samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Matić postao Čelsijev za 60 sekundi By: [Glasnik] Date: Mart 16, 2014, 13:15:53

Matić postao Čelsijev za 60 sekundi

Otkako se Nemanja Matić vratio na „Stamford bridž”, Čelsi je uzeo 20 od moguća 24 boda (ne računajući jučerašnji meč protiv Aston vile) i ima najveće šanse da osvoji Premijer ligu. A, šta bi bilo da je srpski reprezentativac rekao odlučno „ne” Murinjo, primera radi, ljut što su ga se „plavci” tako lako odrekli pre dve i po godine? Ne, to nije moglo da se dogodi…- Nisam imao nikakvu sumnju. Razgovarao sam sa menadžerom minut i odlučio da se vratim. Da budem iskren, nisam znao kakav me ugovor čeka, samo sam rekao: U redu, idem tamo, a kasnije ćemo o detaljima – otkrio je Matić na promociji „puminih” kopački. – Novac mi nije u prvom planu, već prilika da se poboljšam kao igrač, da igram dobar fudbal u dobroj ligi. Dogovorili smo se i srećan sam zbog toga.Danas izuzetno cenjeni srpski as je napustio London 2011. kao deo transfera Davida Luiza, ali ne misli da je to tada bila greška. Naprotiv.- Prvi put sam došao u Čelsi sa 21 godinom, a na mojoj poziciji su bili veliki igrači: Balak, Lampard i Esjen u najboljem trenutku karijere. Pritom, povredio sam se posle četiri meseca… Kasnije, dok sam bio na pozajmici u Viteseu, menadžer mi je rekao da me želi Benfika. Bio sam srećan zbog poziva. Dok nisam tamo otišao nisam znao koliko je to veliki klub – ima šest miliona navijača samo u Portugaliji. Zahvalan sam što sam imao priliku da igram za Benfiku i priliku da se vratim u Čelsi. ZBOG ODLASKA IZ LISABONA PLAKALI I ŽENA I SIN Povratak u Čelsi je usrećio Matića, ali u početku nije i njegovu porodicu. I to je Nemanja sada otkrio Englezima: – Žena i trogodišnji sin, rođen u Lisabonu, navikli su na život u Portugaliji. Kada sam im rekao da menjamo zemlju, zaplakali su… Matić je, ističe, mnogo napredovao među „orlovima”:- Kada sam došao, igrao sam plejmejkera, da bi mi jednog dana trener Žesus rekao da ću biti defanzivni vezni. Pitao sam ga: Ko, ja? On mi je na to odgovorio: „Na toj poziciji bićeš bolji, verujem u tvoj kvalitet”. Radio sam s njim svaki dan. U početku nije bilo lako, jer nikad dotad nisam igrao zadnjeg veznog. Ali, Žesus je verovao u mene i govorio: „Samo uradi ono što tražim i bićeš sve bolji i bolji”. Pokazivao mi je DVD sa igrama Havija Garsije u dresu Benfike, tačno je znao šta želi sa mnom. Posle svakog treninga radio sam i u teretani. Tako sam ojačao i taktički i fizički.Sada je pod komandom „gospodina Posebnog”.- Murinjo je jedan od razloga, veliki razlog, zašto sam se vratio u Čelsi, jer je, verovatno, najbolji trener na svetu. Radeći s njim mogu da napredujem. A sada osećam da je pravi trenutak za mene da igram u Premijer ligi – poručio je Nemanja Matić. BANETOVA VELIKA GLAVAMatić je sa Benfikom izgubio u finalu Lige Evrope upravo od Čelsija. I to golom Branislava Ivanovića.- On je slomio naša srca. Posle utakmice sam mu poslao poruku da ima veliku glavu, zato je i postigao gol! – našalio se Nemanja na račun prijatelja. – Sada, kada imamo slobodan dan, uvek zajedno idemo na ručak. Volim da provodim vreme sa njim i njegovom porodicom.