samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Obradović: Mi moramo da ograničimo igru Rada By: [Glasnik] Date: Mart 16, 2014, 00:16:57

Obradović: Mi moramo da ograničimo igru Rada

“VALjAK“ je uhvatio zalet, a sledeća stanica koju mora da prođe bez zastajkivanja je Vračar (nedelja 14.30). Posle dva vezana trijumfa protiv imenjaka iz Niša i Kragujevca, na redu je okršaj sa Radom. Kada bi se gledalo samo kroz prizmu samopouzdanja i kvaliteta, crno-beli ne bi smeli da imaju ni najmanjih problema u duelu sa „fenjerašem“, ali jasno je da će i mnoge druge sitnice imati uticaj na razvoj malog gradskog derbija.

Štoper aktuelnog šampiona Milan Obradović ima dovoljno iskustva da zna kako se utakmice protiv objektivno slabijih rivala ne dobijaju „peške“, već uz maksimalno ozbiljan pristup tokom svih 90 minuta. Jedno takvo spuštanje „gasa“ na prolećnoj premijeri u Novom Pazaru je Nikolićeve izabranike koštalo liderske pozicije.- Kockice se polako slažu i nadam se da ćemo istu tu tezu moći da koristimo i posle utakmice sa Radom na Vračaru. Verujem da nas je utakmica protiv Nišlija na neki način „otvorila“, što se videlo minulog vikenda u Kragujevcu. Počinjemo polako da ubiramo plodove kvalitetnog rada iz pripremnog perioda i nadam se da ćemo to pokazati i u meču sa Radom – kategoričan je Obradović.Ako bi se gledala isključivo tradicija, moglo bi se doći do zaključka da samo čudo može da spreči crno-bele na putu ka osvajanju nova tri boda. Ipak, Obradović vrlo dobro zna sa koliko motiva će „građevinari“ ući u današnji duel s obzirom na to da u svakom meču, bez obzira na ime rivala, moraju da traže bodove spasa.JANKOVIĆ: PRITISAK NA PARTIZANU U RADU su svesni kvaliteta crno-belih, trener Aleksandar Janković glasno ističe da je rival apsolutni favorit, ali se nada da će njegov tim dati maksimum: – Pritisak je na Partizanu, oni gubitkom boda ili sva tri ispadaju i iz trke za titulu. To nekad može da bude limitirajući faktor za igrače. S obzirom na to da Partizan mora da postigne gol, očekujem da će imati više loptu u posedu i da će napadati. To će biti šansa da ih ugrozimo iz kontranapada, pa tu vidim priliku da ostvarimo nešto više.- Njima je, kao i nama, svaki bod zlata vredan i ne sumnjam da su dobro pripremili utakmicu, odnosno da znaju kako bi trebalo da igraju protiv nas. Izmenili su tim, za razliku od prethodnih sezona imaju dosta iskusnijih igrača, ali i pored toga što oni znaju šta žele, na nama je da se postavimo na terenu tako da se samo mi pitamo. Ukoliko budu igrali koliko im mi dozvolimo, posao će nam biti olakšan.„Petarda“ iz Kragujevca će svakako značiti crno-belima, ali bi mogla da utiče i na naredne rivale Partizana.- Nisam siguran u kojoj meri će ih zaplašiti naša ubedljiva pobeda i da li će uopšte, ali znam da je nama donela dodatnu dozu samopouzdanja. Naravno, svaka utakmica je nešto posebno i nepotrebno je pričati o receptu koji bi trebalo ponovo primeniti. Zanima nas samo pobeda i znam da će svako od nas učiniti sve da do nje dođemo – završio je Obradović.RAD – PARTIZANSTADION: Obilića. Početak: 14.30 (Arenasport 1). Sudija: Marko Popović (Beograd).RAD: Danilović – Milošević, Knežević, Ćirković, Lazevski – Stanojević, Raspopović – Srećković, Radivojević, Simić, Babić – Ožegović.PARTIZAN: Lukač – Vulićević, Obradović, Trajković, Volkov – Drinčić, Brašanac, A. Živković, Malbašić – Lazović, Škuletić.