samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Kasalica: Skinuo sam teret s leđa By: [Glasnik] Date: Mart 17, 2014, 00:15:12

Kasalica: Skinuo sam teret s leđa

IGRA Crvene zvezde ni protiv Radničkog 1923 nije bila ubedljiva, a pobeda ispisana snalažljivošću Filipa Kasalice može se oceniti kao najteže izborena u 2014. godini. Ipak, cilj je ispunjen, ekipa trenera Slaviše Stojanovića je zabeležila deveti uzastopni trijumf u prvenstvu i sačuvala odstojanje u odnosu na večitog rivala.

Najveći doprinos iz pobede izvukao je Zvezdin džoker Kasalica, koji je prekinuo golgeterski post dug čak šest i po meseci. Slučaj je hteo da pogodak ponovo postigne protiv Kragujevčana, kojima je i poslednji put zatresao mrežu, još 31. avgusta prošle godine na “Čika Dači”.- Nije mi bilo nimalo prijatno prethodnih pola godine. Previše je vremena prošlo od tog poslednjeg gola, ni u najcrnjim mislima to mi nije padalo na pamet – kaže 25-godišnji napadač.Kasalica je u više navrata konstatovao da mu ne leži pozicija bočnog igrača na kojoj ga je jesenas forsirao trener Stojanović. Zato je tokom priprema postigao dogovor sa šefom struke da priliku dobija samo kao centralni napadač.MILUNOVIĆEV RECEPT KASALICA kaže da akcija kod gola nije bio uigran prekid, kao većina koju Zvezda demonstrira ovog proleća. – Uočili smo da nema igrača Radničkog na drugoj stativi i odlučili da tako izvedemo prekid. Oni imaju izuzetno visoke defanzivce i znao sam da nemam šta da tražim s njima u skoku, ali mi je prošao kroz glavu gol Milunovića u Novom Pazaru pre godinu i po. Našao sam se u sličnoj poziciji kao Luka, instinktivno reagovao kad je Kelhar spustio loptu i na sreću pogodio – kaže Kasalica.- Bio sam udaljen od gola i bilo je mnogo teže doći do pozicije za realizaciju. Protiv Javora sam posle dugo vremena dobio priliku na mestu centarfora, a sada i drugi put i pogodio sam. Na meni je da nastavim da radim najbolje što mogu, a na treneru je da odluči koliko ću igrati.Strelac tri Zvezdina pogotka u ovoj sezoni konstatuje da će od sada igrati pod manjim opterećenjem.- Ovim golom sam skinuo ogroman teret s leđa. Sve je bilo još teže i zbog neuspelog transfera u Rusiju zimus. Vratio sam se u klub svestan da je preda mnom novo dokazivanje. Početak od nule. Radio sam dobro na pripremama, sad sam i golom razbio maler i uveren sam da uloženi trud počinje da se isplaćuje.Kasalica se pretplatio na golove protiv Radničkog, pošto je rešio tri od poslednja četiri međusobna duela…- Posle utakmice sam razgovarao s golmanom Čančarevićem koji je Užičanin kao i ja. Samo mi je rekao “zašto baš opet meni da ga daš?” Šta da se radi, ne pravim razliku između rivala – s osmehom kaže Kasalica.Zvezda preskače prepreku po prepreku i ima ih još 11 do cilja.- Nadam se da ćemo vratiti titulu na “Marakanu”. Iskreno, mnogo je lakše nego u prethodne dve godine kada smo stalno jurili Partizan. Ma koliko pričali da nije tako, morali smo tada da gledamo i u njihovo dvorište, iščekivali smo da negde ispuste bodove. Sada je drugačije, na nama je da pobeđujemo i ne moramo da se osvrćemo na rezultate rivala. Sada se samo Zvezda pita.

JOŠ DA LAZOVIĆ PRORADIU NASTAVKU sezone Zvezda na svakoj utakmici ima druge heroje. Javor su slomili Dauda i Pečnik, protiv Jagodine su presudili Mrđa i Milijaš, Pavićević i Dauda su preokrenuli u duelu s Napretkom, a sada je Kasalica upisao bodove.- Ta raznovrsnost je mnogo bitna za ekipu. Pre svega je važno da napadači budu efikasni, a uz to imamo dosta veznih igrača koji tresu mreže, kao Milijaš, Ninković, Pečnik… Nadam se da će i Lazović uskoro proraditi, igra odlično – smatra Kasalica.STOJANOVIĆ UZ ZENGU I PIŽONAZVEZDA je protiv Radničkog ostvarila devetu uzastopnu pobedu i tako izjednačila serije iz sezona 2005/2006. i 2009/2010. Tada su impresivni nizovi ostvareni pod vođstvom Valtera Zenge, odnosno Vladimira Petrovića Pižona. Slaviša Stojanović je sada u prilici da pobedom protiv Donjeg Srema ostvari drugi najbolji rezultat u 21. veku i upiše se iza Slavoljuba Muslina koji je 2000. predvodio Zvezdu do 17 uzastopnih trijumfa.