samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Gudelj: Igraću samo za Srbiju By: [Glasnik] Date: Mart 15, 2014, 00:15:20

Gudelj: Igraću samo za Srbiju

NI Holandija, ni Bosna i Hercegovina… Samo Srbija! Nemanja Gudelj (22), vezista AZ Alkmara, rođeni Beograđanin sa srpskim i holandskim pasošem u torbi, otklonio je za „Novosti“ konačno sve dileme i nedoumice oko toga čiji će dres nositi u budućnosti. Propisi FIFA su jasni, a za njih su se Holanđani uhvatili kao „lala u stakleniku“… Dok ne zaigra zvaničnu utakmicu za A selekciju igrač može da bira.

E, pa Gudelj je izabrao, samo što je holandskim novinarima i navijačima palo na pamet da vremešnom selektoru Diku Advokatu pred Mundijal u Brazilu „sole pamet“ pošto je prvi vezista „oranja“ Kevin Strotman povredio koleno i odjednom se pojavila velika rupa na sredini terena.- Objasnio sam to pre dva dana holandskim novinarima, sada ponavljam i vama, jer sam istu priču pričao i posle nezvanične ponude Bosanaca i Safeta Sušića. Moja odluka je stara i čvrsta. Igraću za reprezentaciju Srbije, iskreno se nadam, u kvalifikacijama za Prvenstvo Evrope u Francuskoj – poručio je juče iz Alkmara, sa stola za masažu, Nemanja Gudelj.Samo jedan dan pošto je u prvom meču osmine finala u Alkmaru pao ruski Anži (1:0), Gudelj je prepričao petominutni debi za A selekciju Srvije i Drulovićev poziv u Irsku.VIKEND ODLUKE AZ Alkmar u nedelju igra u gostima izuzetno važan meč Eredivizije protiv Tventea. – To će biti jedna od prelomnih utakmica za nas, koja će označiti da li smo u gornjem delu tabele ili nešto niže. Za mene je osim dobrog rezultata važno i da sam standardan u timu, jer samo tako mogu da budem „na oku“ selektoru Srbije – konkretan je Gudelj.- Bilo je sjajno, bez obzira na pet minuta na terenu. Mnogo iskusniji momci, koji su već zvezde evropskog fudbala, su me prihvatili kao najrođenijeg. Kolarov, Ivanović i ostali su zaista velika podrška. Ponašali su se prema meni kao da sam starosedelac. Sa Matićem se znam odavno i zaista mi je prijalo vreme provedeno sa njima – dodaje Gudelj.Mladi vezista otkriva i detalje svojih planova sa Srbijom.- Ja neću samo zbog svog imena i prezimena dobiti poverenje selektora. Radim na sebi i svojoj igri svakog dana i hoću da se izborim za mesto u timu i veću minutažu. Želim da budem deo ekipe koja će krajem maja krenuti na američku turneju, a kruna svega je prijateljski meč sa Brazilom. Naravno, posle toga slede kvalifikacije za Francusku – kaže Gudelj.A u kvalifikacijama…- Grupa nije laka. Svi misle na Portugaliju i Dansku kao blage favotite. Ali, ja tvrdim da i oni strahuju od Srbije. Videćete, neće ni njima biti lako – zaključuje Nemanja Gudelj.