem su bili napadači, eksplodiralo je i izgorelo posle pucnjave u Ulici Radovana Simića Cige ispred broja 42.Kako saznajemo, jedan od ranjenih je Goran Ristanović, bivši košarkaš Partizana, reprezentativac Jugoslavije i poznati košarkaški menadžer. On je operisan i nije životno ugrožen.Goran RistanovićOČEVIDAC: NAPADAČI BEZ MASKI- Rade Rakonjac i Stojan Novaković Cope, sedeli su za stolom ispred kafića, a moj jedan prijatelj i ja u kafiću „Mariči“- govori za „Novosti” Lozničanin Zoran Mitrić, višegodišnji komšija Rada Rakonjca. – Tačno u 11,33 časova upala su dvojica napadača, koji nisu bili maskirani, i jedan od njih je iz automatske puške ispalio najmanje devet metaka. Napadači su došli iza zgrade u Zvečanskoj. Meni je jedan od hitaca okrznuo butinu.- U šoku smo svi – kaže naš sagovornik. – Kamere koje pokrivaju moju radnju, stan i kafić sve su snimile. – Jedan od napadača bio je crne kose, drugi je imao maskirne pantalone. Napadači su stigli vozilom „alfa romeo”, a posle pucnjave automobil su zapalili i u njemu je, kako sam čuo, ostala automatska puška, kojom je počinjen zločin. (V. Mitrić)***Zabranjeno je preuzimanje teksta ili njegovih delova bez saglasnosti redakcije.***