samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Nikolić: Za nas je moranje uobičajena pojava By: [Glasnik] Date: Mart 14, 2014, 19:46:41

Nikolić: Za nas je moranje uobičajena pojava

JEDAN meč u nizu od 12, koliko ih još ima do kraja, Partizan igra u nedelju od 14.30 na Vračaru protiv Rada. Strateg crno-belih Marko Nikolić pripremljen je, a kako sam kaže, trudi se i da maksimalno prenese na ekipu, da je svaka naredna prvenstvena utakmica sudbonosna za ishod prvenstvene trke.- Čeka nas još jedna kvalifikaciona utakmica, a Rad više nije najmlađa ekipa u ligi. I tim koji po kvalitetu i tradiciji ne zaslužuje poslednje mesto na tabeli. „Građevinari“ sigurno žele pobedu, ali ne mogu da je žele više od nas, jer naša obaveza je da uvek želimo više od rivala. Za Partizan je moranje uobičajena pojava, ali je za njih nešto novo, jer nisu bili do sad u situaciji da budu poslednji na tabeli – jasan je Nikolić.Partizan je poslednjih godina dominantan u međusobnim duelima sa Radom, što ne zavarava trenera crno-belih.“DOČEK“ NEIZVESTAN ŠEF struke Partizana je fudbalsko ime stekao na Banjici, ali nije siguran kako će izgledati njegov prvi susret sa navijačima Rada. – Ne znam kako će me dočekati, ali to je najmanje bitno. Proveo sam 20 godina na Banjici u raznim ulogama. Ostvario kao trener neke od najboljih rezultata u klupskoj istoriji i pali su mnogi rekordi za vreme mog angažmana tamo.- U nedelju je rat, rovovska tema. Kod naših igrača primetna je želja, volja i takmičarski pristup. Primetna je mobilnost svih u klubu, kao i navijača koji su prepoznali o čemu govorim i ne sumnjam u njihovu podršku.Ubedljiva pobeda u Kragujevcu sigurno je donela značajnu dozu samopouzdanja, kako zbog rezultata, tako i zbog igre koja nije gubila na intenzitetu svih 90 minuta. Nikolić veruje da njegova ekipa može i bolje onoga što je viđeno na „Čika Dači“.- Ne znam da li možemo bolje kad je rezultatu u pitanju, ali što se tiče igre, sigurno će biti bolje. Nije lako ponoviti onakvu partiju. Pa opet, ne možemo da se zadovoljavamo malim stvarima, tačnije jednom pobedom. Znam da nije lako pobediti sve do kraja, ali ja i dalje želim samo pobede i ne vidim ništa pogrešno u tome. Učinićemo sve da tako i bude – zaključio je Nikolić uz napomenu da su svi igrači spremni za sutrašnju utakmicu.