samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Ivana Maksimović: U Riju pucam na zlato! By: [Glasnik] Date: Mart 16, 2014, 09:18:26

Ivana Maksimović: U Riju pucam na zlato!

PARTIJE u nedelju „pucaju“ na poslanička mesta. Ko će pogoditi u metu, a ko „u ništa“ znaće se u nedelju uveče. Kod Ivane Maksimović, naše šampionke u streljaštvu, nema neizvesnosti. Ona uvek pogađa cilj. Tako je nedavno bilo i na Evropskom prvenstvu u Moskvi. U disciplini vazdušna puška, sa svojim koleginicama Arsovićevom i Todorovićevom, osvojila je ekipnu zlatnu medalju. U pojedinačnoj konkurenciji bila je bronzana. * Vraćamo se na mesto, gde ste nedavno „ubili“ dve medalje. – U Moskvi nam je bilo fenomenalno. Jer, osvajanje ekipne zlatne medalje je nešto što se ne viđa često. Veoma sam ponosna što smo nas tri zajedno ostvarile ovaj istorijski uspeh. * Posle pobede otišli ste na kraći odmor u Španiju. – Odmor mi je bio potreban, jer su pripreme pred Moskvu bile vrlo teške. * Vaš odmor na Iberijskom poluostrvu otkriva nam jednu slatku tajnu. – Bila sam u poseti svom dečku Danilu Anđušiću, koji u Valjadolidu uspešno igra košarku. I taj doček je bio fenomenalan. Pred mene je izneo tortu na kojoj je pisalo: „Za mog malog šampiona“. * Kako funkcioniše ta ljubav na daljinu? – Teško je zbog velikih obaveza koje nas dvoje imamo. Ali, kad postoje ljubav i emocije ništa nije teško. I uvek nađemo vremena da budemo zajedno. * Kratak odmor je završen, a već ste okačili „pušku o   rame“ i krenuli uIvanjicu na državno prenstvo. – Nadam se dobrim rezultatima i da će moj klub Akademija Maksimović imati priliku da se pokaže u pravom svetlu. * Krajem meseca očekuje vas i Svetski kup u Atlanti, a u septembru i Svetsko prvenstvo u Granadi. – Sve su to kvalifikaciona prvenstva, koja vode do Olimpijskih igara 2016. u Rio de Žaneiru. Daću sve od sebe da se za dve godine domognem Brazila. * Vaš otac Goran je 1988. godine na Olimpijadi u Seulu osvojio zlatnu medalju u streljaštvu. -Meni je životni cilj da dostignem uspehe mog oca. Zato ću u Riju pucati na zlato!